Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь

афiша для дзяцей

Снежань
Абраць жанр
Месяц
30
верасня|Вс
18:00 - 20:05
15
кастрычнiка|Пн
19:00 - 21:05
21
кастрычнiка|Вс
11:00 - 12:40
  • Алег Хадоска
    Дзюймовачка

    Исполняют – воспитанники Балетной школы Вежновец

     

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 0+

    Спектакль Балетнай школы Вежнавец у рамках праграмы "Дзеці – дзецям"

    Прэм`ера
    null

     

1
лiстапада|Чт
12:00 - 13:40
  • Пётр Чайкоўскі
    СПЯЧАЯ ПРЫГАЖУНЯ

    Исполняют – воспитанники Балетной школы Вежновец

    Дирижер – Николай Колядко

     

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 0+

    Спектакль Балетнай школы Вежнавец у рамках праграмы "Дзеці – дзецям"
    з удзелам навучэнцаў Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа

    null

     

2
лiстапада|Пт
12:00 - 13:40
  • Пётр Чайкоўскі
    СПЯЧАЯ ПРЫГАЖУНЯ

    Исполняют – воспитанники Балетной школы Вежновец

    Дирижер – Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 0+

    Спектакль Балетнай школы Вежнавец у рамках праграмы "Дзеці – дзецям"
    з удзелам навучэнцаў Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа

    null

     

2
лiстапада|Пт
19:00 - 21:05
3
лiстапада|Сб
12:00 - 13:40
  • Пётр Чайкоўскі
    СПЯЧАЯ ПРЫГАЖУНЯ

    Исполняют – воспитанники Балетной школы Вежновец

    Дирижер – Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 0+

    Спектакль Балетнай школы Вежнавец у рамках праграмы "Дзеці – дзецям"
    з удзелам навучэнцаў Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа

    null

     

4
лiстапада|Вс
11:00 - 12:40
  • Марына Марозава
    Доктар Айбаліт

    Доктор Айболит – Александр Краснодубский

    Попугай – Александр Михнюк

    Танечка – Елена Таболич

    Ванечка – Александр Гелах

    Зайчиха – Марина Аксенцова

    Мотылек – Андрей Матюшонок (1-е исп.)

    Первая цапля– Марина Лихошерст

    Вторая цапля – Ольга Кажгалиева

    Бармалей – Юрий Болотько

    Гиппопотам – Илья Певзнер

    Слон –  Александр Кеда

    Крокодил – Дмитрий Трофимук

    Крокодилица – Светлана Марусевич

    Тотошенька – Елена Сало

    Кокошенька – Анна Гурьева

    Обезьянка Чичи – Ирина Кучинская

    Дирижер – Олег Лесун 

    опера ў 2-х дзеях
    Узрoст 0+

    null

     

4
лiстапада|Вс
18:00 - 19:30
  • Ігар Стравінскі
    Пятрушка

    Петрушка –  Такатоши Мачияма

    Балеринка – Надежда Филиппова

    Арап – Артем Баньковский

    Черт – Эвен Капитэн

    Главный Кучер – Денис Шпак

    Дирижер – Виктор Плоскина

     

     

    балет у адной дзеі
    Узрoст 12+

    Прэм`ера
    null

     

  • Ігар Стравінскі
    Жар-птушка

    Жар-птица -  Александра Чижик

    Иван-царевич - Юрий Ковалёв

    Царевна -  Анна Фокина

    Кощей Бессмертный - Антон Кравченко

    Дирижер – Виктор Плоскина 

    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрoст 12+

    null

     

15
лiстапада|Чт
19:00 - 20:40
  • Яўген Глебаў
    Маленькі прынц

    Летчик – Егор Азаркевич

    Любимая – Александра Чижик

    Маленький Принц – Константин Героник

    Роза –  Яна Штангей

    Фонарщик – Дмитрий Шемет

    Лис – Артем Баньковский

    Змея – Надежда Филиппова

    Дирижер – Олег Лесун 

     

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 12+

    null

     

18
лiстапада|Вс
11:00 - 12:35
  • Марк Мінкоў
    Чароўная музыка

    Рыжий Клоун -  Янош Нелепа

    Белый Клoун - Александр Краснодубский

    Дзинь - Елена Бунделева

    Бом -   Елена Таболич

    Король -  Дмитрий Трофимук

    Королева - Марина Аксенцова

    Принцесса -  Елена Синявская

    Сыщик - Александр Гелах (1-е исп.)

    Доктор - Илья Певзнер

    Первый Министр -  Наталья Акинина

    Второй Министр - Марина Лихошерст

    Собака Джэк - Ольга Терентьева

    Дирижер – Иван Костяхин

    опера-казка ў 2-х дзеях
    Узрoст 0+

    Дирижер – Иван Костяхин

    null

     

28
снежня|Пт
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі

     

29
снежня|Сб
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі

     

30
снежня|Вс
11:00 - 13:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі

     

3
студзеня|Чт
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

     

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі
    Узнагароджанне пераможцаў Конкурсу цацкі ў рамках праекта "Вялікі тэатр – дзецям" – а 11.15

     

5
студзеня|Сб
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

     

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі

     

6
студзеня|Вс
11:00 - 13:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

     

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі

     

10
студзеня|Чт
19:00 - 21:00
  • Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария - Людмила Хитрова

    Зарема - Анна Фокина

    Гирей - Юрий Ковалев

    Вацлав - Игорь Артамонов

    Нурали - Константин Кузнецов

    Дирижер – Николай Колядко

     

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 12+

    Дирижер – Николай Колядко

     

11
студзеня|Пт
19:00 - 21:00
  • Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария -  Людмила Уланцева

    Зарема - Ольга Гайко

    Гирей -  Иван Савенков

    Вацлав -  Артем Баньковский

    Нурали - Константин Кузнецов

    Дирижер – Николай Колядко

     

    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 12+

     Дирижер – Николай Колядко

     

16
студзеня|Ср
19:00 - 19:30
  • Ігар Стравінскі
    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрoст 12+

    ОТМЕНА

     

1
лютага|Пт
19:00 - 21:05
17
лютага|Вс
11:00 - 11:40
  • Ігар Стравінскі
    Жар-птушка

     Дирижер – Виктор Плоскина

     

    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрoст 12+

     Дирижер – Виктор Плоскина

     

17
лютага|Вс
18:00 - 19:30
  • Ігар Стравінскі
    Жар-птушка

    Дирижер – Виктор Плоскина 

     

    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрoст 12+

     

24
лютага|Вс
11:00 - 12:40
  • Марына Марозава
    Доктар Айбаліт

    Доктор Айболит – Александр Краснодубский

    Попугай – Александр Михнюк

    Танечка – Елена Таболич

    Ванечка – Александр Гелах

    Зайчиха – Марина Аксенцова

    Мотылек – Андрей Матюшонок

    Первая цапля– Елена Синявская

    Вторая цапля – Ольга Кажгалиева

    Бармалей – Янош Нелепа

    Гиппопотам – Илья Певзнер

    Слон –  Дмитрий Капилов

    Крокодил – Дмитрий Трофимук

    Крокодилица – Инна Русиновская

    Тотошенька – Елена Сало

    Кокошенька – Анна Гурьева

    Обезьянка Чичи – Ирина Кучинская

    Дирижер – Олег Лесун 

     

    опера ў 2-х дзеях
    Узрoст 0+

    Дирижер – Олег Лесун

     

27
лютага|Ср
19:00 - 21:00
3
сакавiка|Вс
18:00 - 20:05
6
сакавiка|Ср
19:00 - 21:05
15
сакавiка|Пт
19:00 - 19:30
17
сакавiка|Вс
11:00 - 12:15



Партнёры