.

Верасень
Месяц
6
мая|Пн
19:30 - 21:15
  • "АЛЬТэрнатыва"

    Аляксандра Пацёміна, Вольга Пільневіч, Аліна Кішкурна, Уладзімір Купрыянаў, Уладзімір Хімарода, Ганна Навумчык, Марына Зяленіна

    null
    Канцэрт групы альтоў Вялікага тэатра Беларусі
    Узрoст 12+

13
мая|Пн
19:30 - 21:15
  • Мілонга з "Серэнадай"

    Таццяна Траццяк, Алена Сало, Яраслаў Макарыч, Ижена Квашина, Павел Чванаў

    Музычны кіраўнік - Таццяна Траццяк

    null

    Узрoст 12+

19
мая|Вс
18:30 - 20:15
  • Канцэрт "Манюшка на Радзiме"

    Юрий Городецкий, Илья Сильчуков, Виктор Скоробогатов, Ирина Кучинская, Виктория Красинская, Дмитрий Горбачук
    Партия фортепиано - Ирина Бутель и Полина Задрейко

    null

    Узрoст 12+

21
мая|Вт
19:30 - 21:15
  • ШЭДЭЎРЫ РУСКАЙ МУЗЫКІ

    Елена Шведова, Юрий Городецкий, Денис Янцевич, Андрей Селютин, Татьяна Гаврилова, Мария Галкина, Марина Лихошерст.
    Партия фортепиано – Юлия Щербакова

     

     

     

    null

    Узрoст 12+

26
мая|Вс
18:30 - 20:15
  • "СКРЫПКА - ДУША МАЯ"

    роли исполняют

    null
    Канцэрт артыстаў аркестра, прысвечаны 90-годдзю народнага артыста Беларусі Льва Гарэліка
    Узрoст 12+

3
чэрвеня|Пн
19:30 - 21:15
  • ТЭНАРЫ СУПРАЦЬ БАСОЎ

    Выканаўцы: вядучыя салісты оперы

    Партыя фартэпіяна: Ірына Целяпнёва, Юлія Шчарбакова

     

    null
    тэатралізаваны канцэрт
    Узрoст 12+

11
чэрвеня|Вт
19:30 - 21:15
  • НЕСКУЧНЫЙ ЮБИЛЕЙ В КРУГУ ДРУЗЕЙ

    Нина Шарубина, Елена Бунделева, Елена Шведова, Марина Аксенцова, Анна Гурьева, Марина Лихошерст, Дмитрий Капилов, Илья Певзнер, Дмитрий Шабетя 

    Партия фортепиано: Юлия Щербакова

    Режиссер - Елена Медякова

    null
    К ЮБИЛЕЮ МАРИНЫ АКСЕНЦОВОЙ. КОНЦЕРТ С СЮРПРИЗОМ
    Узрoст 12+

17
чэрвеня|Пн
19:30 - 21:15
19
чэрвеня|Ср
19:30 - 21:15
  • ВЕЧАР РУСКАГА РАМАНСУ

    Выконвае  Наталля Акініна

    Партыя фартэпіяна і вядучая: Таццяна Старчанка

    null
    Сольный концерт Натальи Акининой, лауреата международного конкурса им. Изабеллы Юрьевой 2018 г. (I премия)
    Узрoст 12+

25
чэрвеня|Вт
19:31 - 21:15
  • "ПЕСНЯ НЕ РАЗВІТВАЕЦЦА З ТАБОЙ"

    Выканаўцы: вядучыя салісты оперы

    Партыя фартэпіяна: лаўрэат міжнародных конкурсаў Ірына Целяпнёва

    Рэжысёр Алена Медякова

    null
    У праграме канцэрта песні савецкіх кампазітараў
    Узрoст 12+

8
лiпеня|Пн
19:30 - 21:15
  • ФРАНЦУЗСКІЯ ФАНТАЗІІ

    Марина Лихошерст, Анна Гурьева, Инна Русиновская, Марина Аксенцова, Дмитрий Шабетя

    Партия фортепиано: обладатель медали Франциска Скорины Юлия Щербакова

    null

    Узрoст 12+

18
верасня|Ср
19:30 - 21:15
  • Шэдэўры сусветнай оперы

    Сергей Франковский, Анастасия Москвина, Елена Шведова, Екатерина Головлева, Татьяна Петрова, Татьяна Гаврилова, Елена Бунделева, Оксана Якушевич, Татьяна Третьяк, Светлана Марусевич, Елена Синявская, Василий Мингалев, Екатерина Михновец, Дмитрий Капилов, Алексей Микутель, Крискентия Стасенко, Марина Аксенцова, Анна Гурьева

    Партия фортепиано - Елена Олимпиева

    null

    Узрoст 12+

29
верасня|Вс
18:30 - 20:15
  • З ПЕСНЯЙ ПА ЖЫЦЦІ

    Татьяна Третьяк, Владимир Петров, Александр Михнюк, Оксана Якушевич, Михаил Константинов (ударные), Денис Поречин (кларнет, альт-саксофон), струнный квинтет "Серенада"

    Музыка нашего кино. Продолжение... Концерт из цикла "Вечера с "Серенадой"
    Узрoст 12+

4
кастрычнiка|Пт
19:30 - 21:15
8
кастрычнiка|Вт
19:30 - 21:15
13
кастрычнiка|Вс
18:30 - 20:15
  • Залатая калекцыя ўкраінскай вакальнай музыкі

    Исполнители: ведущие солисты оперы Елена Сало, Татьяна Третьяк, Диана Трифонова, Анна Гурьева, Елена Синявская, Татьяна Петрова, Марина Лихошерст, Светлана Марусевич, Василий Ковальчук, Александр Михнюк, Дмитрий Капилов, Денис Янцевич, Александр Жуков.

    Партия фортепиано: лауреат международных конкурсов Ирина Телепнева


    Узрoст 12+

19
кастрычнiка|Сб
19:30 - 21:30
27
кастрычнiка|Вс
18:30 - 20:15
  • КАНЦЭРТ "СЭРЦА, ТАБЕ НЕ ХОЧАЦЦА СУПАКОЮ"

    Татьяна Третьяк, Наталья Акинина, Владимир Петров, Михаил Константинов (ударные), 

     

    Струнный квинтет «Серенада»:
    Генрих Мацкевич – скрипка
    Николай Коротин – скрипка
    Сергей Третьяк – альт
    Денис Макаревич – виолончель
    Александр Кондратьев – контрабас

    Вечера с "Серенадой"
    Узрoст 12+

6
лiстапада|Ср
19:30 - 21:15
  • Канцэрт "Ах, Афенбах, Афенбах, Афенбах..."

    Исполнители: Нина Шарубина, Сергей Франковский, Елена Бунделева, Анна Гурьева, Александр Жуков, Дмитрий Капилов, Андрей Селютин, Денис Янцевич, Александр Матюшонок, Ольга Малиновская, Анастасия Храпицкая, Виктория Красинская, Дмитрий Шабетя
    Концертмейстер – Диана Моршнева

    Да 200-годдзя са дня наражэння Жака Афенбаха
    Узрoст 12+

12
лiстапада|Вт
19:30 - 21:15
20
лiстапада|Ср
19:30 - 21:15
24
лiстапада|Вс
18:30 - 20:15
29
лiстапада|Пт
19:30 - 21:15
5
снежня|Чт
19:30 - 21:15
  • Концерт "День ли царит..."

    Исполнители: заслуженная артистка Республики Беларусь Оксана Якушевич, лауреат международного конкурса, обладатель медали Франциска Скорины Татьяна Третьяк

    Партия фортепиано: Олег Лесун

    Романсы и дуэты П.И. Чайковского
    Узрoст 12+

13
снежня|Пт
19:30 - 21:15
  • Гаэтана Даніцэці
    опера ў 2-х дзеях Тэатральныя парадкі і беспарадкі
    Узрoст 12+

    Театральные порядки и беспорядки

20
снежня|Пт
19:30 - 21:15
22
снежня|Вс
18:30 - 20:15



Официальные страницы Камерного зала имени Л.П.Александровской в социальных сетях:
ВКонтакте – Vk.com/bolshoibelarus_chamber_hall
Facebook – Facebook.com/groups/348337012356841/
Instagram – Instagram.com/kamernyj.bolshoibelarus

Партнёры