Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
Студзень
Месяц
29
кастрычнiка|Нядз
18:30 - 20:30
  • Віртуозы аркестра

    Регина Саркисова (скрипка),  Елена Левданская (скрипка), Алина Малюгина (скрипка), Елена Макуца (скрипка), Олег Яцына (скрипка), Полина Черневская (скрипка), Ольга Трофимова (скрипка), Денис Поречин (кларнет), Александра Потемина (альт), Анита Кишкурно (альт), Екатерина Журавлева (арфа), Алексей Авраменко (фагот), Лариса Ласоцкая (флейта),  Артем Немирский (флейта), Николай Коротин (скрипка),  Светлана Голубовская (альт),  Алексей Афанасьев (виолончель), Александр Иванов (виолончель), Ирина Кнауэр (скрипка), Евфросиния Веревка (скрипка), Анастасия Жегалик (скрипка), Анастасия Жук (виолончель), Владимир Судновский (ударные), Арам Бекназарян (ударные), Андрей Веришко (ударные), Антон Лазовский (ударные), Михаил Константинов (ударные), Валерий Кардаильский (ударные), Валерий Березкин (ударные), Дмитрий Горбачук (труба), Александр Антанович (труба), Виктор Яриновский (туба),  Павел Кунц (валторна), Андрей Михалевич (тромбон).

     

    null
    Канцэрт салістаў аркестра Вялікага тэатра Беларусі
    Узрoст 6+

4
лiстапада|Сб
19:30 - 21:30
  • ЛЮБІМЫЯ РАМАНСЫ

    Исполняют: Тамара Глаголева, Елена Шведова, Елена Бунделева, Елена Сало, Татьяна Петрова, Анна Гурьева, Крискентия Стасенко, Василий Ковальчук, Александр Кеда, Александр Краснодубский, Андрей Клипо, Денис Янцевич, Андрей Селютин, Андрей Матюшонок, Марина Вакуленко (виолончель)
    Партия фортепиано – лауреат международного конкурса Татьяна Иванова
    Режиссер – Наталья Барановская

    null

    Узрoст 12+

11
лiстапада|Сб
19:30 - 21:30
  • ГАРМОНІЯ ДУЭТА

    Исполняют: Владимир Петров, Оксана Якушевич, Екатерина Головлева, Анна Гурьева, Елена Золова, Ирина Кучинская, Екатерина Михновец, Елена Таболич, Татьяна Третьяк, Александр Жуков, Алексей Микутель, Василий Мингалев, Денис Янцевич, Светлана Марусевич

    Партия фортепиано – Лариса Терехова


    null

    Узрoст 0+

    Тэатралізаваны канцэрт

    Внимание! Концерт "Письма незнакомке", объявленный ранее на 11.11.2017, переносится на 31.01.2018. Приобретенные ранее билеты действительны.

15
лiстапада|Ср
19:30 - 21:30
19
лiстапада|Нядз
18:30 - 20:30
  • Мілонга з "Серэнадай"

    Струнны квінтэт "Серэнада",  уладальнік медаля Францыска Скарыны Таццяна Траццяк

    Гітарыст - Віталь Дубовік

    null

    Узрoст 12+

24
лiстапада|Пт
19:30 - 21:30
  • "АД ПОЛАЦКА ДА ПРАГІ"

    Исполняют ведущие солисты оперы: Ирина Кучинская, Юрий Городецкий, Дмитрий Капилов и ансамбль солистов «Вытокі» (Диана Гонтаренко (флейта), Ирина Авдеева (фортепиано), Алексей Фролов (фагот))

    Автор и ведущий программы – Алексей Фролов

    null

    Узрoст 12+

    Канцэрт, прысвечаны 500-годдзю Беларускага кнігадрукавання

29
лiстапада|Ср
19:30 - 21:30
  • ШЭДЭЎРЫ ОПЕРНАЙ КЛАСІКІ

    Исполняют ведущие солисты оперы: Нина Шарубина, Елена Шведова, Елена Сало, Оксана Якушевич, Анна Гурьева, Марина Лихошерст, Елена Золова, Екатерина Головлева, Татьяна Петрова, Марина Аксенцова, Сергей Франковский, Василий Мингалев, Александр Краснодубский, Илья Певзнер, Александр Жуков

    Партия фортепиано – Елена Олимпиева

    null

    Узрoст 12+

7
снежня|Чц
19:30 - 21:30
  • ПАРТРЭТЫ. ЭДЗІТ ПІАФ

    Исполняет – Елена Сало, Игорь Осидченко (аккордеон)

    Партия фортепиано – Татьяна Иванова

     

    null

    Узрoст 12+

    Канцэрт заслужанай артысткі Рэспублікі Беларусь Алены Сало

13
снежня|Ср
19:30 - 21:30
  • Музыка Георгія Свірыдава

    Владимир Петров, Илья Сильчуков, Александр Михнюк, Дмитрий Капилов

    Партия фортепиано – Татьяна Старченко


    Узрoст 12+

    Канцэрт памяці Дзмітрыя Хварастоўскага

19
снежня|Aўт
19:30 - 21:30
21
снежня|Чц
19:30 - 21:30
  • БЛАКІТНЫ АГЕНЬЧЫК

    Выконваюць вядучыя салісты оперы
    Партыя фартэпіяна – лаўрэат міжнароднага конкурсу Святлана Колас-Іванова
    Рэжысёр – Алена Медзякова


    Узрoст 12+

26
снежня|Aўт
19:30 - 21:30
  • БЛАКІТНЫ АГЕНЬЧЫК

    Выконваюць вядучыя салісты оперы
    Партыя фартэпіяна – лаўрэат міжнароднага конкурсу Святлана Колас-Іванова
    Рэжысёр – Алена Медзякова


    Узрoст 12+

9
студзеня|Aўт
19:30 - 21:30
17
студзеня|Ср
19:30 - 21:30
  • ОПЕРА-ГАЛА

    Исполняют – Анастасия Москвина, Станислав Трифонов, Александр Михнюк, Елена Таболич, Дмитрий Капилов, Татьяна Гаврилова, Эдуард Мартынюк

    Партия фортепиано –  Светлана Колос-Иванова


    Узрoст 12+

20
студзеня|Сб
19:30 - 21:30
  • "Завея". Пушкін-Свірыдаў

    Исполняют – Юрий Городецкий, Ирина Кучинская, Денис Янцевич

    Партия фортепиано – Татьяна Панасюк

    Чтец и режиссер – Дарья Потатурко


    Узрoст 12+

    Літаратурна-музычная кампазіцыя

24
студзеня|Ср
19:30 - 21:30
31
студзеня|Ср
19:30 - 21:30
  • Лісты да незнаёмкі

    Исполняют: Татьяна Гаврилова, Регина Саркисова, Лариса Ласоцкая, Андрей Варламов

    Партия фортепиано – Жанна Варламова


    Узрoст 12+

    Канцэрт лаўрэата міжнародных конкурсаў, уладальніка медаля Францыска Скарыны Таццяны Гаўрылавай


    ВНИМАНИЕ!Концерт "Письма незнакомке" перенесен с 11.11.2017 на 31.01.2018. Все раннее приобретенные билеты действительны.

4
лютага|Нядз
18:30 - 20:30
14
лютага|Ср
19:30 - 21:30
  • Серэнады начных вуліц

    Исполняют: ведущие солисты оперы

    Партия фортепиано –  Светлана Колос-Иванова

     

    null

    Узрoст 12+

18
лютага|Нядз
18:30 - 20:30
  • Театральный карнавал

    Исполняют: ведущие солисты оперы, инструментальное трио Gloria

    Партия фортепиано –  Ирина Телепнева

     

     

    null

    Узрoст 12+

    ОТ COMMEDIA DELL'ARTE ДО САТИРЫ СЕРЕБРЯНОГО ВЕКА

23
лютага|Пт
19:30 - 21:30
  • Гаэтано Доницетти
    VIVA LA MAMMA!

    Дирижер - Иван Костяхин

    null
    опера в 2-х действиях
    Узрoст 12+

    Театральные порядки и беспорядки

28
лютага|Ср
19:30 - 21:30



Партнёры