.

Май
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
2
мая|Чт
19:00 - 20:40
  • ВЕЧАР КЛАСІЧНАГА БАЛЕТУ

    7-й Вальс – Анна Фокина, Эвен Капитен
    Прелюд – Анна Фокина
    Мазурка – Александра Чижик
    Вальс – Екатерина Олейник

     

    Никия – Екатерина Олейник
    Солор – Артем Баньковский
    Трио – Виктория Тренкина, Анна Фокина, Куриму Урабе

    Дирижеры - Олег Лесун, Николай Колядко

    null
    "Шапэніяна", "Цені"
    Узрост 12+

    Дирижеры - Олег Лесун, Николай Колядко

  • Яўген Глебаў
    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Спектакль "Маленькі прынц", які быў аб'яўлены раней на 02.05.2019, пераносіцца на 05.06.2019. Усе раней набытыя білеты сапраўдныя альбо падлягаюць звароту ў касу тэатра да 02.05.2019

5
мая|Вс
18:00 - 20:15
  • Адольф Адан
    Жызэль, або Вілісы

    Жизель – Людмила Хитрова

    Альберт – Игорь Артамонов

    Мирта – Вероника Овчинникова

    Ганс – Артем Баньковский

    Батильда – Татьяна Уласень

    Герцог – Александр Фурман

    Дирижер – Николай Колядко 

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер - Николай Колядко

  • Арам Хачатуран
    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Спектакль "Спартак", які быў аб'яўлены раней на 05.05.2019, адменены. Усе раней набытыя білеты падлягаюць звароту ў касу тэатра да 02.07.2019.

6
мая|Пн
19:00 - 21:00
  • ВЕЧАР РАМАНСУ

    Дырыжор - Іван Касцяхін

    null

    Узрост 12+

    Дырыжор - Іван Касцяхін

6
мая|Пн
19:30 - 21:15
  • "АЛЬТэрнатыва"

    Аляксандра Пацёміна, Вольга Пільневіч, Аліна Кішкурна, Уладзімір Купрыянаў, Уладзімір Хімарода, Ганна Навумчык, Марына Зяленіна

    null
    Канцэрт групы альтоў Вялікага тэатра Беларусі
    Узрост 12+

8
мая|Ср
19:00 - 21:00
10
мая|Пт
19:00 - 21:00
  • Вячаслаў Кузняцоў
    Анастасія

    Анастасия – Ирина Еромкина

    Михаил Глинский – Юрий Ковалев

    Семен – Антон Кравченко

    Ахмат – Такатоши Мачияма

    Заира – Александра Чижик

    Иван – Дмитрий Шемет

    Дирижер - Андрей Галанов

     

    null
    харэаграфічная легенда ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер - Андрей Галанов

12
мая|Вс
18:00 - 21:20
  • Іаган Штраўс 
    Лятучая мыш

    Генрих  – Дмитрий Шабетя

    Розалинда  – Диана Трифонова

    Адель – Елена Синявская

    Ида – Марина Аксенцова

    Альфред – Виктор Менделев

    Фальк – Андрей Клипо

    Блинд – Янош Нелепа

    Франк – Андрей Селютин

    Орловский – Екатерина Михновец

    Фрош – Владимир Радивилов

    Дирижер – Иван Костяхин 

     

     

    Прэм`ера
    null
    аперэта ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер - Иван Костяхин 

13
мая|Пн
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Яна Штангей

    Зигфрид - Егор Азаркевич

    Ротбард - Юрий Ковалев

    Шут - Константин Героник

    Дирижер - Андрей Галанов

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер - Андрей Галанов

13
мая|Пн
19:30 - 21:15
  • Мілонга з "Серэнадай"

    Таццяна Траццяк, Алена Сало, Яраслаў Макарыч, Ижена Квашина, Павел Чванаў

    Музычны кіраўнік - Таццяна Траццяк

    null

    Узрост 12+

14
мая|Вт
19:00 - 21:55
  • Джакама Пучынi
    Турандот

    Турандот –  Екатерина Головлева

    Калаф – Михаил Губский (Россия)

    Тимур – Василий Ковальчук

    Лиу – Елена Бунделева

    Пинг – Сергей Лазаревич

    Понг – Юрий Болотько

    Панг –  Александр Жуков

    Император – Виктор Менделев

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    У партыі Калафа - Міхаіл Губскі (Расія)

15
мая|Ср
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Екатерина Олейник

    Зигфрид - Артем Баньковский

    Ротбард - Иван Савенков

    Шут - Такатоши Мачияма

    Дирижер - Андрей Галанов

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер - Андрей Галанов

16
мая|Чт
19:00 - 21:00
  • СВЯТОЧНЫ КАНЦЭРТ,

    Ивона Хоса, Юрий Городецкий, Илья Сильчуков, Ирина Кучинская, Денис Янцевич, Марина Мороз, Виктор Менделев, Оксана Якушевич, Дмитрий Капилов, Илья Певзнер,  солисты и артисты балета, хор и оркестр театра
    Дирижеры - Иван Костяхин, Олег Лесун, Роман Ревакович

    null

    Узрост 12+

    прысвечаны 200-гадоваму юбілею Станіслава Манюшкі
    Адкрыццё выставы, прысвечанай С.Манюшку - у 18.20 каля камернай залы

17
мая|Пт
19:00 - 22:45
  • Джузепе Вердзі
    Аіда

    Аида – Татьяна Третьяк

    Амнерис – Оксана Волкова

    Радамес – Эдуард Мартынюк (Украина)

    Рамфис – Олег Мельников

    Амонасро – Станислав Трифонов

    Царь Египта – Дмитрий Капилов

    Гонец – Александр Гелах

    Жрица – Марина Лихошерст

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

     

     

    null
    опера ў 4-х дзеях
    Узрост 12+

    В партии Радамеса – Эдуард Мартынюк (Украина)
    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

19
мая|Вс
18:00 - 20:05
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок, або Яшчэ адна калядная гісторыя...

    Маша – Яна Штангей

    Принц – Егор Азаркевич

    Дроссельмейер, король мышей – Антон Кравченко

    Г-н Штальбаум – Игорь Мацкевич

    Г-жа Штальбаум – Диана Лысенко

    Няня/Одноглазая мышь – Полина Захаренкова

    Фриц – Павел Ушаков

    Солдатик – Такатоши Мачияма

    Балерина – Надежда Филиппова

    Испанские куклы – Антон Огродник, Андрей Посох

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
     балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    Дирижер - Николай Колядко

19
мая|Вс
18:30 - 20:15
  • Канцэрт "Манюшка на Радзiме"

    Юрий Городецкий, Илья Сильчуков, Виктор Скоробогатов, Ирина Кучинская, Виктория Красинская, Дмитрий Горбачук
    Партия фортепиано - Ирина Бутель и Полина Задрейко

    null

    Узрост 12+

20
мая|Пн
19:00 - 21:20
  • Джакама Пучыні
    Багема

    Мими – Анастасия Москвина (1-ое исп.)

    Мюзетта – Марина Лихошерст (1-ое исп.)

    Рудольф – Александр Гелах

    Марсель – Андрей Клипо

    Шонар – Денис Янцевич

    Коллен – Андрей Селютин

    Парпиньоль – Виктор Менделев

    Бенуа – Дмитрий Трофимук

    Альциндор – Дмитрий Капилов

     Дирижер - Олег Лесун

    null
    опера ў 4-х дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Узрост 12+
    Дирижер - Олег Лесун

21
мая|Вт
19:00 - 21:00
  • Міхаіл Крылоў
    Ор і Ора

    Ора – Виктория Тренкина

    Орр – Никита Шуба

    Женщина – Александра Чижик

    Мужчина – Эвен Капитен (1-ое исп.)  

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    null
    Людзі і Птушкі. Харэаграфічная прытча аб КАХАННІ ў 2-х дзеях  
    Узрост 16+

    Дирижер - Иван Костяхин

21
мая|Вт
19:30 - 21:15
  • ШЭДЭЎРЫ РУСКАЙ МУЗЫКІ

    Елена Шведова, Юрий Городецкий, Денис Янцевич, Андрей Селютин, Татьяна Гаврилова, Мария Галкина, Марина Лихошерст.
    Партия фортепиано – Юлия Щербакова

     

     

     

    null

    Узрост 12+

22
мая|Ср
19:00 - 21:45
  • Джузепе Вердзі
    Травіята

    Виолетта – Татьяна Гаврилова

    Альфред – Юрий Городецкий

    Жермон – Владимир Петров

    Маркиз – Сергей Лазаревич

    Флора – Екатерина Михновец

    Барон – Андрей Селютин

    Доктор – Дмитрий Трофимук 

    Гастон – Виктор Менделев      

    Аннина – Анна Гурьева

    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 4-х дзеях
    Узрост 16+

    Дирижер - Андрей Галанов

23
мая|Чт
19:00 - 20:55
  • Аляксандр Крэйн
    Лаўрэнсія

    Лауренсия - Екатерина Олейник (1-ое исп.)

    Фрондосо - Константин Героник

    Менго - Константин Кузнецов

    Хасинта - Александра Чижик

    Паскуала - Яна Штангей

    Командор Гомес - Антон Кравченко

    Дирижер - Олег Лесун

     

    null
    балет у 2-х дзеях  
    Узрост 12+

    Дирижер - Олег Лесун

24
мая|Пт
19:00 - 22:00
  • Жорж Бізэ
    Кармэн

    Кармен – Ярослава Козина (Франция)
    Хозе – Франческо Медда (Италия)
    Микаэла – Елена Бунделева
    Эскамильо – Владимир Громов
    Цунига – Дмитрий Капилов
    Фраскита – Анна Гурьева
    Мерседес – Марина Лихошерст 
    Данкайро – Сергей Лазаревич
    Ромендадо – Александр Жуков
    Моралес –  Андрей Клипо

    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    У партыі Кармэн - Яраслава Козіна (Францыя)
    У партыі Хазэ - Франчэска Медда (Італія)

26
мая|Вс
18:00 - 20:30
26
мая|Вс
18:30 - 20:15
  • "СКРЫПКА - ДУША МАЯ"

    роли исполняют

    null
    Канцэрт артыстаў аркестра, прысвечаны 90-годдзю народнага артыста Беларусі Льва Гарэліка
    Узрост 12+

27
мая|Пн
19:00 - 21:00
  • Карл Орф
    Карміна Бурана

    Партия солирующего сопрано - Анастасия Вахомчик

    Партия солирующего баритона - Владимир Громов

    Партия солирующего тенора - Янош Нелепа

    Поэт - Антон Кравченко

    Возлюбленная - Ирина Еромкина

    Аббат - Юрий Ковалев

    Блудница - Марина Вежновец

     

    null
    вакальна-харэаграфічнае прадстаўленне ў адной дзеi
    Узрост 12+

  • Жорж Бізэ – Радзівон Шчадрын
    Кармэн-сюіта

    Кармен – Людмила Уланцева

    Хозе – Эвен Капитен

    Тореро – Олег Еромкин

     

    null
    балет у адной дзеі
    Узрост 12+

    Узнаўленне

28
мая|Вт
19:00 - 21:45
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Вяселле Фігара

    Граф – Денис Янцевич

    Графиня – Татьяна Гаврилова

    Фигаро – Андрей Клипо

    Сюзанна – Елена Синявская

    Керубино – Марина Лихошерст

    Бартоло – Олег Мельников

    Марцелина – Марина Аксенцова

    Базилио – Янош Нелепа

    Курцио –  Юрий Болотько

    Антонио –  Александр Кеда

    Барбарина – Елена Таболич

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 2-х дзеях    
    Узрост 12+

    Дирижер - Олег Лесун

29
мая|Ср
19:00 - 20:50
  • Вячаслаў Кузняцоў
    Вітаўт

    Витовт - Антон Кравченко

    Ягайло - Юрий Ковалев

    Анна - Ирина Еромкина

    Ядвига - Александра Чижик

    Кейстут - Дмитрий Шемет

    Бирута - Диана Лысенко

    Шут - Константин Героник

    Черный человек - Такатоши Мачияма

    Дирижер - Вячеслав Чернухо-Волич

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер - Вячеслав Чернухо-Волич

    Лекцыя “Вітаўт: асоба і легенда” гісторыка Мікалая Плавінскага, камерная зала імя Л.Александроўскай. Пачатак у 18.15

30
мая|Чт
19:00 - 21:00
31
мая|Пт
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф’еў
    Папялушка

    Золушка – Людмила Хитрова

    Принц – Олег Еромкин

    Фея – Ольга Гайко

    Мачеха – Татьяна Уласень

    Злюка – Анна Фокина

    Кривляка – Виктория Тренкина

    Дирижер – Иван Костяхин

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 6+

    Дирижер – Иван Костяхин

Партнёры