Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
Студзень
Месяц
29
студзеня|Вс
18:30 - 20:30
  • Ад стваральнікаў працэсуальна-камічнага трылера "Тэнары супраць Басоў"
    Помста клана "Soprano"

    Выконваюць вядучыя салісты оперы

    Партыя фартэпіяна - Ірына Целяпнёва, Юлія Шчарбакова

    null
    (зваротны ўдар)

4
сакавiка|Сб
19:30 - 21:30
  • ZARZUELA (Свята галубкі)

    Исполняют: Елена Таболич, Наталья Акинина, Александр Михнюк, Андрей Клипо

    Партия фортепиано – Светлана Колос-Иванова Гитара – Ярослав Макарич Контрабас – Андрей Баранов Фламенко – Елена Алипченко Ударные – Валерий Кардаильский

     

     

    null

    Канцэрт іспанскай музыкі

10
сакавiка|Пт
19:30 - 21:30
  • Вечар музыкі Сяргея Рахманінава

    Исполняют - Владимир Петров, Елена Шведова, Андрей Валентий, Татьяна Третьяк, Анна Гурьева, Наталья Акинина, Ирина Кучинская, Екатерина Головлева, Юрий Городецкий, Александр Краснодубский, Янош Нелепа, Денис Янцевич

    Партия фортепиано - Олег Лесун и Лариса Терехова

    null

14
сакавiка|Вт
19:30 - 21:30
  • Вечары з "Серэнадай".
    "Ад класікі да сучаснасці"

     Струнный квинтет "Серенада", Татьяна Третьяк (фортепиано), Денис Поречин (кларнет,саксофон), Валерий Кардаильский (ударные), Дмитрий Осипенко (бас-тромбон)

     

    null

    Інструментальная музыка 19-20 стагоддзяў

23
сакавiка|Чт
19:30 - 21:30
  • Гаэтана Даніцэці
    VIVA LA MAMMA!

    Мама Агата - Александр Морозов             Луиджия - Елена Таболич             Режиссер - Илья Певзнер             Маэстро  - Александр Краснодубский         Корилла - Елена Золова                 Доротея - Елена Сало                 Гульельмо - Александр Жуков

    Дирижер - Иван Костяхин

    Прэм`ера
    null
    опера ў 2-х дзеях

    Тэатральныя парадкі і беспарадкі

28
сакавiка|Вт
19:30 - 21:30
  • ВЕЧАР СТАРАЖЫТНАГА РАМАНСА

    Исполняют Василий Ковальчук, Елена Бунделева, Тамара Глаголева,  Анна Гурьева, Алексей Микутель, Василий Мингалев, Инна Русиновская, Светлана Марусевич, Марина Аксёнцова, инструментальное трио Gloria (Лариса Ласоцкая, флейта, Надежда Сенькевич, скрипка, Алеся Скрабатун, виолончель)

    Партия фортепиано - Татьяна Иванова


5
красавiка|Ср
19:30 - 21:30
  • Канцэрт "Вясновыя галасы"

    Исполняют: Анастасия Москвина,  Елена Шведова, Елена Бунделева, Елена Сало,  Анна Гурьева, Марина Лихошерст, Елена Золова, Екатерина Головлева, Екатерина Михновец, Наталья Акинина, Татьяна Кнутович, Инна Русиновская, Александр Жуков, Александр Краснодубский, Алексей Микутель, Марина Аксёнцова

    Партия фортепиано – Елена Олимпиева


11
красавiка|Вт
19:30 - 21:30
  • Канцэрт "Споведзь жанчыны"

    Исполняют: Татьяна Петрова, Екатерина Головлева, Екатерина Михновец
    Партия фортепиано –  Ирина Телепнева

     


    Канцэрт уладальніцы медаля Францыска Скарыны, лаўрэата міжнародных конкурсаў Таццяны Пятровай

19
красавiка|Ср
19:30 - 21:30
  • Канцэрт "Італьянскія фантазіі"

    Исполняют ведущие солисты оперы: лауреаты международного конкурса Анна Гурьева, Марина Лихошерст, Василий Мингалев, Марина Аксёнцова, инструментальное трио Gloria (Лариса Ласоцкая, флейта, Надежда Сенькевич, скрипка, Алеся Скрабатун, виолончель) 

    Партия фортепиано обладатель медали Франциска Скорины Юлия Щербакова

     


    Самыя папулярныя італьянскія песні

26
красавiка|Ср
19:30 - 21:30
  • Гаэтана Даніцэці
    VIVA LA MAMMA!

    Мама Агата - Андрей Клипо    
     Луиджия - Елена Синявская            
    Режиссер - Денис Янцевич      
     Маэстро - Сергей Лазаревич            
    Корилла - Анна  Гурьева          
    Доротея - Крискентия Стасенко      
    Гульельмо - Янош  Нелепа

    Дирижер - Иван Костяхин

    Прэм`ера
    опера ў 2-х дзеях

    Тэатральныя парадкі і беспарадкі

3
мая|Ср
19:30 - 21:30
  • От создателей процессуально-комического триллера "Тенора против Басов"
    Помста клана Сапрана

    Исполняют ведущие солисты оперы

    Партия фортепиано – Ирина Телепнева, Юлия Щербакова

    (ответный удар)

    Тэатралізаваны канцэрт

10
мая|Ср
19:30 - 21:30
  • ПАРАД БАРЫТОНАЎ

    Исполняют – Владимир Петров, Станислав Трифонов, Владимир Громов, Илья Сильчуков

    Партия фортепиано – Георгий Карант


    Да 80-годдзя народнага артыста Беларусі Юрыя Бастрыкава (1937-2011)

15
мая|Пн
19:30 - 21:30
  • Гаэтано Доницетти
    VIVA LA MAMMA!

    роли исполняют

    Прэм`ера
    опера в 2-х действиях

    Театральные порядки и беспорядки

24
мая|Ср
19:30 - 21:30
  • АБЛІЧЧЫ ПРЫГАЖОСЦІ

    Исполняют Тамара Глаголева, Алексей Микутель

    Партия фортепиано – Татьяна Иванова


    Канцэрт заслужанай артысткі Рэспублікі Беларусь Тамары Глаголевай

29
мая|Пн
19:30 - 21:30



Партнёры