.

Кастрычнiк
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
1
кастрычнiка|Вт
19:00 - 21:00
  • Міжнародны дзень музыкі
    Карл Орф
    Карміна Бурана

    Партия солирующего сопрано – Анастасия Вахомчик

    Партия солирующего баритона – Владимир Громов

    Партия солирующего тенора – Александр Гелах

    Поэт – Игорь Артамонов

    Возлюбленная – Людмила Хитрова

    Блудница – Александра Чижик

    Аббат – Олег Еромкин

    Дирижер – Александр Анисимов

     

     

     

     

    null
    вакальна-харэаграфічнае прадстаўленне ў адной дзеi
    Узрост 12+

    Да 40-годдзя творчай дзейнасці заслужанай артысткі Рэспублікі Беларусь Таццяны Шаметавец
    Сустрэча з Таццянай Шаметавец  у камернай зале ў 18:10

  • Жорж Бізэ – Радзівон Шчадрын
    Кармэн-сюіта

    Кармен – Людмила Уланцева

    Хозе – Антон Кравченко

    Тореро – Игорь Оношко

    Дирижер – Александр Анисимов

    null
    балет у адной дзеі
    Узрост 12+

     Дирижер – Александр Анисимов

2
кастрычнiка|Ср
19:00 - 21:45
  • Джузепе Вердзі
    Травіята

    Виолетта – Ирина Кучинская

    Альфред – Юрий Городецкий

    Жермон – Илья Сильчуков

    Маркиз – Сергей Лазаревич

    Флора – Екатерина Михновец

    Барон – Андрей Селютин       

    Доктор – Дмитрий Трофимук  

    Гастон – Юрий Болотько    

    Аннина – Елена Таболич

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    null
    опера ў 4-х дзеях
    Узрост 16+

    Дирижер – Андрей Галанов

3
кастрычнiка|Чт
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф'еў
    Рамэо і Джульета

    Джульетта – Ирина Еромкина

    Ромео – Игорь Оношко

    Тибальд – Юрий Ковалев

    Меркуцио – Константин Героник

    Лоренцо – Игорь Мацкевич

    Граф Парис – Эвен Капитен

    Бенволио – Никита Шуба

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

4
кастрычнiка|Пт
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф'еў
    Рамэо і Джульета

    Джульетта – Людмила Уланцева (1-ое исп.)

    Ромео – Егор Азаркевич

    Тибальд – Юрий Ковалев

    Меркуцио – Никита Шуба

    Лоренцо – Игорь Мацкевич

    Граф Парис – Эвен Капитен

    Бенволио – Такатоши Мачияма

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

5
кастрычнiка|Сб
19:00 - 22:45
  • К 80-летию народной артистки СССР выдающейся певицы Светланы Данилюк (1939-2003)
    Джузепе Вердзі
    Аіда

    Радамес – Эдуард Мартынюк (Украина)

    Аида – Татьяна Петрова

    Амнерис – Оксана Якушевич

    Рамфис – Олег Мельников

    Амонасро – Владимир Громов

    Царь Египта – Дмитрий Капилов

    Гонец – Александр Гелах

    Жрица – Марина Лихошерст

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

     

    null
    опера ў 4-х дзеях
    Узрост 12+

    В партии Радамеса – Эдуард Мартынюк (Украина)
    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

6
кастрычнiка|Вс
11:00 - 12:15
  • Iлля Польскi
    Церам-церамок

    Лягушка – Марина Аксенцова

    Мышка – Елена Таболич

    Петушок – Янош Нелепа

    Ежик – Сергей Лазаревич

    Лиса – Анна Гурьева

    Волк – Владимир Громов

    Медведь – Дмитрий Трофимук

    Дирижер – Иван Костяхин

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 0+

    Дирижер – Иван Костяхин

6
кастрычнiка|Вс
18:00 - 20:05
  • Валерый Гаўрылін
    Анюта

    Анюта – Александра Чижик

    Отец Анюты – Игорь Артамонов

    Модест Алексеевич – Такатоши Мачияма

    Артынов – Олег Еромкин

    Студент – Антон Кравченко

    Его Сиятельство – Дмитрий Шемет

    Офицеры – Никита Шуба (1-ое исп.), Иван Савенков

    Цыганки – Элизабет Игнатчик, Валерия Грудина, Надежда Филиппова

    Студентка – Анна Фокина

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

8
кастрычнiка|Вт
19:00 - 21:40
  • Рыхард Штраўс
    Саламея

    Саломея – Екатерина Головлева

    Иоканаан – Станислав Трифонов

    Ирод – Юрий Болотько

    Иродиада – Оксана Якушевич

    Нарработ – Алексей Микутель

    Паж – Елена Сало

    Иудеи – Александр Гелах, Юрий Городецкий, Александр Жуков, Сергей Лазаревич, Виктор Менделев, Александр Михнюк, Илья Певзнер

    Два назареянина – Василий Ковальчук, Андрей Клипо

    Солдаты – Андрей Селютин, Денис Янцевич, Дмитрий Капилов, Дмитрий Трофимук

    Каппадокиец – Александр Краснодубский

    Палач – Олег Мельников

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 2-х дзеях з харэаграфічным пралогам
    Узрост 16+

    Дирижер – Олег Лесун

9
кастрычнiка|Ср
19:00 - 22:00
  • Гаэтана Даніцэці
    Дон Паскуале

    Дон Паскуале – Андрей Селютин

    Малатеста – Андрей Клипо

    Эрнесто – Андрей Матюшонок

    Норина – Виктория Красинская

    Нотариус – Илья Певзнер

    Дирижер – Иван Костяхин 

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

10
кастрычнiка|Чт
19:00 - 21:30
  • Пётр Чайкоўскі
    Спячая прыгажуня

    Принцесса Аврора – Яна Штангей (1-ое исп.)

    Принц Дезире – Егор Азаркевич

    Фея сирени – Ольга Гайко

    Злая фея Карабос –  Татьяна Уласень

    Принцесса Флорина – Виктория Тренкина

    Голубая птица – Константин Героник

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет-феерыя ў 2-х дзеях з пралогам і эпілогам
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

11
кастрычнiка|Пт
19:00 - 21:30
  • Пётр Чайкоўскі
    Спячая прыгажуня

    Принцесса Аврора – Марина Вежновец

    Принц Дезире – Игорь Оношко

    Фея сирени – Ирина Еромкина

    Злая фея Карабос – Вероника Олещенко

    Принцесса Флорина – Ксения Ржевская (1-ое исп.)

    Голубая птица – Такатоши Мачияма

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет-феерыя ў 2-х дзеях з пралогам і эпілогам
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

12
кастрычнiка|Сб
19:00 - 21:55
  • Джакама Пучынi
    Турандот

    Турандот – Екатерина Головлева
    Калаф – Сергей Франковский
    Тимур – Василий Ковальчук
    Лиу – Татьяна Гаврилова
    Пинг – Владимир Громов
    Понг – Юрий Болотько
    Панг – Янош Нелепа
    Император – Александр Михнюк
    Мудрецы - Дмитрий Капилов, Александр Кеда, Александр Краснодубский, Сергей Лазаревич, Дмитрий Трофимук, Андрей Селютин
    Дирижер – Виктор Плоскина

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Виктор Плоскина

13
кастрычнiка|Вс
18:00 - 19:55
  • Аляксандр Крэйн
    Лаўрэнсія

    Лауренсия – Александра Чижик

    Фрондосо – Константин Героник

    Менго – Константин Кузнецов

    Хасинта – Анна Фокина

    Паскуала – Виктория Тренкина (1-ое исп.)

    Командор Гомес – Юрий Ковалёв

    Дирижер – Олег Лесун 

    null
    балет у 2-х дзеях  
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

15
кастрычнiка|Вт
19:00 - 22:00
  • Аляксандр Барадзін
    Князь Ігар

    Игорь – Владимир Петров
    Ярославна – Нина Шарубина
    Игоревич – Александр Михнюк
    Галицкий – Станислав Трифонов
    Кончак – Олег Мельников
    Кончаковна – Крискентия Стасенко
    Скула – Андрей Клипо
    Ерошка – Александр Гелах
    Няня – Светлана Марусевич
    Гзак – Дмитрий Капилов
    Дирижер – Александр Анисимов

     

    Прэм`ера
    null
    опера ў 2-х дзеях з пралогам і эпілогам
    Узрост 12+

    Дирижер – Александр Анисимов

16
кастрычнiка|Ср
19:00 - 21:25
  • Адольф Адан, Цэзар Пуні, Лео Дэліб, Рыкарда Дрыга, Пётр Альдэнбургскі
    Карсар

    Медора – Яна Штангей

    Конрад – Егор Азаркевич

    Гюльнара –  Виктория Тренкина

    Ланкедем – Такатоши Мачияма

    Али – Игорь Оношко

    Бирбанто – Иван Савенков

    Дирижер – Николай Колядко

     

     

    null
    балет у 3-х дзеях  
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

17
кастрычнiка|Чт
19:00 - 21:25
  • Адольф Адан, Цэзар Пуні, Лео Дэліб, Рыкарда Дрыга, Пётр Альдэнбургскі
    Карсар

    Медора – Ирина Еромкина

    Конрад – Игорь Артамонов

    Гюльнара – Анна Фокина

    Ланкедем – Такатоши Мачияма

    Али –  Константин Героник

    Бирбанто – Дмитрий Шемет

    Дирижер – Николай Колядко

     

     

     

    null
    балет у 3-х дзеях  
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

18
кастрычнiка|Пт
19:00 - 21:00
  • АВТОГРАФЫ И ИМИДЖИ. МАЙЯ ПЛИСЕЦКАЯ. ПОСВЯЩЕНИЕ

    Кристина Кретова (Большой театр России), Юлия Махалина, Оксана Бондарева, Данила Корсунцев (Мариинский театр), Яна Штангей, Александра Чижик, Виктория Тренкина, Анна Фокина, Егор Азаркевич, Таро Курачи, Такатоши Мачияма (Большой театр Беларуси), Диана Косырева (Венгерский национальный балет), Янг Гью Чой (Национальный балет Нидерландов), Мидори Тэрада и Коя Окава (Новосибирский театр оперы и балета)

    null

    Узрост 6+

19
кастрычнiка|Сб
19:00 - 21:00
  • Міхаіл Крылоў
    Ор і Ора

    Ора – Яна Штангей

    Орр – Такатоши Мачияма

    Женщина – Александра Чижик

    Мужчина – Антон Кравченко

    Дирижер – Иван Костяхин 

     

    null
    Людзі і Птушкі. Харэаграфічная прытча аб КАХАННІ ў 2-х дзеях  
    Узрост 16+

    Дирижер – Иван Костяхин

20
кастрычнiка|Вс
18:00 - 19:10
  • Свэн Хельбіг
    ЕЎРАПЕЙСКАЕ ТУРНЭ СВЭНА ХЕЛЬБІГА

    Дирижер – Вильгельм Кайтель

    null
    «I Eat the Sun and Drink the Rain»
    Узрост 12+

    Произведение для хора и электроники

    Дирижер – Вильгельм Кайтель

22
кастрычнiка|Вт
19:00 - 21:45
  • 120 гадоў з дня прэм'еры оперы "Царская нявеста"
    Мікалай Рымскі-Корсакаў
    Царская нявеста

    Марфа – Ирина Кучинская (1-ое исп.)

    Грязной – Станислав Трифонов

    Любаша – Екатерина Головлева

    Собакин – Александр Кеда

    Скуратов – Олег Мельников

    Лыков – Виктор Менделев

    Бомелий – Янош Нелепа

    Сабурова – Светлана Марусевич

    Дуняша – Марина Мороз

    Петровна – Марина Аксенцова

    Царский истопник – Илья Певзнер

    Сенная девушка – Елена Таболич

    Дирижер – Николай Колядко

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

23
кастрычнiка|Ср
19:00 - 21:15
  • Шапэніяна

    7-й Вальс – Первана Мырадова, Эвен Капитен
    Мазурка – Анна Фокина
    Вальс – Александра Чижик

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null
    балет ў адной дзеі на музыку з твораў Фрыдэрыка Шапэна ў аркестравай рэдакцыі Аляксандра Глазунова і Марыса Келера
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Шэсць танцаў

    Солистки – Анна Фокина, Виктория Тренкина (1-ое исп.), Александра Чижик, Ижена Квашина

    Солисты – Владимир Руда (1-ое исп.), Такатоши Мачияма, Андрей Посох, Константин Героник

    Дирижер – Иван Костяхин 

     

    null
    балет ў адной дзеі
    Узрост 16+

    Дирижер – Иван Костяхин

  • Марыс Равель
    Балеро

    Девушка – Ирина Еромкина

    Юноша – Иван Савенков

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    null
    балет-прысвячэнне ў адной дзеі
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

24
кастрычнiка|Чт
19:00 - 21:45
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Вяселле Фігара

    Граф – Денис Янцевич

    Графиня – Анастасия Москвина

    Фигаро – Александр Краснодубский

    Сюзанна – Анна Гурьева

    Керубино – Марина Лихошерст

    Бартоло – Олег Мельников

    Марцелина – Наталья Акинина

    Базилио – Андрей Матюшонок

    Курцио –  Александр Жуков

    Антонио –  Илья Певзнер

    Барбарина – Елена Таболич

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 2-х дзеях    
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

25
кастрычнiка|Пт
19:00 - 21:00
26
кастрычнiка|Сб
19:00 - 21:35
  • Джакама Пучыні
    Тоска

    Тоска – Нина Шарубина

    Каварадосси – Сергей Франковский

    Скарпиа – Владимир Петров

    Анжелотти – Дмитрий Капилов

    Шароне –  Сергей Лазаревич

    Сполетта – Янош Нелепа

    Ризничий – Александр Кеда

    Тюремщик – Олег Мельников

    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

27
кастрычнiка|Вс
11:00 - 13:00
  • Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария – Анна Фокина

    Зарема – Валерия Грудина (1-ое исп.)

    Гирей – Антон Кравченко

    Вацлав – Игорь Артамонов

    Нурали – Константин Кузнецов

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

27
кастрычнiка|Вс
18:00 - 20:00
  • Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария – Людмила Уланцева

    Зарема – Марина Вежновец

    Гирей – Антон Кравченко

    Вацлав – Эвен Капитен

    Нурали – Такатоши Мачияма

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

29
кастрычнiка|Вт
19:00 - 21:50
  • Іаган Штраўс 
    Лятучая мыш

    Генрих  – Дмитрий Шабетя

    Розалинда  – Клавдия Потемкина

    Адель – Елена Синявская

    Альфред – Виктор Менделев

    Орловский – Елена Сало

    Фальк – Андрей Клипо

    Блинд – Янош Нелепа

    Франк – Илья Певзнер

    Фрош – Владимир Радивилов

    Ида – Марина Аксенцова

    Дирижер – Иван Костяхин

    Прэм`ера
    null
    аперэта ў 3-х дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

30
кастрычнiка|Ср
19:00 - 21:15
  • Арам Хачатуран
    Спартак

    Фригия – Ирина Еромкина

    Спартак – Игорь Оношко

    Красс – Олег Еромкин

    Рабы-гладиаторы –  Антон Кравченко, Юрий Ковалев, Такатоши Мачияма, Таро Курачи (1-ое исп.)

    Куртизанки – Вероника Олещенко, Элизабет Игнатчик

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

31
кастрычнiка|Чт
19:00 - 21:55
  • Джакама Пучыні
    Мадам Батэрфляй

    Чио-Чио-сан – Нина Шарубина

    Сузуки – Крискентия Стасенко

    Пинкертон – Алексей Микутель

    Шарплес – Владимир Петров

    Горо – Юрий Болотько

    Принц Ямадори – Сергей Лазаревич

    Бонза – Олег Мельников

    Кэт – Ольга Кажгалиева

    Комиссар – Илья Певзнер

    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

     Дирижер – Андрей Галанов

Партнёры