Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
Студзень
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
3
студзеня|Вт
19:00 - 20:50
  • Петр Чайкоўскі
    Іаланта

    Иоланта – Елена Золова

    Рене, Король Прованса – Андрей Валентий

    Роберт – Александр Краснодубский

    Водемон – Александр Гелах

    Эбн-Хакиа – Станислав Трифонов

    Альмерик – Юрий Болотько

    Бертран –  Дмитрий Трофимук

    Марта – Елена Сало

    Бригитта –  Елена Таболич

    Лаура –  Марина Мороз

    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост - 12+

4
студзеня|Ср
12:00 - 13:40
  • Марына Марозава
    Доктар Айбаліт

    Доктор Айболит–Андрей Морозов

    Чичи – Ирина Кучинская

    Попугай–Александр Михнюк

    Танечка–Елена Таболич

    Ванечка–Александр Гелах

    Зайчиха–Марина Аксенцова

    Мотылек–Александр Жуков

    1-ая цапля–Марина Лихошерст

    2-я цапля–Ольга Кажгалиева

    Бармалей–Янош Нелепа

    Гиппопотам–Илья Певзнер

    Слон–Александр Кеда

    Крокодил–Дмитрий Трофимук

    Крокодилица–Светлана Марусевич

    Тотошенька–Марина Мороз

    Кокошенька–Анна Гурьева

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост - 6+

    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 11.30

4
студзеня|Ср
19:00 - 21:10
  • Адольф Адан
    Жызэль, або Вілісы

    Жизель - Ирина Еромкина

    Альберт - Игорь Артамонов

    Мирта - Татьяна Подобедова

    Ганс - Юрий Ковалев

    Па-де-де -  Константин Кузнецов, Надежда Филиппова

    Дирижер – Олег Лесун

     

     

    null

    балет у 2-х дзеях

5
студзеня|Чт
12:00 - 13:15
  • Святлана Кібірава
    ТРЫ ПАРАСЯЦІ

    Ниф - Павел Ушаков

    Нафа - Татьяна Подобедова

    Нуф - Артур Иванов

    Волк - Иван Савенков

    Белка - Анна Фокина

    Дирижер – Иван Костяхин

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост - 3+

    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 11.30

5
студзеня|Чт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Яўген Анегін

    Евгений Онегин - Владимир Громов

    Татьяна - Елена Бунделева

    Ольга - Оксана Волкова

    Ленский - Александр Михнюк

    Князь Гремин - Андрей Валентий

    Ларина - Татьяна Кнутович

    Филиппьевна, няня -  Марина Аксенцова

    Ротный - Сергей Лазаревич

    Трике, француз - Янош Нелепа

    Зарецкий - Дмитрий Капилов

    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост - 12+

6
студзеня|Пт
12:00 - 13:00
  • Ігар Стравінскі
    Жар-птушка

    Жар-птица -  Ирина Еромкина

    Иван-царевич - Юрий Ковалёв

    Царевна - Надежда Филиппова

    Кощей Бессмертный - Иван Савенков

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрост - 10+

    Узнагароджанне пераможцаў конкурсу «Навагодняя тэатральная цацка». Пачатак а 11.00

6
студзеня|Пт
19:00 - 21:25
  • Ігар Стравінскі
    Жар-птушка

    Жар-птица - Ирина Еромкина

    Иван-царевич - Игорь Артамонов

    Царевна - Надежда Филиппова

    Кощей Бессмертный - Юрий Ковалёв

     Дирижер – Олег Лесун

    null
    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрост - 10+

  • Шапэніяна

    7-й Вальс - Анна Фокина, Эван Капитен (1-ое исп.)
    Мазурка - Екатерина Олейник
    Вальс - Татьяна Подобедова

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null

    балет у адной дзеі
    на музыку з твораў Фрыдэрыка Шапэна
    ў аркестравай рэдакцыі Аляксандра Глазунова і Марыса Келера

  • Марыс Равель
    Балеро

    Девушка - Ирина Еромкина

    Юноша -  Иван Савенков

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    балет у адной дзеі

8
студзеня|Вс
11:00 - 12:15
  • Ілля Польскі
    Церам-церамок

    Лягушка – Марина Аксёнцова

    Мышка – Марина Лихошерст

    Петушок – Юрий Болотько

    Ежик – Александр Дриневский

    Лиса – Анна Гурьева

    Волк – Андрей Морозов

    Медведь – Дмитрий Трофимук

    Дирижер – Иван Костяхин

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост - 3+

    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 10.30.

8
студзеня|Вс
18:00 - 20:25
  • Ігар Стравінскі
    Жар-птушка

    Жар-птица - Ирина Еромкина

    Иван-царевич - Игорь Артамонов,

    Царевна - Надежда Филиппова

    Кощей Бессмертный - Юрий Ковалёв

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null
    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрост - 10+

  • Шапэніяна

    7-й вальс - Ирина Еромкина, Эван Капитен

    Мазурка - Екатерина Олейник

    Вальс - Татьяна Подобедова

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null

    балет у адной дзеі
    на музыку з твораў Фрыдэрыка Шапэна
    ў аркестравай рэдакцыі Аляксандра Глазунова і Марыса Келера

  • Марыс Равель
    Балеро

    Девушка - Ирина Еромкина

    Юноша - Иван Савенков

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    балет-прысвячэнне ў адной дзеі

10
студзеня|Вт
19:00 - 22:30
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Вяселле Фігара

    Фигаро – Александр Краснодубский     

    Граф – Денис Янцевич               

    Графиня – Татьяна Гаврилова

    Сюзанна –  Елена Синявская    

    Бартоло – Олег Мельников

    Базилио –  Янош Нелепа    

    Марцелина – Наталья Акинина

    Керубино – Марина Лихошерст

    Антонио –  Александр Кеда

    Барбарина – Татьяна Сильчукова     

    Курцио – Юрий Болотько

    Дирижер – Олег Лесун

     

    Прэм`ера
    null
    опера ў 2-х дзеях

11
студзеня|Ср
19:00 - 21:20
  • Людвіг Мінкус
    Дон Кіхот

    Китри - Екатерина Олейник

    Базиль - Константин Кузнецов

    Мерседес - Ольга Гайко

    Эспада - Юрий Ковалев

    Дон Кихот - Кирилл Дунаев

    Дирижер –  Олег Лесун

     

    null
    балет у 3-х дзеях

13
студзеня|Пт
20:30 - 00:00
15
студзеня|Вс
18:00 - 20:00
  • Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария - Ирина Еромкина

    Зарема - Екатерина Олейник

    Гирей -  Иван Савенков

    Вацлав - Игорь Артамонов

    Нурали - Никита Шуба (1-ое исп.)

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост - 12+

17
студзеня|Вт
19:00 - 22:20
  • Жорж Бізэ
    Кармэн

    Кармен – Оксана Якушевич

    Хозе –  Алексей Микутель

    Микаэла –  Татьяна Гаврилова

    Эскамильо – Владимир Петров

    Цунига – Дмитрий Капилов

    Фраскита –  Елена Синявская

    Мерседес –  Марина Лихошерст

    Данкайро – Сергей Лазаревич

    Ромендадо – Юрий Болотько

    Моралес – Александр Краснодубский

     Дирижер – Андрей Галанов

     

     

    null
    опера ў 3-х дзеях

18
студзеня|Ср
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф'еў
    Рамэо і Джульета

    Джульетта – Ирина Еромкина

    Ромео – Игорь Артамонов

    Тибальд – Иван Савенков

    Меркуцио – Константин Кузнецов

    Лоренцо –  Кирилл Фурман

    Граф Парис – Эвен Капитен

    Дирижер – Виктор Плоскина

     

    null
    балет у 3-х дзеях

18
студзеня|Ср
19:30 - 21:30
19
студзеня|Чт
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф'еў
    РАМЭО І ДЖУЛЬЕТА

    Джульетта – Первана Мырадова (1-ое исп.)

    Ромео – Артем Баньковский

    Тибальд – Иван Савенков

    Меркуцио – Константин Кузнецов

    Лоренцо – Кирилл Фурман

    Граф Парис – Эвен Капитен

    Бенволио – Артур Иванов

    Дирижер – Виктор Плоскина

    null
    балет у 3-х дзеях

20
студзеня|Пт
19:00 - 22:45
  • Джузепе Вердзі
    Аiда

    Аида – Татьяна Петрова (1-ое исп.)

    Амнерис – Екатерина Головлева

    Радамес – Эдуард Мартынюк

    Рамфис – Андрей Валентий

    Амонасро – Сергей Москальков (Россия)

    Царь Египта – Дмитрий Капилов

    Гонец – Александр Гелах

    Жрица – Марина Лихошерст

    Дирижер - Виктор Плоскина

     

     

    null
    опера ў 4-х дзеях

    УВАГА! Паважаныя гледачы! Опера "Аіда" раней запланаваная да паказу 21.01.2017 перанесена на 20.01.2017. Білеты сапраўдныя на 20.01.2017 або падлягаюць вяртанню да 19.00 21.01.2017.

22
студзеня|Вс
18:00 - 20:05
  • Кара Караеў
    Сем прыгажунь

    Шах Бахрам - Антон Кравченко

    Мензер - Константин Героник

    Айша -  Ирина Еромкина

    Визирь - Иван Савенков

     Дирижер – Вячеслав Волич



    балет у 2-х дзеях

22
студзеня|Вс
18:30 - 20:30
24
студзеня|Вт
19:00 - 22:00
  • Мікалай Рымскі-Корсакаў
    ЦАРСКАЯ НЯВЕСТА

    Грязной – Владимир Громов

    Собакин – Андрей Валентий

    Марфа – Елена Золова

    Малюта  – Олег Мельников

    Лыков – Александр Михнюк

    Любаша – Крискентия Стасенко

    Бомелий –  Янош Нелепа

    Сабурова – Инна Русиновская

    Дуняша –  Марина Мороз

    Петровна – Марина Аксёнцова

    Царский истопник – Илья Певзнер

    Сенная девушка – Елена Таболич

    Дирижер – Николай Колядко

     

     

     

    опера ў 2-х дзеях

25
студзеня|Ср
19:00 - 21:00
  • Палад Бюльбюль аглы
    Каханне і Cмерць

    Азер - Егор Азаркевич

    Байджан - Анна Фокина

    Гара-Мелик - Антон Кравченко

    Любовь - Татьяна Васильченко, Артем Баньковский

    Смерть - Надежда Филиппова, Игорь Мацкевич

    Огуз-Хан - Дмитрий Шемет

    Огонь (соло) -  Екатерина Зиновьева-Провалинская

    Кормилицы - Диана Лысенко, Татьяна Уласень

    Дирижер – Олег Лесун

     

    балет у 2-х дзеях

26
студзеня|Чт
19:00 - 22:00
  • Джузепе Вердзі
    Баль-маскарад

    Ричард - Михаил Малафий (Украина)

    Ренато - Cтанислав Трифонов

    Амелия - Нина Шарубина

    Ульрика - Оксана Якушевич

    Оскар - Анна Гурьева

    Самуэль - Василий Ковальчук

    Том - Дмитрий Трофимук

    Судья - Сергей Лазаревич

    Сильвано - Александр Дриневский

    Слуга - Янош Нелепа

     Дирижер – Николай Колядко

    опера ў 3-х дзеях

    У партыі Рычарда - лаўрэат міжнародных конкурсаў Міхаіл Малафій

27
студзеня|Пт
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия -  Яна Штангей

    Зигфрид - Артем Баньковский

    Ротбард - Антон Кравченко

    Шут - Такатоши Мачияма

    Дирижер – Николай Колядко

     

    балет у 3-х дзеях

28
студзеня|Сб
19:00 - 22:00
  • Джузепе Вердзі
    Макбэт

    Макбет – Владимир Громов

    Леди Макбет – Татьяна Петрова

    Банко – Александр Рославец (артист молодежной оперной программы Большого театра России)

    Макдуф – Алексей Микутель

    Фрейлина – Инна Русиновская

    Малкольм – Александр Гелах

    Доктор – Сергей Лазаревич

    Слуга, убийца – Александр Дриневский

    Ведьмы – Максим Берко, Иван Савенков, Андрей Петренко

    Дирижер – Виктор Плоскина

     

    опера ў 3-х дзеях

    У партыі Банка - Аляксандр Рославец (артыст маладзёжнай опернай праграмы Вялікага тэатра Расіі)

29
студзеня|Вс
18:00 - 20:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Екатерина Олейник

    Зигфрид - Егор Азаркевич

    Ротбард - Артем Баньковский

    Шут - Константин Кузнецов

    Дирижер – Николай Колядко

    балет у 3-х дзеях

29
студзеня|Вс
18:30 - 20:30
  • Ад стваральнікаў працэсуальна-камічнага трылера "Тэнары супраць Басоў"
    Помста клана "Soprano"

    Выконваюць вядучыя салісты оперы

    Партыя фартэпіяна - Ірына Целяпнёва, Юлія Шчарбакова

    (зваротны ўдар)

31
студзеня|Вт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Пікавая Дама

    Герман – Сергей Франковский

    Графиня – Елена Сало

    Лиза – Анастасия Москвина

    Томский – Станислав Трифонов

    Елецкий – Александр Краснодубский

    Полина – Крискентия Стасенко

    Чекалинский – Янош Нелепа

    Сурин – Александр Кеда

    Чаплицкий – Виктор Менделев

    Нарумов – Дмитрий Трофимук

    Гувернантка – Наталья Акинина

    Маша – Елена Таболич

    Распорядитель – Александр Жуков

    Прилепа – Алла Губа-Плоскина

     Дирижер – Иван Костяхин

     

    опера ў 2-х дзеях

Партнёры