Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
Снежань
Месяц
4
красавiка|Ср
19:30 - 21:15
  • ОПЕРА-ГАЛА

    Исполняют – Анастасия Москвина, Татьяна Гаврилова, Екатерина Головлева, Крискентия Стасенко, Маргарита Левчук, Ирина Кучинская, Владимир Петров, Эдуард Мартынюк, Андрей Валентий, Илья Сильчуков, Андрей Клипо, Дмитрий Капилов, Александр Михнюк
    Партия фортепиано – Светлана Колос-Иванова

    null

    Узрoст 12+

10
красавiка|Вт
19:30 - 21:15
  • Зачараванне раманса

    Исполняют:  Нина Шарубина,  Владимир Петров, Елена Шведова,  Елена Бунделева, Елена Сало, Анна Гурьева, Инна Русиновская, Марина Лихошерст, Василий Мингалев, Александр Краснодубский, Светлана Марусевич, Марина Аксенцова,  Андрей Матюшонок
    Партия фортепиано – Юлия Щербакова 

    null

    Узрoст 12+

15
красавiка|Вс
18:30 - 20:15
  • Спяваем разам

    Исполняют ведущие солисты оперы: Елена Таболич, Елена Золова, Диана Трифонова, Татьяна Гаврилова, Ирина Кучинская, Наталья Акинина, Анастасия Вахомчик (стажер), Денис Янцевич, Александр Гелах, Андрей Клипо, Андрей Селютин (стажер)
    Партия фортепиано – Светлана Колос-Иванова

     

    null
    Любімыя песні пра самае галоўнае
    Узрoст 12+

19
красавiка|Чт
19:30 - 21:15
  • З любоўю да оперы

     Исполняет – Елена Сало

    Партия фортепиано – Татьяна Иванова

     

    null
    Канцэрт лаўрэата міжнароднага конкурсу Аляксандра Краснадубскага
    Узрoст 12+

    Уважаемые зрители! В связи с болезнью солиста вместо концерта "С любовью к опере" состоится концерт "Портреты. Клавдия Шульженко". Все билеты действительны.

29
красавiка|Вс
18:30 - 20:15
  • Настрой кахання

    Исполняют Елена Бунделева и Оксана Якушевич
    Партия фортепиано – Елена Олимпиева

    Режиссер – Елена Медякова 

    null

    Узрoст 12+

3
мая|Чт
19:30 - 21:15
  • "Тэнара супраць басоў"

    Выконваюць - вядучыя салісты оперы

    Партыя фартэпіяна - дыпламант міжнародных конкурсаў Ірына Целяпнёва

    Рэжысёр - Алена Медякова

    null

    Узрoст 12+

8
мая|Вт
19:30 - 21:15
  • КАЛЕЙДАСКОП МЕЛОДЫЙ КАХАННЯ

    Выконвае: Ніна Шарубіна, Тамара Глаголева, Алена Шведава, Алена Сало, Аксана Якушэвіч, Алена Бундзелева, Алена Таболіч, Таццяна Пятрова, Клаўдзія Пацёмкіна, Кацярына Галаўлёва, Ганна Гур'ева, Марына Ліхашэрст, Алена Сіняўская, Іна Русіноўская, Марына Аксёнцава, Святлана Марусевіч, Вольга Кажгаліева, Яўгенія Крохіна

    Партыя фартэпіяна – Алена Алімпіева

    null

    Узрoст 12+

14
мая|Пн
19:30 - 21:15
  • УТОРАЦЬ СЭРЦУ ЦЫГАНСКІЯ СТРУНЫ

    Выконвае: заслужаная артыстка Рэспублікі Беларусь, уладальнік медаля Францыска Скарыны Алена Сало

    Партыя фартэпіяна - Святлана Жыган

    null

    Узрoст 12+

    Вечар рускага і цыганскага раманса

21
мая|Пн
19:30 - 21:15
  • ZARZUELA (Свята галубкі)

    Исполнители – лауреаты международных конкурсов Елена Таболич, Наталия Акинина, Александр Михнюк, Ярослав Макарич (гитара) 

    Партия фортепиано – лауреат международного конкурса Светлана Колос-Иванова

    Режиссер – Елена Медякова 

    null

    Узрoст 12+

    Канцэрт іспанскай музыкі

27
мая|Вс
18:30 - 20:15
  • МАГІЯ ГУКА

    Исполнители – ансамбль ударных инструментов "Minsk percussion classic" Большого театра Беларуси:  Владимир Судновский, Арам Бекназарян, Андрей Веришко, Антон Неверовский, Антон Лазовский и Влад Дыбаль

    null

    Узрoст 12+

    Выканаўцы – ансамбль ударных інструментаў "Minsk percussion classic" Вялікага тэатра Беларусі

31
мая|Чт
19:30 - 21:15
4
чэрвеня|Пн
19:30 - 21:15
  • Гаэтана Даніцэці
    VIVA LA MAMMA!

    Мама Агата – Андрей Клипо

    Луиджия – Елена Таболич

    Режиссер – Денис Янцевич

    Маэстро – Сергей Лазаревич

    Корилла –  Елена Шведова

    Доротея – Елена Сало

    Гульельмо – Александр Жуков

    Дирижер – Иван Костяхин

     

     

    опера ў 2-х дзеях
    Узрoст 12+

    Тэатральныя парадкі і беспарадкі

12
чэрвеня|Вт
19:30 - 21:15
18
чэрвеня|Пн
19:30 - 21:15
  • Канцэрт "Слыхали ль вы..."

    Исполняют: Василий Ковальчук, Тамара Глаголева, Елена Шведова, Крискентия Стасенко, Юрий Городецкий, Анна Гурьева, Янош Нелепа, Елена Синявская, Марина Лихошерст, Марина Аксенцова, Илья Певзнер, Денис Янцевич, Клавдия Потемкина,  Ольга Терентьева, Анастасия Кардаш, Андрей Матюшонок, Ольга Малиновская.

    Партия фортепиано – Татьяна Иванова

     

    Невядомыя творы вядомых кампазітараў
    Узрoст 12+

22
чэрвеня|Пт
19:30 - 21:15
  • Шэдэўры опернай класікі

    Исполняют ведущие солисты оперы: Нина Шарубина, Анастасия Москвина, Елена Шведова, Оксана Якушевич, Елена Бунделева, Елена Синявская, Анна Гурьева, Марина Лихошерст, Екатерина Головлева, Наталья Акинина, Татьяна Петрова, Марина Аксёнцова, Светлана Марусевич, Сергей Франковский, Александр Краснодубский, Алексей Микутель, Василий Мингалев

    Партия фортепиано – Елена Олимпиева

     

    Камерная зала імя Л.П.Александроўскай
    Узрoст 12+

26
чэрвеня|Вт
19:30 - 21:15
  • ОПЕРА + ДЖАЗ

    Исполняют ведущие солисты оперы: Тамара Глаголева, Елена Шведова, Елена Таболич, Анна Гурьева, Инна Русиновская, Марина Лихошерст, Марина Аксёнцова, Анастасия Вахомчик

    Партия фортепиано Ашот Дрноян-Бобровский

     


    Узрoст 12+




Официальные страницы Камерного зала имени Л.П.Александровской в социальных сетях:
ВКонтакте – Vk.com/bolshoibelarus_chamber_hall
Facebook – Facebook.com/groups/348337012356841/
Instagram – Instagram.com/kamernyj.bolshoibelarus

Партнёры