Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
Красавiк
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
2
красавiка|Вт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Пікавая Дама

    Герман – Эдуард Мартынюк (Украина)

    Лиза – Екатерина Головлева

    Графиня – Наталья Акинина

    Граф Томский – Станислав Трифонов

    Князь Елецкий – Илья Сильчуков

    Полина – Оксана Якушевич

    Чекалинский –  Александр Гелах

    Сурин – Александр Кеда

    Чаплицкий – Александр Жуков

    Нарумов – Дмитрий Трофимук

    Гувернантка – Марина Аксенцова

    Маша – Ольга Кажгалиева

    Распорядитель – Виктор Менделев

    Прилепа – Анна Гурьева

    Дирижер – Андрей Галанов

     

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    У партыі Германа - Эдуард Мартынюк (Украіна)
    Дырыжор - Андрэй Галанаў

3
красавiка|Ср
19:00 - 21:15
  • Адольф Адан
    Жызэль, або Вілісы

    Жизель - Марина Вежновец

    Альберт - Юрий Ковалев

    Мирта -  Надежда Филиппова

    Ганс - Иван Савенков

    Батильда -  Татьяна Уласень

    Герцог - Дмитрий Шемет

    Дирижер – Николай Колядко

     

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Мікалай Калядка

3
красавiка|Ср
19:30 - 21:15
4
красавiка|Чт
19:00 - 21:35
  • Джакама Пучыні
    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Алег Лясун

5
красавiка|Пт
19:00 - 21:35
  • Людвіг Мінкус
    Баядэрка

    роли исполняют

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Спектакль "Баядэрка", які быў аб'яўлены раней на 05.04.2019, адменены. Квіткі падлягаюць звароту ў касу тэатра да 20.00 05.04.2019.

  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Людмила Уланцева

    Зигфрид - Эвен Капитен

    Ротбард - Иван Савенков

    Шут - Такатоши Мачияма

    Дирижер - Вячеслав Чернухо-Волич

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Вячаслаў Чарнуха-Воліч

6
красавiка|Сб
19:00 - 21:45
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    null
    опера ў 2-х дзеях  
    Узрост 12+

    Дырыжор - Алег Лясун

7
красавiка|Вс
18:00 - 20:20
  • Валерый Гаўрылін
    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Спектакль "Анюта", які быў аб'яўлены раней на 07.04.2019, адменены. Квіткі падлягаюць звароту ў касу тэатра да 20.00 07.04.2019.

  • Людвіг Мінкус
    Дон Кіхот

    Китри - Екатерина Олейник

    Мерседес - Ольга Гайко

    Эспада -  Юрий Ковалев

    Базиль - Такатоши Мачияма

    Дульцинея - Людмила Уланцева

    Санчо Панса - Павел Ушаков

    Дирижер - Николай Колядко

     

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Мікалай Калядка

9
красавiка|Вт
19:30 - 21:15
  • КАНЦЭРТ "ШЭДЭЎРЫ ОПЕРЫ"

    Выконваюць вядучыя салісты оперы: Ніна Шарубіна, Алена Шведава, Алена Бундзелева, Алена Сало, Аксана Якушэвіч, Ганна Гур'ева, Алена Таболіч, Кацярына Галаўлёва, Марына Лихашэрст, Іна Русіноўская, Марына Аксенцова, Святлана Марусевіч, Ала Губа-Пласкіна, Вольга Кажгаліева, Сяргей Франкоўскі, Дзмітрый Капілаў, Васіль Мінгалёў, Аляксей Микуцель
    Партыя фартэпіяна - Алена Алімпіева
    Рэжысёр - Алена Медзякова

    null

    Узрост 12+

13
красавiка|Сб
19:30 - 21:15
16
красавiка|Вт
19:00 - 22:20
  • Іаган Штраўс 
    Лятучая мыш

    Генрих  – Василий Мингалев
    Розалинда – Анастасия Москвина
    Адель – Елена Синявская
    Ида – Елена Бунделева
    Альфред – Александр Гелах
    Фальк – Денис Янцевич
    Блинд – Янош Нелепа
    Франк – Илья Певзнер
    Орловский – Екатерина Михновец
    Фрош – Владимир Радивилов
    Дирижер – Джанлука Марчано

     

     

    Прэм`ера
    null
    аперэта ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Джанлука Марчано

17
красавiка|Ср
19:00 - 22:20
  • Іаган Штраўс 
    Лятучая мыш

    Генрих  – Дмитрий Шабетя

    Розалинда  – Диана Трифонова

    Адель – Ирина Кучинская

    Ида – Марина Аксенцова

    Альфред – Виктор Менделев

    Фальк – Андрей Клипо

    Блинд – Янош Нелепа

    Франк – Илья Певзнер

    Орловский – Крискентия Стасенко

    Фрош – Владимир Радивилов

    Дирижер – Джанлука Марчано

     

    Прэм`ера
    null
    аперэта ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Джанлука Марчано

18
красавiка|Чт
19:00 - 22:20
  • Іаган Штраўс 
    Лятучая мыш

    Генрих  – Василий Мингалев

    Розалинда  – Клавдия Потемкина

    Адель – Елена Синявская

    Ида – Елена Бунделева

    Альфред – Александр Гелах

    Фальк – Денис Янцевич

    Блинд – Янош Нелепа

    Франк – Илья Певзнер

    Орловский – Екатерина Михновец

    Фрош – Владимир Радивилов

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    Прэм`ера
    null
    аперэта ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Іван Касцяхін

19
красавiка|Пт
19:00 - 21:05
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок, або Яшчэ адна калядная гісторыя...

    Маша – Виктория Тренкина

    Принц – Константин Героник

    Дроссельмейер, король мышей – Дмитрий Шемет

    Г-н Штальбаум – Игорь Мацкевич

    Г-жа Штальбаум – Диана Лысенко

    Няня/Одноглазая мышь – Полина Захаренкова

    Фриц – Павел Ушаков

    Солдатик – Такатоши Мачияма

    Балерина – Первана Мырадова

    Испанские куклы – Такатоши Мачияма, Иван Савенков

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
     балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    Дирижер – Николай Колядко

    Внимание! ЗАМЕНА СПЕКТАКЛЯ!
    Вместо спектакля "Спящая красавица" состоится спектакль «Щелкунчик, или Еще одна рождественская история...».
    Все билеты действительны либо подлежат возврату.

19
красавiка|Пт
19:30 - 21:15
  • "ЧАТЫРЫ СТАНЫ"

    У канцэрце прымае ўдзел аркестр "Камерная філармоніка Мінск"

    null

    Узрост 12+

    Концерт инструментальной музыки в исполнении музыкантов оркестра "Камерная Filarmonica Минска"

21
красавiка|Вс
18:00 - 21:00
  • Джузепе Вердзі
    Баль-маскарад

    Амелия – Татьяна Третьяк
    Ричард – Михаил Малафий (Украина)
    Оскар – Алла Губа-Плоскина
    Ульрика – Марина Аксенцова
    Ренато – Владимир Громов
    Самуэль – Илья Певзнер
    Том – Александр Кеда
    Сильвано – Дмитрий Капилов
    Слуга – Янош Нелепа
    Судья – Сергей Лазаревич
    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    У партыі Рычарда - Міхаіл Малафій (Украіна)
    Дырыжор - Мікалай Калядка

22
красавiка|Пн
19:00 - 21:00
  • Вячаслаў Кузняцоў
    Анастасія

    Анастасия – Ирина Еромкина

    Михаил Глинский – Юрий Ковалев

    Семен – Антон Кравченко

    Ахмат – Такатоши Мачияма

    Заира – Александра Чижик

    Иван – Дмитрий Шемет

    Дирижер – Андрей Галанов

    Прэм`ера
    null
    харэаграфічная легенда ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Андрэй Галанаў

23
красавiка|Вт
19:00 - 21:55
  • Джакама Пучыні
    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

     

    Спектакль "Мадам Батэрфляй", які быў аб'яўлены раней на 23.04.2019, адменены. Квіткі падлягаюць звароту ў касу тэатра да 20.00 23.04.2019

24
красавiка|Ср
19:00 - 21:00
  • Карл Орф
    Карміна Бурана

    Партия солирующего сопрано - Анастасия Вахомчик

    Партия солирующего баритона - Илья Сильчуков

    Партия солирующего тенора - Александр Гелах

    Поэт - Игорь Артамонов

    Возлюбленная - Людмила Хитрова

    Аббат - Олег Еромкин

    Блудница - Екатерина Олейник

    Дирижер – Александр Анисимов

    null
    вакальна-харэаграфічнае прадстаўленне ў адной дзеi
    Узрост 12+

    Дырыжор - Аляксандр Анісімаў

  • Жорж Бізэ – Радзівон Шчадрын
    Кармэн-сюіта

    Кармен – Людмила Уланцева

    Хозе – Эвен Капитен

    Тореро – Игорь Оношко

    Дирижер – Александр Анисимов

     

    null
    балет у адной дзеі
    Узрост 12+

    Ўзнаўленне
    Дырыжор - Аляксандр Анісімаў

25
красавiка|Чт
19:00 - 20:50
  • Пётр Чайкоўскi
    Іаланта

    Иоланта – Марина Лихошерст
    Водемон – Виктор Менделев
    Роберт – Александр Краснодубский
    Рене – Олег Диденко (Россия)
    Эбн-Хакиа – Станислав Трифонов
    Марта – Наталья Акинина
    Альмерик – Янош Нелепа
    Бертран – Дмитрий Трофимук
    Бригитта – Анна Гурьева
    Лаура – Ольга Малиновская
    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    У партыі Рэнэ – Алег Дзідзенка (Расія)
    Дырыжор – Андрэй Галанаў

26
красавiка|Пт
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Людмила Хитрова

    Зигфрид - Олег Еромкин

    Ротбард - Егор Азаркевич

    Шут - Константин Героник

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Вячаслаў Чарнуха-Воліч

26
красавiка|Пт
19:30 - 21:15
  • КАНЦЭРТ "МУЗЫКА БЕЗ МЕЖАЎ"

    Таццяна Гаўрылава, Рут Вілемсэ (мецца-сапрана, Галандыя)

    Партыя фартэпіяна - Віталь Стахіевіч (Галандыя)


    Узрост 12+

    Канцэрт "Музыка без межаў", які быў аб'яўлены раней на 24.04.2019, пераносіцца на 26.04.2019. Усе раней набытыя квіткі да 28.01.2019 сапраўдныя або падлягаюць звароту ў касу тэатра.

29
красавiка|Пн
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Марина Вежновец

    Зигфрид - Игорь Артамонов

    Ротбард - Юрий Ковалев

    Шут - Константин Героник

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Вячаслаў Чарнуха-Воліч

29
красавiка|Пн
19:30 - 21:15
30
красавiка|Вт
19:00 - 22:00
  • Жорж Бізэ
    Кармэн

    Кармен – Оксана Якушевич

    Хозе – Алексей Микутель

    Микаэла – Татьяна Гаврилова

    Эскамильо – Владимир Петров

    Данкайро – Янош Нелепа

    Ромендадо – Александр Жуков

    Цунига – Дмитрий Трофимук

    Фраскита – Елена Синявская

    Мерседес – Татьяна Петрова

    Моралес – Александр Краснодубский

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дырыжор - Андрэй Галанаў

Партнёры