Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
Сакавiк
Месяц
16
студзеня|Ср
19:30 - 21:15
23
студзеня|Ср
19:30 - 21:15
  • "Завея". Пушкін-Свірыдаў

    Исполняют – Юрий Городецкий, Ирина Кучинская, Денис Янцевич

    Партия фортепиано – Татьяна Панасюк

     

    null

    Узрoст 12+

    Літаратурна-музычная кампазіцыя

30
студзеня|Ср
19:30 - 21:15
  • КАНЦЭРТ РАМАНСАЎ СЯРГЕЯ РАХМАНІНАВА

    Исполняет: лауреат международных конкурсов Анастасия Храпицкая

    Партия фортепиано – лауреат международных конкурсов Диана Моршнева

     

     

     

    null

    Узрoст 12+

3
лютага|Вс
18:30 - 20:15
  • МУЗЫКА НА ЎСЕ ЧАСЫ

    Исполняет струнный ансамбль "Vivat quartet":  лауреаты и дипломанты международных конкурсов Анита Малюгина (скрипка), Ирина Маслова (скрипка),  Александра Потемина (альт), Александр Иванов (виолончель).

    В концерте принимает участие Павел Бурцев (труба).
    Ведущий концерта – Алексей Фролов

    null

    Узрoст 12+

6
лютага|Ср
19:30 - 21:15
  • Гаэтана Даніцэці
    VIVA LA MAMMA!

    Мама Агата – Андрей Клипо

    Луиджия – Елена Таболич

    Режиссер – Денис Янцевич  

    Маэстро – Сергей Лазаревич

    Корилла –  Елена Шведова

    Доротея –  Елена Сало

    Гульельмо – Янош Нелепа

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрoст 12+

    Тэатральныя парадкі і беспарадкі

10
лютага|Вс
18:30 - 20:15
  • У гасцях у опернай казкі

    Партия фортепиано – Татьяна Иванова
    Исполнители: Елена Сало, Анастасия Москвина, Сергей Франковский, Екатерина Головлева,  Тамара Глаголева, Елена Шведова, Алексей Микутель, Крискентия Стасенко,  Елена Синявская,  Оксана Якушевич,  Илья Сильчуков, Дмитрий Капилов,  Елена Бунделева, Алла Губа-Плоскина, Илья Певзнер, Андрей Матюшонок, Анастасия Кардаш

     

     

    null

    Узрoст 12+

17
лютага|Вс
18:30 - 20:15
  • Жамчужыны рускай класікі

    Исполнители: Анастасия Москвина, Нина Шарубина, Владимир Петров, Владимир Громов, Елена Шведова, Оксана Якушевич, Алексей Микутель

    Партия фортепиано - Елена Олимпиева

    null

    Узрoст 12+

  • null

    Узрoст 12+

    Увага! Сольны канцэрт Настассі Масквіной, абвешчаны раней на 17.02.2019, адменены. Усе раней набытыя квіткі да 02.11.2018 сапраўдныя або падлягаюць вяртанню ў касу тэатра.

20
лютага|Ср
19:30 - 21:15
  • Карчомка "На двух крэслах"

    Исполнители: ведущие солисты оперы 

    Партия фортепиано: Ирина Телепнева, Юлия Щербакова

     

    null
    Канцэрт-пераўвасабленне
    Узрoст 12+

27
лютага|Ср
19:30 - 21:15
  • Залатая калекцыя ўкраінскай вакальнай музыкі

    Исполнители: ведущие солисты оперы Елена Сало, Анна Гурьева, Елена Синявская, Татьяна Петрова, Марина Лихошерст, Алла Губа-Плоскина, Светлана Марусевич, Василий Ковальчук, Александр Михнюк, Дмитрий Капилов, Денис Янцевич, Александр Жуков.

    Партия фортепиано: лауреат международных конкурсов Ирина Телепнева

     

    null

    Узрoст 12+

3
сакавiка|Вс
18:30 - 20:15
  • З песняй па жыцці

    Исполнители: Татьяна Третьяк, Наталья Акинина, Александр Михнюк, Владимир Петров, квинтет "Серенада", Денис Поречин (кларнет альт-саксофон), Михаил Константинов (ударные)

    null
    Музыка нашага кіно. Працяг ... Канцэрт з цыкла "Вечары з "Серэнадай"
    Узрoст 12+

6
сакавiка|Ср
19:30 - 21:00
  • Winterreise / Зімовы шлях

    Исполнители: обладатель медали Франциска Скорины Татьяна Гаврилова 

    Партия фортепиано: Ольга Запольская 

    null
    Вакальны цыкл Франца Шуберта
    Узрoст 12+

13
сакавiка|Ср
19:30 - 21:15
  • Каханне-мелодыя

    Нина Шарубина, Владимир Петров, Юрий Городецкий, Елена Шведова, Оксана Якушевич, Анна Гурьева, Наталья Акинина,  Марина Аксенцева,Татьяна Третьяк, Василий Мингалев, Марина Лихошерст, Александр Краснодубский, Дмитрий Капилов, Дмитрий Шабетя.

    Партия фортепиано: обладатель медали Франциска Скорины Юлия Щербакова 

    null

    Узрoст 12+

16
сакавiка|Сб
19:30 - 21:15
  • МІНУЛАЕ - СУЧАСНАСЦЬ

    Дзмітрый Калаціла (цымбалы), Надзея Каракулька (цымбалы).
    Партыя фартэпіяна - Маргарыта Трубкіна

    null
    Музыка эпохи барокко
    Узрoст 12+

20
сакавiка|Ср
19:30 - 21:15
  • Квіток у Гранд-Опера

    Исполняют ведущие солисты оперы: Татьяна Третьяк, Оксана Якушевич, Татьяна Петрова, Анна Гурьева, Марина Аксенцова, Александр Краснодубский, Елена Таболич, Крискентия Стасенко
    Партия фортепиано – дипломант международных конкурсов Ирина Телепнева

    null

    Узрoст 12+

27
сакавiка|Ср
19:30 - 21:15
  • Рамансы. Любімае

    Выконваюць: Алена Шведава, Алена Бундзелева, Алена Сало, Тамара Глаголева, Ганна Гур'ева, Алена Сіняўская, Марына Аксенцова, Святлана Марусевіч, Вольга Маліноўская, Васіль Кавальчук, Сяргей Франкоўскі, Васіль Мінгалёў, Дзяніс Янцэвіч, Аляксандр Краснадубскі, Ілля Пеўзнер, Андрэй Сялюцін, Андрэй Мацюшонак.
    Партыя фартэпіяна - Таццяна Іванова.


    Узрoст 12+

3
красавiка|Ср
19:30 - 21:15
9
красавiка|Вт
19:30 - 21:15
  • КАНЦЭРТ "ШЭДЭЎРЫ ОПЕРЫ"

    Выконваюць вядучыя салісты оперы: Ніна Шарубіна, Алена Шведава, Алена Бундзелева, Алена Сало, Аксана Якушэвіч, Ганна Гур'ева, Алена Таболіч, Кацярына Галаўлёва, Марына Лихашэрст, Іна Русіноўская, Марына Аксенцова, Святлана Марусевіч, Ала Губа-Пласкіна, Вольга Кажгаліева, Сяргей Франкоўскі, Дзмітрый Капілаў, Васіль Мінгалёў, Аляксей Микуцель
    Партыя фартэпіяна - Алена Алімпіева
    Рэжысёр - Алена Медзякова


    Узрoст 12+

13
красавiка|Сб
19:30 - 21:15
19
красавiка|Пт
19:30 - 21:15
26
красавiка|Пт
19:30 - 21:15
  • КАНЦЭРТ "МУЗЫКА БЕЗ МЕЖАЎ"

    Таццяна Гаўрылава, Рут Вілемсэ (мецца-сапрана, Галандыя)

    Партыя фартэпіяна - Віталь Стахіевіч (Галандыя)


    Узрoст 12+

    Канцэрт "Музыка без межаў", які быў аб'яўлены раней на 24.04.2019, пераносіцца на 26.04.2019. Усе раней набытыя квіткі да 28.01.2019 сапраўдныя або падлягаюць звароту ў касу тэатра.

29
красавiка|Пн
19:30 - 21:15
6
мая|Пн
19:30 - 21:15
  • "АЛЬТэрнатыва"

    Аляксандра Пацёміна, Вольга Пільневіч, Аліна Кішкурна, Уладзімір Купрыянаў, Уладзімір Хімарода, Ганна Навумчык, Марына Зяленіна

    Канцэрт групы альтоў Вялікага тэатра Беларусі
    Узрoст 12+

13
мая|Пн
19:30 - 21:15
19
мая|Вс
18:30 - 20:15
21
мая|Вт
19:30 - 21:15
26
мая|Вс
18:30 - 20:15
3
чэрвеня|Пн
19:30 - 22:00
  • ТЭНАРЫ СУПРАЦЬ БАСОЎ

    Выканаўцы: вядучыя салісты оперы

    Партыя фартэпіяна: Ірына Целяпнёва, Юлія Шчарбакова

     

    null
    тэатралізаваны канцэрт
    Узрoст 12+

11
чэрвеня|Вт
19:30 - 21:15
  • ЮБИЛЕЙ В КРУГУ ДРУЗЕЙ

    Елена Бунделева, Елена Шведова, Аксенцова, Анна Гурьева, Марина Лихошерст, Василий Мингалев, Дмитрий Капилов, Илья Певзнер

    Партия фортепиано: Юлия Щербакова

    null
    К ЮБИЛЕЮ МАРИНЫ АКСЕНЦОВОЙ
    Узрoст 12+

19
чэрвеня|Ср
19:30 - 21:15



Официальные страницы Камерного зала имени Л.П.Александровской в социальных сетях:
ВКонтакте – Vk.com/bolshoibelarus_chamber_hall
Facebook – Facebook.com/groups/348337012356841/
Instagram – Instagram.com/kamernyj.bolshoibelarus

Партнёры