Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
Студзень
Месяц
6
чэрвеня|Ср
19:00 - 20:45
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Ігар Стравінскі
    Пятрушка

    Дирижер – Виктор Плоскина

     

     

    Прэм`ера
    балет у адной дзеі
    Узрoст 12+

  • Балетнае лета ў Вялікім
    Ігар Стравінскі
    Жар-птушка

    Жар-птица - Ирина Еромкина

    Иван-царевич - Юрий Ковалёв

    Царевна - Анна Фокина

    Кощей Бессмертный - Антон Кравченко

     Дирижер – Виктор Плоскина

     

    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрoст 12+

7
чэрвеня|Чт
19:00 - 20:45
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Ігар Стравінскі
    Пятрушка

    Дирижер – Виктор Плоскина

     

     

    Прэм`ера
    балет у адной дзеі
    Узрoст 12+

  • Балетнае лета ў Вялікім
    Мікалай Рымскі-Корсакаў
    Шэхеразада

    Зобеида - Ольга Гайко

    Золотой раб - Игорь Артамонов

    Шахрияр - Егор Азаркевич

    Шахземан - Дмитрий Шемет

    Три одалиски –  Виктория Тренкина,  Дарья Медовская, Людмила Уланцева

    Главный евнух- Андрей Посох

     Дирижер – Виктор Плоскина

    балет у адной дзеі
    Узрoст 12+

9
чэрвеня|Сб
19:00 - 21:15
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Арам Хачатуран
    Спартак

    Дирижер – Николай Колядко

    балет у 3-х дзеях
    Узрoст 12+

     

10
чэрвеня|Вс
18:00 - 20:25
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Адольф Адан, Цэзар Пуні, Лео Дэліб, Рыкарда Дрыга, Пётр Альдэнбургскі
    Карсар


    Конрад – Михаил Лобухин (Большой театр России)
    Дирижер – Николай Колядко

     

     

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрoст 12+

    З удзелам саліста Вялікага тэатра Расіі  Міхаіла Лабухіна

11
чэрвеня|Пн
19:00 - 21:35
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия – Оксана Бондарева (Михайловский театр)
    Зигфрид – Игорь Колб (Мариинский театр)
    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрoст 12+

    З удзелам Аксаны Бондаравай (Міхайлаўскі тэатр) и Ігара Колба (Марыінскі тэатр) 

12
чэрвеня|Вт
19:00 - 21:00
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Міхаіл Крылоў
    Ор і Ора

     Дирижер – Иван Костяхин

     

    Людзі і Птушкі. Харэаграфічная прытча аб КАХАННІ ў 2-х дзеях
    Узрoст 16+

13
чэрвеня|Ср
19:00 - 21:00
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Гала-канцэрт зорак сусветнага балета

    Исполняют: ведущая солистка Берлинского государственного балета Ксения Овсяник, ведущий солист балета Дрезденской Земпероперы, приглашенный солист Берлинского государственного балета Дмитрий Семионов, ведущие солисты Национальная опера "Эстония" Евгений Гриб и Елена Шкатуло, премьер лондонского Королевского балета, приглашенный солист Национальной оперы Украины, заслуженный артист Украины Иван Путров, лауреат международных конкурсов Чжан Исян, ведущие солисты балета театра

    Дирижеры – Вячеслав Чернухо-Волич, Олег Лесун

     


    Узрoст 12+




Партнёры