Чэрвень
Месяц
23
студзеня|Ср
19:30 - 21:15
  • "Завея". Пушкін-Свірыдаў

    Исполняют – Юрий Городецкий, Ирина Кучинская, Денис Янцевич

    Партия фортепиано – Татьяна Панасюк

     

    null

    Узрoст 12+

    Літаратурна-музычная кампазіцыя

30
студзеня|Ср
19:30 - 21:15
  • КАНЦЭРТ РАМАНСАЎ СЯРГЕЯ РАХМАНІНАВА

    Исполняет: лауреат международных конкурсов Анастасия Храпицкая

    Партия фортепиано – лауреат международных конкурсов Диана Моршнева

     

     

     

    null

    Узрoст 12+

3
лютага|Вс
18:30 - 20:15
  • МУЗЫКА НА ЎСЕ ЧАСЫ

    Исполняет струнный ансамбль "Vivat quartet":  лауреаты и дипломанты международных конкурсов Анита Малюгина (скрипка), Ирина Маслова (скрипка),  Александра Потемина (альт), Александр Иванов (виолончель).

    В концерте принимает участие Павел Бурцев (труба).
    Ведущий концерта – Алексей Фролов

    null

    Узрoст 12+

6
лютага|Ср
19:30 - 21:15
  • Гаэтана Даніцэці
    VIVA LA MAMMA!

    Мама Агата – Андрей Клипо

    Луиджия – Елена Таболич

    Режиссер – Денис Янцевич  

    Маэстро – Сергей Лазаревич

    Корилла –  Елена Шведова

    Доротея –  Елена Сало

    Гульельмо – Янош Нелепа

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрoст 12+

    Тэатральныя парадкі і беспарадкі

10
лютага|Вс
18:30 - 20:15
  • У гасцях у опернай казкі

    Партия фортепиано – Татьяна Иванова
    Исполнители: Елена Сало, Анастасия Москвина, Сергей Франковский, Екатерина Головлева,  Тамара Глаголева, Елена Шведова, Алексей Микутель, Крискентия Стасенко,  Елена Синявская,  Оксана Якушевич,  Илья Сильчуков, Дмитрий Капилов,  Елена Бунделева, Алла Губа-Плоскина, Илья Певзнер, Андрей Матюшонок, Анастасия Кардаш

     

     

    null

    Узрoст 12+

17
лютага|Вс
18:30 - 20:15
  • Жамчужыны рускай класікі

    Исполнители: Анастасия Москвина, Нина Шарубина, Владимир Петров, Владимир Громов, Елена Шведова, Оксана Якушевич, Алексей Микутель

    Партия фортепиано - Елена Олимпиева

    null

    Узрoст 12+

  • null

    Узрoст 12+

    Увага! Сольны канцэрт Настассі Масквіной, абвешчаны раней на 17.02.2019, адменены. Усе раней набытыя квіткі да 02.11.2018 сапраўдныя або падлягаюць вяртанню ў касу тэатра.

20
лютага|Ср
19:30 - 21:15
  • Карчомка "На двух крэслах"

    Исполнители: ведущие солисты оперы 

    Партия фортепиано: Ирина Телепнева, Юлия Щербакова

     

    null
    Канцэрт-пераўвасабленне
    Узрoст 12+

27
лютага|Ср
19:30 - 21:15
  • Залатая калекцыя ўкраінскай вакальнай музыкі

    Исполнители: ведущие солисты оперы Елена Сало, Анна Гурьева, Елена Синявская, Татьяна Петрова, Марина Лихошерст, Алла Губа-Плоскина, Светлана Марусевич, Василий Ковальчук, Александр Михнюк, Дмитрий Капилов, Денис Янцевич, Александр Жуков.

    Партия фортепиано: лауреат международных конкурсов Ирина Телепнева

     

    null

    Узрoст 12+

3
сакавiка|Вс
18:30 - 20:15
  • З песняй па жыцці

    Исполнители: Татьяна Третьяк, Наталья Акинина, Александр Михнюк, Владимир Петров, квинтет "Серенада", Денис Поречин (кларнет альт-саксофон), Михаил Константинов (ударные)

    null
    Музыка нашага кіно. Працяг ... Канцэрт з цыкла "Вечары з "Серэнадай"
    Узрoст 12+

6
сакавiка|Ср
19:30 - 21:00
  • Winterreise / Зімовы шлях

    Исполнители: обладатель медали Франциска Скорины Татьяна Гаврилова 

    Партия фортепиано: Ольга Запольская 

    null
    Вакальны цыкл Франца Шуберта
    Узрoст 12+

13
сакавiка|Ср
19:30 - 21:15
  • Каханне-мелодыя

    Нина Шарубина, Владимир Петров, Юрий Городецкий, Елена Шведова, Оксана Якушевич, Анна Гурьева, Наталья Акинина,  Марина Аксенцева,Татьяна Третьяк, Василий Мингалев, Марина Лихошерст, Александр Краснодубский, Дмитрий Капилов, Дмитрий Шабетя.

    Партия фортепиано: обладатель медали Франциска Скорины Юлия Щербакова 

    null

    Узрoст 12+

16
сакавiка|Сб
19:30 - 21:15
  • МІНУЛАЕ - СУЧАСНАСЦЬ

    Дзмітрый Калаціла (цымбалы), Надзея Каракулька (цымбалы).
    Партыя фартэпіяна - Маргарыта Трубкіна

    null
    Музыка эпохи барокко
    Узрoст 12+

20
сакавiка|Ср
19:30 - 21:15
  • Квіток у Гранд-Опера

    Исполняют ведущие солисты оперы: Татьяна Третьяк, Оксана Якушевич, Татьяна Петрова, Анна Гурьева, Марина Аксенцова, Александр Краснодубский, Елена Таболич, Крискентия Стасенко
    Партия фортепиано – дипломант международных конкурсов Ирина Телепнева

    null

    Узрoст 12+

27
сакавiка|Ср
19:30 - 21:15
  • Рамансы. Любімае

    Выконваюць: Алена Шведава, Алена Бундзелева, Алена Сало, Тамара Глаголева, Ганна Гур'ева, Алена Сіняўская, Марына Аксенцова, Святлана Марусевіч, Вольга Маліноўская, Васіль Кавальчук, Сяргей Франкоўскі, Васіль Мінгалёў, Дзяніс Янцэвіч, Аляксандр Краснадубскі, Ілля Пеўзнер, Андрэй Сялюцін, Андрэй Мацюшонак.
    Партыя фартэпіяна - Таццяна Іванова.

    null

    Узрoст 12+

3
красавiка|Ср
19:30 - 21:15
9
красавiка|Вт
19:30 - 21:15
  • КАНЦЭРТ "ШЭДЭЎРЫ ОПЕРЫ"

    Выконваюць вядучыя салісты оперы: Ніна Шарубіна, Алена Шведава, Алена Бундзелева, Алена Сало, Аксана Якушэвіч, Ганна Гур'ева, Алена Таболіч, Кацярына Галаўлёва, Марына Лихашэрст, Іна Русіноўская, Марына Аксенцова, Святлана Марусевіч, Ала Губа-Пласкіна, Вольга Кажгаліева, Сяргей Франкоўскі, Дзмітрый Капілаў, Васіль Мінгалёў, Аляксей Микуцель
    Партыя фартэпіяна - Алена Алімпіева
    Рэжысёр - Алена Медзякова

    null

    Узрoст 12+

13
красавiка|Сб
19:30 - 21:15
19
красавiка|Пт
19:30 - 21:15
  • "ЧАТЫРЫ СТАНЫ"

    У канцэрце прымае ўдзел аркестр "Камерная філармоніка Мінск"

    null

    Узрoст 12+

    Концерт инструментальной музыки в исполнении музыкантов оркестра "Камерная Filarmonica Минска"

26
красавiка|Пт
19:30 - 21:15
  • КАНЦЭРТ "МУЗЫКА БЕЗ МЕЖАЎ"

    Таццяна Гаўрылава, Рут Вілемсэ (мецца-сапрана, Галандыя)

    Партыя фартэпіяна - Віталь Стахіевіч (Галандыя)

    null

    Узрoст 12+

    Канцэрт "Музыка без межаў", які быў аб'яўлены раней на 24.04.2019, пераносіцца на 26.04.2019. Усе раней набытыя квіткі да 28.01.2019 сапраўдныя або падлягаюць звароту ў касу тэатра.

29
красавiка|Пн
19:30 - 21:15
  • КАНЦЭРТ "Яго Вялікасць раманс"

    Выконваюць: Васіль Кавальчук, Алена Шведава, Марына Аксёнцова, інструментальнае трыа "Gloria"

    Партыя фартэпіяна: лаўрэат міжнароднага конкурсу Таццяна Іванова

    null

    Узрoст 12+

6
мая|Пн
19:30 - 21:15
  • "АЛЬТэрнатыва"

    Аляксандра Пацёміна, Вольга Пільневіч, Аліна Кішкурна, Уладзімір Купрыянаў, Уладзімір Хімарода, Ганна Навумчык, Марына Зяленіна

    null
    Канцэрт групы альтоў Вялікага тэатра Беларусі
    Узрoст 12+

13
мая|Пн
19:30 - 21:15
  • Мілонга з "Серэнадай"

    Таццяна Траццяк, Алена Сало, Яраслаў Макарыч, Ижена Квашина, Павел Чванаў

    Музычны кіраўнік - Таццяна Траццяк

    null

    Узрoст 12+

19
мая|Вс
18:30 - 20:15
  • Канцэрт "Манюшка на Радзiме"

    Юрий Городецкий, Илья Сильчуков, Виктор Скоробогатов, Ирина Кучинская, Виктория Красинская, Дмитрий Горбачук
    Партия фортепиано - Ирина Бутель и Полина Задрейко

    null

    Узрoст 12+

21
мая|Вт
19:30 - 21:15
  • ШЭДЭЎРЫ РУСКАЙ МУЗЫКІ

    Елена Шведова, Юрий Городецкий, Денис Янцевич, Андрей Селютин, Татьяна Гаврилова, Мария Галкина, Марина Лихошерст.
    Партия фортепиано – Юлия Щербакова

     

     

     

    null

    Узрoст 12+

26
мая|Вс
18:30 - 20:15
  • "СКРЫПКА - ДУША МАЯ"

    роли исполняют

    null
    Канцэрт артыстаў аркестра, прысвечаны 90-годдзю народнага артыста Беларусі Льва Гарэліка
    Узрoст 12+

3
чэрвеня|Пн
19:30 - 21:15
  • ТЭНАРЫ СУПРАЦЬ БАСОЎ

    Выканаўцы: вядучыя салісты оперы

    Партыя фартэпіяна: Ірына Целяпнёва, Юлія Шчарбакова

     

    null
    тэатралізаваны канцэрт
    Узрoст 12+

11
чэрвеня|Вт
19:30 - 21:15
  • НЕСКУЧНЫЙ ЮБИЛЕЙ В КРУГУ ДРУЗЕЙ

    Нина Шарубина, Елена Бунделева, Елена Шведова, Марина Аксенцова, Анна Гурьева, Марина Лихошерст, Дмитрий Капилов, Илья Певзнер, Дмитрий Шабетя 

    Партия фортепиано: Юлия Щербакова

    Режиссер - Елена Медякова

    null
    К ЮБИЛЕЮ МАРИНЫ АКСЕНЦОВОЙ. КОНЦЕРТ С СЮРПРИЗОМ
    Узрoст 12+

17
чэрвеня|Пн
19:30 - 21:15
19
чэрвеня|Ср
19:30 - 21:15
  • ВЕЧАР РУСКАГА РАМАНСУ

    Выконвае  Наталля Акініна

    Партыя фартэпіяна і вядучая: Таццяна Старчанка

    Сольный концерт Натальи Акининой, лауреата международного конкурса им. Изабеллы Юрьевой 2018 г. (I премия)
    Узрoст 12+




Официальные страницы Камерного зала имени Л.П.Александровской в социальных сетях:
ВКонтакте – Vk.com/bolshoibelarus_chamber_hall
Facebook – Facebook.com/groups/348337012356841/
Instagram – Instagram.com/kamernyj.bolshoibelarus

Партнёры