Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
15
снежня|Пт
19:00 - 22:00
16
снежня|Сб
19:00 - 21:00
  • VIII Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Пьетра Масканьі
    Сельскі гонар

    Сантуцца –   Екатерина Головлева

    Туридду – Ахмед Агади (Мариинский театр)

    Альфио –   Станислав Трифонов

    Лола – Крискентия Стасенко

    Лючия –   Елена Сало

    Дирижер – Виктор Плоскина

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрoст 12+

    Турыду – заслужаны артыст Расіі Ахмед Агадзі (Марыінскі тэатр)

18
снежня|Пн
19:00 - 22:15
  • VIII Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Жорж Бізэ
    КАРМЭН

    Кармен – Оксана Волкова (Большой театр Беларуси)
    Хозе - Рафал Бартминьский
    Эскамильо - Томаш Рак
    Микаэла - Катажина Трыльник
    Цунига - Ремигиюш Лукомски
    Данкайро - Лукаш Заленски
    Ремендадо - Пшемыслав Борис
    Фраскита - Марта Бжэзинска
    Мерседес - Анна Бернацка
    Моралес - Матеуш Стаxура
    Лилас Пастья - Бартломей Лохницкий

    Дирижер – Гжегож Берняк

    Хор Оперы и филармонии Подляска,
    детский хор Оперы и филармонии Подляска

    Оркестр Большого театра Беларуси

    null
    опера ў 4-х актах
    Узрoст 12+

    Спектакль Падляскай оперы і філармоніі – Еўрапейскага цэнтра мастацтваў у Беластоку
    У партыі Кармэн – Аксана Волкава (Вялікі тэатр Беларусі)

21
снежня|Чц
19:00 - 21:55
  • VIII Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Джузепе Вердзі
    Прэм`ера
    null
    опера ў 4-х дзеях
    Узрoст 16+

    У партыі Віялеты – Надзея Паўлава (Расія)

22
снежня|Пт
19:00 - 22:00
  • VII Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК
    СУСВЕТНАЙ ОПЕРЫ

    Исполняют – Тигран Оганян (Армения),  Андрей Немзер (Россия),  Олег Бударацкий (Россия), Надежда Павлова (Россия),  Надежда Кучер (Беларусь), Игорь Борко  (Украина), Азер Зейналабдин оглу Зейналов (Азербайджан), Ильхам Назаров (Азербайджан), Афаг Аббасова (Азербайджан),  Сундет Байгожин (Казахстан), Александрина Стоянова-Андреева (Болгария), Элен Карпантье (Франция), Виктория Мишкунайте (Литва), Татьяна Бусуёк (Молдова), Лаша Сеситашвили  (Грузия), Гектор Лопес Мендоза (Мексика),  Бэстэ Календер  (Канада), лауреаты  IV Минского Международного Рождественского Конкурса вокалистов

     Дирижеры – Джанлука Марчано (Италия), Андрей Галанов

    null

    Узрoст 12+

    Дырыжоры – Джанлука Марчано (Італія), Андрэй Галанаў




Партнёры