Студзень
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
3
студзеня|Чт
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі
    Узнагароджанне пераможцаў Конкурсу цацкі ў рамках праекта "Вялікі тэатр – дзецям" – а 11.15

3
студзеня|Чт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Яўген Анегін

    Евгений Онегин – Владимир Громов

    Татьяна –  Анастасия Москвина

    Ольга – Оксана Волкова

    Ленский – Юрий Городецкий

    Князь Гремин –  Олег Мельников

    Ларина –  Светлана Марусевич

    Няня – Наталья Акинина

    Ротный – Андрей Селютин

    Трике –  Янош Нелепа

    Зарецкий – Дмитрий Капилов

     

    Дирижер – Александр Анисимов

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Александр Анисимов

5
студзеня|Сб
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі

5
студзеня|Сб
19:00 - 21:15
  • Адольф Адан
    Жызэль, або Вілісы

    Жизель - Людмила Хитрова

    Альберт -  Игорь Артамонов

    Мирта -  Анна Фокина

    Ганс - Иван Савенков

    Батильда -  Татьяна Уласень

    Герцог -  Дмитрий Шемет

    Дирижер – Олег Лесун

     

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

6
студзеня|Вс
11:00 - 13:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі

6
студзеня|Вс
18:00 - 19:50
  • Пётр Чайкоўскi
    Іаланта

    Рене – Андрей Валентий

    Иоланта – Марина Лихошерст

    Роберт – Денис Янцевич

    Водемон – Виктор Менделев

    Эбн-Хакиа - Владимир Громов

    Альмерик – Юрий Болотько

    Бертран – Дмитрий Капилов

    Марта – Наталья Акинина

    Бригитта –  Елена Синявская

    Лаура –  Марина Мороз

    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

8
студзеня|Вт
19:00 - 21:20
  • Людвіг Мінкус
    Дон Кіхот

    Китри - Ирина Еромкина

    Мерседес -  Ольга Гайко

    Эспада -  Артем Баньковский

    Базиль -  Юрий Ковалев

    Дон Кихот - Кирилл Фурман

    Санчо Панса - Павел Ушаков

    Лоренцо - Александр Фурман

    Гамаш - Константин Кузнецов
    Дульцинея - Вероника Овчинникова (1-е исп.)
    Дирижер – Николай Колядко

     

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

9
студзеня|Ср
19:00 - 22:00
  • Джузепе Вердзі
    Баль-маскарад

    Граф Ричард – Сергей Франковский

    Ренато –  Геннадий Ващенко (Украина)

    Амелия –  Нина Шарубина

    Ульрика –  Оксана Якушевич

    Оскар – Алла Губа-Плоскина

    Самуэль – Василий Ковальчук

    Том – Александр Кеда

    Судья –  Юрий Болотько

    Сильвано –  Дмитрий Капилов

    Слуга – Юрий Болотько

    Дирижер – Николай Колядко 

     

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко 

10
студзеня|Чт
19:00 - 21:00
  • Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария - Людмила Хитрова

    Зарема - Анна Фокина

    Гирей - Юрий Ковалев

    Вацлав - Игорь Артамонов

    Нурали - Константин Кузнецов

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

11
студзеня|Пт
19:00 - 21:00
  • Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария – Первана Мырадова 

    Зарема – Анна Фокина 

    Гирей – Юрий Ковалев 

    Вацлав – Игорь Артамонов

    Нурали – Константин Кузнецов

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

     Дирижер – Николай Колядко

13
студзеня|Вс
20:30 - 03:30
15
студзеня|Вт
19:00 - 22:00
  • Жорж Бізэ
    Кармэн

    Кармен –   Крискентия Стасенко

    Хозе –   Алексей Микутель

    Микаэла – Елена Бунделева

    Эскамильо – Станислав Трифонов

    Цунига – Дмитрий Капилов

    Фраскита –  Анна Гурьева

    Мерседес –  Марина Лихошерст

    Данкайро – Сергей Лазаревич

    Ромендадо –  Юрий Болотько

    Моралес –  Александр Краснодубский

    Тореадор - Константин Кузнецов

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

16
студзеня|Ср
19:00 - 20:35
  • Ігар Стравінскі
    null
    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрост 12+

  • Мікалай Рымскі-Корсакаў
    null
    балет у адной дзеі
    Узрост 12+

    Увага! Аднаактовыя балеты "Жар-птушка" і "Шэхеразада", абвешчаныя раней на 16.01.2019, адменены. Усе раней набытыя квіткі падлягаюць вяртанню ў касу тэатра.

17
студзеня|Чт
19:00 - 21:20
  • Джакама Пучыні
    Багема

    Мими – Татьяна Петрова

    Рудольф – Александр Михнюк

    Марсель – Андрей Клипо

    Мюзетта – Ирина Кучинская

    Коллен – Андрей Валентий

    Шонар – Денис Янцевич

    Бенуа –  Дмитрий Трофимук

    Альциндор –  Дмитрий Капилов

    Парпиньоль – Андрей Матюшонок

    Дирижер – Олег Лесун 

     

    null
    опера ў 4-х дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун 

19
студзеня|Сб
19:00 - 22:00
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Чароўная флейта

    Зарастро – Александр Кеда

    Тамино – Виктор Менделев

    Оратор –  Андрей Селютин

    Царица ночи –  Елена Шведова

    Памина –  Диана Трифонова

    Папагено – Андрей Клипо

    Папагена –  Елена Таболич

    Моностатос – Юрий Болотько

    Первая Дама –  Марина Лихошерст

    Вторая Дама –  Елена Бунделева

    Третья Дама –  Крискентия Стасенко

    Первый жрец, воин –  Янош Нелепа

    Второй жрец, воин – Илья Певзнер

    1-й мальчик – Инна Русиновская

    2-й мальчик – Владислава Шабетя

    3-й мальчик – Анастасия Кардаш

    Дирижер – Иван Костяхин 

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин 

20
студзеня|Вс
18:00 - 20:25
  • Шапэніяна

    7-й вальс - Ирина Еромкина, Игорь Артамонов

    Прелюд - Ирина Еромкина

    Мазурка - Анна Фокина

    Вальс - Куриму Урабе

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null
    балет у адной дзеіна музыку з твораў Фрыдэрыка Шапэна ў аркестравай рэдакцыі Аляксандра Глазунова і Марыса Келера
    Узрост 12+

  • Марыс Равель
    Балеро

    Девушка – Анна Фокина
    Юноша – Антон Кравченко
    Дирижер – Олег Лесун

    null
    балет-прысвячэнне ў адной дзеі
    Узрост 16+

  • Жорж Бізэ – Радзівон Шчадрын
    Кармэн-сюіта

    Кармен – Ирина Еромкина

    Хозе – Юрий Ковалев

    Тореро –  Игорь Оношко

    Дирижер – Олег Лесун 

     

    null
    балет у адной дзеі
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

22
студзеня|Вт
19:00 - 21:55
  • Джакама Пучынi
    Турандот

    Принцесса Турандот –  Екатерина Головлева

    Калаф – Ахмед Агади (Россия)

    Тимур – Андрей Валентий

    Лиу – Анастасия Москвина

    Пинг –  Владимир Громов

    Понг – Юрий Болотько

    Панг – Александр Жуков

    Принц, Император – Александр Михнюк

    Дирижер – Виктор Плоскина 

     

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    В партии Калафа – Ахмед Агади (Россия). Дирижер – Виктор Плоскина 

23
студзеня|Ср
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф'еў
    Рамэо і Джульета

    Джульетта –  Ирина Еромкина

    Ромео – Игорь Оношко

    Тибальд – Егор Азаркевич

    Меркуцио –  Никита Шуба

    Лоренцо – Кирилл Фурман

    Граф Парис – Эвен Капитен

    Бенволио – Такатоши Мачияма

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич 

     

    Прэм`ера
    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Прэм'ера новай аўтарскай рэдакцыі

24
студзеня|Чт
19:00 - 22:00
  • Гаэтана Даніцэці
    Дон Паскуале

    Дон Паскуале –  Игорь Михневич (Львов, Украина)

    Малатеста – Андрей Клипо

    Эрнесто –  Александр Михнюк

    Норина –  Виктория Красинская 

    Нотариус – Илья Певзнер

    Дирижер – Виктор Плоскина

    Прэм`ера
    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Виктор Плоскина

25
студзеня|Пт
19:00 - 20:50
  • Вячаслаў Кузняцоў
    Вітаўт

    Витовт -   Антон Кравченко

    Ягайло - Олег Еромкин

    Анна - Людмила Хитрова

    Ядвига -   Александра Чижик

    Кейстут -  Дмитрий Шемет

    Бирута - Вероника Олещенко

    Шут - Константин Героник

    Черный человек - Такатоши Мачияма

    Дирижер – Олег Лесун 

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун 

26
студзеня|Сб
19:00 - 21:45
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Вяселле Фігара

    Граф –  Владимир Громов

    Графиня – Елена Золова 

    Фигаро – Александр Краснодубский     

    Сюзанна – Елена Синявская

    Керубино – Екатерина Михновец

    Бартоло – Дмитрий Капилов

    Марцелина – Наталья Акинина

    Базилио – Янош Нелепа

    Курцио –  Юрий Болотько    

    Антонио –  Александр Кеда     

    Барбарина – Елена Таболич  

    Дирижер – Олег Лесун 

     

     

    null
    опера ў 2-х дзеях    
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун 

27
студзеня|Вс
18:00 - 20:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Ольга Гайко, Ирина Еромкина

    Зигфрид -  Игорь Оношко

    Ротбард - Эвен Капитен

    Шут -  Никита Шуба

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич 

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич 

29
студзеня|Вт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Пікавая Дама

    Герман – Михаил Губский (Россия)

    Графиня –  Марина Аксенцова

    Лиза – Мария Галкина

    Граф Томский – Владимир Петров

    Князь Елецкий –  Александр Краснодубский

    Полина – Оксана Волкова

    Чекалинский –  Янош Нелепа

    Сурин – Александр Кеда

    Чаплицкий –  Александр Жуков

    Нарумов –  Дмитрий Трофимук

    Гувернантка – Наталья Акинина

    Маша – Елена Таболич

    Распорядитель – Александр Жуков

    Прилепа –  Алла Губа-Плоскина

    Дирижер – Андрей Галанов 

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    В партии Германа – Михаил Губский (Россия). Дирижер – Андрей Галанов 

30
студзеня|Ср
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия -  Людмила Хитрова

    Зигфрид -  Олег Еромкин

    Ротбард - Антон Кравченко

    Шут -   Такатоши Мачияма

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич 

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич 

31
студзеня|Чт
19:00 - 21:45
  • Джузепе Вердзі
    Травіята

    Виолетта – Елена Золова 

    Альфред –  Юрий Городецкий

    Жермон – Александр Краснодубский

    Маркиз –  Денис Янцевич 

    Флора – Екатерина Михновец       

    Барон – Андрей Селютин           

    Доктор –  Дмитрий Капилов     

    Гастон – Виктор Менделев        

    Аннина – Анна Гурьева

    Дирижер – Андрей Галанов 

     

    null
    опера ў 4-х дзеях
    Узрост 16+

    Дирижер – Андрей Галанов 

Партнёры