Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь Нацыянальны Акадэмічны Вялікі Тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь
Снежань
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
2
снежня|Сб
19:00 - 21:15
  • Арам Хачатуран
    Спартак

    Спартак - Егор Азаркевич

    Красс - Константин Героник

    Фригия - Яна Штангей

    Дирижер – Николай Колядко

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

     

    Внимание! Спектакль "Мадам Баттерфляй", объявленный ранее на 02.12.2017, отменен. Билеты подлежат возврату в кассу театра до 20.00 02.12.2017

3
снежня|Нядз
18:00 - 19:50
  • Вячаслаў Кузняцоў
    Вітаўт

    Витовт - Антон Кравченко

    Ягайло - Егор Азаркевич

    Анна - Ирина Еромкина

    Ядвига - Александра Чижик

    Кейстут - Дмитрий Шемет

    Бирута - Полина Захаренкова

    Шут - Константин Героник

    Черный человек - Такатоши Мачияма

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

5
снежня|Aўт
19:00 - 20:55
  • Дзмітрый Смольскі
    Сівая легенда

    Ирина –   Анастасия Москвина

    Роман –   Сергей Франковский

    Кизгайло –  Владимир Громов

    Любка –  Оксана Волкова

    Наймит –   Олег Мельников

    Дирижер - Андрей Иванов

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 16+

    Памяці народнага артыста Беларусі кампазітара Дзмітрыя Смольскага. Адкрыццё выставы цудатворных ікон - а 18.15

6
снежня|Ср
19:00 - 21:30
  • Адольф Адан, Чэзарэ Пуні, Лео Дэліб, Рыкарда Дрыга, Пётр Альдэнбургскі
    Карсар

    Медора – Яна Штангей (1-е исп.)

    Конрад – Эвен Капитен (1-е исп.)

    Гюльнара – Анна Фокина (1-е исп.)

    Ланкедем – Константин Кузнецов (1-е исп.)

    Али – Константин Героник

    Бирбанта – Иван Савенков

    Дирижер – Николай Колядко

     

    Прэм`ера
    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

7
снежня|Чц
19:00 - 21:30
  • Адольф Адан, Чэзарэ Пуні, Лео Дэліб, Рыкарда Дрыга, Пётр Альдэнбургскі
    Карсар

    Медора – Ирина Еромкина

    Конрад – Егор Азаркевич

    Гюльнара – Виктория Тренкина

    Ланкедем – Такатоши Мачияма

    Али – Никита Шуба

    Бирбанта – Иван Савенков

    Дирижер – Николай Колядко

     

     

    Прэм`ера
    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

7
снежня|Чц
19:30 - 21:30
  • ПАРТРЭТЫ. ЭДЗІТ ПІАФ

    Исполняет – Елена Сало, Игорь Осидченко (аккордеон)

    Партия фортепиано – Татьяна Иванова

     

    null

    Узрост 12+

    Канцэрт заслужанай артысткі Рэспублікі Беларусь Алены Сало

9
снежня|Сб
12:00 - 12:40
  • Ігар Стравінскі
    Жар-птушка

    Жар-птица - Ирина Еромкина

    Иван-царевич - Игорь Артамонов

    Царевна - Анна Фокина

    Кощей Бессмертный - Иван Савенков

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null
    балет у адной дзеі па матывах рускіх народных казак
    Узрост 6+

    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 11.20

9
снежня|Сб
19:00 - 22:00
  • Джузепе Вердзі
    Баль-маскарад

    Ричард - Михаил Малафий (Украина)

    Ренато -  Владимир Петров

    Амелия -  Нина Шарубина

    Ульрика - Оксана Якушевич

    Оскар -  Алла Губа-Плоскина

    Самуэль -  Анатолий Сивко (1-е исп.)

    Том - Дмитрий Трофимук

    Судья -  Сергей Лазаревич

    Сильвано - Дмитрий Капилов

    Слуга - Янош Нелепа


    Дирижер – Виктор Плоскина 

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    У партыі Рычарда – Міхаіл Малафій (Украіна)

10
снежня|Нядз
18:00 - 20:00
  • Міхаіл Крылоў
    Ор і Ора

    Ора – Яна Штангей

    Орр – Такатоши Мачияма

    Женщина – Александра Чижик

    Мужчина – Антон Кравченко

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    Прэм`ера
    null
    балет у 2-х дзеях  
    Узрост 16+

12
снежня|Aўт
19:00 - 21:30
  • Джузепе Вердзі
    Рыгалета

    Герцог – Михаил Малафий (Украина)

    Риголетто, придворный шут –  Владимир Петров

    Джильда, его дочь – Татьяна Гаврилова

    Спарафучилле, бандит –  Олег Мельников

    Маддалена, его сестра – Крискентия Стасенко

    Граф Монтероне –  Дмитрий Капилов

    Марулло –  Александр Краснодубский

    Борса –   Янош Нелепа

    Джованна, служанка Джильды –  Марина Аксенцова

    Граф Чепрано – Дмитрий Трофимук

    Офицер –  Илья Певзнер

    Графиня Чепрано – Ольга Гавриленко

    Паж – Галина Ляшук


    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    У партыі Герцага – Міхаіл Малафій (Украіна)

13
снежня|Ср
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Александра Чижик

    Зигфрид - Артем Баньковский

    Ротбард - Эвен Капитен  (1-ое исп.)

    Шут - Константин Героник

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 6+

13
снежня|Ср
19:30 - 21:30
  • Музыка Георгія Свірыдава

    Владимир Петров, Илья Сильчуков, Александр Михнюк, Дмитрий Капилов

    Партия фортепиано – Татьяна Старченко

    null

    Узрост 12+

    Канцэрт памяці Дзмітрыя Хварастоўскага

14
снежня|Чц
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Яна Штангей

    Зигфрид - Егор Азаркевич

    Ротбард - Антон Кравченко

    Шут - Никита Шуба

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 6+

15
снежня|Пт
19:00 - 22:00
16
снежня|Сб
19:00 - 21:00
  • VIII Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Пьетра Масканьі
    Сельскі гонар

    Сантуцца –   Екатерина Головлева

    Туридду – Ахмед Агади (Мариинский театр)

    Альфио –   Станислав Трифонов

    Лола – Крискентия Стасенко

    Лючия –   Елена Сало

    Дирижер – Виктор Плоскина

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Турыду – заслужаны артыст Расіі Ахмед Агадзі (Марыінскі тэатр)

18
снежня|Пн
19:00 - 22:15
  • VIII Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Жорж Бізэ
    КАРМЭН

    Кармен – Оксана Волкова (Большой театр Беларуси)
    Хозе - Рафал Бартминьский
    Эскамильо - Томаш Рак
    Микаэла - Катажина Трыльник
    Цунига - Ремигиюш Лукомски
    Данкайро - Лукаш Заленски
    Ремендадо - Пшемыслав Борис
    Фраскита - Анна Вольфингер
    Мереседес - Анна Бернацка
    Моралес - Матеуш Стачура
    Лилас Пастья - Бартломей Лохницкий

    Дирижер – Гжегож Берняк

    Хор Оперы и филармонии Подляска,
    детский хор Оперы и филармонии Подляска

    Оркестр Большого театра Беларуси

    опера ў 4-х актах
    Узрост 12+

    Спектакль Падляскай оперы і філармоніі – Еўрапейскага цэнтра мастацтваў у Беластоку
    У партыі Кармэн – Аксана Волкава (Вялікі тэатр Беларусі)

19
снежня|Aўт
19:30 - 21:30
20
снежня|Ср
19:00 - 23:00
21
снежня|Чц
19:00 - 21:55
21
снежня|Чц
19:30 - 21:30
  • БЛАКІТНЫ АГЕНЬЧЫК

    Выконваюць вядучыя салісты оперы
    Партыя фартэпіяна – лаўрэат міжнароднага конкурсу Святлана Колас-Іванова
    Рэжысёр – Алена Медзякова


    Узрост 12+

22
снежня|Пт
19:00 - 22:00
  • VII Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК
    СУСВЕТНАЙ ОПЕРЫ

    Исполняют – Тигран Оганян (Армения),  Андрей Немзер (Россия),  Олег Бударацкий (Россия), Надежда Павлова (Россия),  Надежда Кучер (Беларусь), Борко Игорь (Украина), Азер Зейналабдин оглу Зейналов (Азербайджан), Ильхам Назаров (Азербайджан), Афаг Аббасова (Азербайджан),  Сундет Байгожин (Казахкстан), Александрина Стоянова-Андреева (Болгария), Элен Карпантье (Франция), Виктория Мишкунайте (Литва), Татьяна Бусуёк (Молдова), Лаша Сеситашвили  (Грузия), Гектор Лопес Мендоза (Мексика), Календер Бэстэ (Канада), лауреаты  IV Минского Международного Рождественского Конкурса вокалистов

     Дирижеры – Джанлука Марчано (Италия), Андрей Галанов


    Узрост 12+

    Дырыжоры – Джанлука Марчано (Італія), Андрэй Галанаў

23
снежня|Сб
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Ольга Гайко

    Зигфрид - Игорь Оношко

    Ротбард - Юрий Ковалев

    Шут - Константин Кузнецов

    Дирижер - Олег Лесун

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 6+

24
снежня|Нядз
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа
    Дирижер – Николай Колядко

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі і навучэнцаў харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 11.20

24
снежня|Нядз
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Екатерина Олейник

    Зигфрид - Игорь Артамонов

    Ротбард -  Юрий Ковалев

    Шут - Иван Савенков

    Дирижер - Олег Лесун

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 6+

    Внимание! Концерт "Вечер романса", объявленный ранее на 24.12.2017, отменен. Билеты подлежат возврату в кассу театра до 20.00 24.12.2017

26
снежня|Aўт
19:00 - 21:00
  • ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК ВЯЛІКАГА ТЭАТРА БЕЛАРУСІ

    Исполняют – Василий Ковальчук, Владимир Петров, Анастасия Москвина, Олег Мельников, Владимир Громов, Оксана Волкова, Елена Сало, Елена Бунделева,  Станислав Трифонов, Эдуард Мартынюк, Юрий Городецкий, Ирина Кучинская,  Екатерина Головлева, Татьяна Петрова, Александр Михнюк, Александр Гелах, Елена Синявская, Татьяна Гаврилова, Марина Лихошерст, Крискентия Стасенко, Андрей Клипо, артисты балета, хора и оркестра театра.

    Дирижер – Олег Лесун

     


    Узрост 12+

26
снежня|Aўт
19:30 - 21:30
  • БЛАКІТНЫ АГЕНЬЧЫК

    Выконваюць вядучыя салісты оперы
    Партыя фартэпіяна – лаўрэат міжнароднага конкурсу Святлана Колас-Іванова
    Рэжысёр – Алена Медзякова


    Узрост 12+

27
снежня|Ср
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа
    Дирижер – Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі і навучэнцаў харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 11.20

27
снежня|Ср
19:00 - 21:00
  • ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК ВЯЛІКАГА ТЭАТРА БЕЛАРУСІ

    Исполняют – Василий Ковальчук, Владимир Петров, Анастасия Москвина, Олег Мельников, Владимир Громов, Оксана Волкова, Елена Сало, Елена Бунделева, Станислав Трифонов, Эдуард Мартынюк, Юрий Городецкий, Ирина Кучинская, Екатерина Головлева, Татьяна Петрова, Александр Михнюк, Александр Гелах, Елена Синявская, Татьяна Гаврилова, Марина Лихошерст, Крискентия Стасенко, Андрей Клипо, артисты балета, хора и оркестра театра.

    Дирижер – Олег Лесун


    Узрост 12+

28
снежня|Чц
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа
    Дирижер – Николай Колядко

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі і навучэнцаў харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 11.20

28
снежня|Чц
19:00 - 21:00
  • ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК ВЯЛІКАГА ТЭАТРА БЕЛАРУСІ

    Исполняют – Василий Ковальчук, Владимир Петров, Анастасия Москвина, Олег Мельников, Владимир Громов, Оксана Волкова, Елена Сало, Елена Бунделева, Станислав Трифонов, Эдуард Мартынюк, Юрий Городецкий, Ирина Кучинская, Екатерина Головлева, Татьяна Петрова, Александр Михнюк, Александр Гелах, Елена Синявская, Татьяна Гаврилова, Марина Лихошерст, Крискентия Стасенко, Андрей Клипо, артисты балета, хора и оркестра театра.

    Дирижер – Олег Лесун


    Узрост 12+

29
снежня|Пт
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер - Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі і навучэнцаў харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 11.20

29
снежня|Пт
19:00 - 21:00
  • ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК ВЯЛІКАГА ТЭАТРА БЕЛАРУСІ

    Исполняют – Василий Ковальчук, Владимир Петров, Анастасия Москвина, Олег Мельников, Владимир Громов, Оксана Волкова, Елена Сало, Елена Бунделева, Станислав Трифонов, Эдуард Мартынюк, Юрий Городецкий, Ирина Кучинская, Екатерина Головлева, Татьяна Петрова, Александр Михнюк, Александр Гелах, Елена Синявская, Татьяна Гаврилова, Марина Лихошерст, Крискентия Стасенко, Андрей Клипо, артисты балета, хора и оркестра театра.

    Дирижер – Олег Лесун


    Узрост 12+

30
снежня|Сб
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер - Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі і навучэнцаў харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 11.20

30
снежня|Сб
19:00 - 21:00
  • ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК ВЯЛІКАГА ТЭАТРА БЕЛАРУСІ

    Исполняют – Василий Ковальчук, Владимир Петров, Анастасия Москвина, Олег Мельников, Владимир Громов, Оксана Волкова, Елена Сало, Елена Бунделева, Станислав Трифонов, Эдуард Мартынюк, Юрий Городецкий, Ирина Кучинская, Екатерина Головлева, Татьяна Петрова, Александр Михнюк, Александр Гелах, Елена Синявская, Татьяна Гаврилова, Марина Лихошерст, Крискентия Стасенко, Андрей Клипо, артисты балета, хора и оркестра театра.

    Дирижер – Олег Лесун


    Узрост 12+

31
снежня|Нядз
11:00 - 13:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер - Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі і навучэнцаў харэаграфічнай гімназіі-каледжа
    Навагодняя праграма ў фае тэатра. Пачатак а 11.20

31
снежня|Нядз
18:00 - 20:00
  • ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК ВЯЛІКАГА ТЭАТРА БЕЛАРУСІ

    Исполняют – Василий Ковальчук, Владимир Петров, Анастасия Москвина, Олег Мельников, Владимир Громов, Оксана Волкова, Елена Сало, Елена Бунделева, Станислав Трифонов, Эдуард Мартынюк, Юрий Городецкий, Ирина Кучинская, Екатерина Головлева, Татьяна Петрова, Александр Михнюк, Александр Гелах, Елена Синявская, Татьяна Гаврилова, Марина Лихошерст, Крискентия Стасенко, Андрей Клипо, артисты балета, хора и оркестра театра.

    Дирижер – Олег Лесун


    Узрост 12+

Партнёры