Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
13
снежня|Чт
19:00 - 22:00
  • IX Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Гаэтана Даніцэці
    Дон Паскуале

    Дон Паскуале – Андрей Селютин
    Малатеста – Андрей Клипо
    Эрнесто – Александр Михнюк
    Норина – Виктория Красинская
    Нотариус – Илья Певзнер 

    Дирижер – Виктор Плоскина

    Прэм`ера
    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрoст 12+

    Дырыжор – Віктар Пласкіна

15
снежня|Сб
19:00 - 21:00
16
снежня|Вс
18:00 - 20:35
  • IX Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Джакама Пучыні
    Тоска

    Тоска – Драгана Радакович

    Каварадосси –  Ахмед Агади

    Скарпиа –  Станислав Трифонов

    Анжелотти – Василий Ковальчук

    Шароне – Сергей Лазаревич

    Сполетта – Янош Нелепа 

    Ризничий – Александр Кеда

    Тюремщик – Олег Мельников

    Дирижер – Джанлука Марчано

     

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрoст 12+

    У партыі Тоскі – лаўрэат міжнародных конкурсаў Драгана Радаковіч, у партыі Каварадосі – заслужаны артыст Расіі  Ахмед Агадзі. Дырыжор – Джанлука Марчано

17
снежня|Пн
19:00 - 21:20
  • IX Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Джакама Пучыні
    Багема

    Мими – Марта Данусевич

    Рудольф – Медет Чотабаев (Казахстан)

    Марсель – Владимир Громов

    Мюзетта – Клавдия Потемкина

    Коллен – Андрей Валентий

    Шонар – Денис Янцевич

    Бенуа –  Дмитрий Трофимук

    Альциндор –  Илья Певзнер 

    Парпиньоль – Виктор Менделев 

    Дирижер – Виктор Плоскина

     

    Прэм`ера
    null
    опера ў 4-х дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Узрoст 12+

    У партыі Рудольфа – заслужаны дзеяч Казахстана Медзет Чатабаеў. Дырыжор – Віктар Пласкіна

20
снежня|Чт
19:00 - 21:40
  • IX Минский международный Рождественский оперный форум
    Рыхард Штраўс
    Саламея

    Ирод – Дмитрий Пьянов (Россия) 

    Иродиада –  Оксана Якушевич

    Саломея – Екатерина Головлева

    Иоканаан –  Станислав Трифонов

    Нарработ – Алексей Микутель

    Паж – Елена Сало

    Иудеи – Юрий Городецкий, Александр Жуков, Сергей Лазаревич, Виктор Менделев, Александр Михнюк, Илья Певзнер, Янош Нелепа

    Первый назареянин –  Василий Ковальчук

    Второй назареянин –  Андрей Клипо

    Солдаты – Андрей Селютин, Денис Янцевич, Дмитрий Трофимук, Андрей Якушев 

    Каппадокиец – Александр Краснодубский

    Палач – Олег Мельников

    Дирижер – Виктор Плоскина 

    Прэм`ера
    null
    опера ў 2-х дзеях з харэаграфічным пралогам
    Узрoст 16+

    У партыі Ірада – Дзмітрый П'янаў (Расія). Дырыжор – Віктар Пласкіна

21
снежня|Пт
19:00 - 22:00



Партнёры