Чэрвень
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
2
чэрвеня|Вс
18:00 - 20:30
  • Джузепе Вердзі
    Рыгалета

    Герцог –  Алексей Микутель (1-ое исп.)

    Риголетто – Сергей Москальков (Россия)

    Джильда – Маргарита Левчук (1-ое исп.)

    Спарафучилле – Олег Мельников

    Маддалена – Оксана Якушевич

     Монтероне – Василий Ковальчук

    Марулло –  Александр Краснодубский

    Борса – Юрий Болотько

    Джованна – Марина Аксенцова

    Граф Чепрано – Дмитрий Трофимук

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    У партыі Рыгалета - Сяргей Маскалькоў (Расія)

3
чэрвеня|Пн
19:00 - 21:40
  • Людвіг Мінкус
    Баядэрка

    Никия - Людмила Уланцева
    Раджа - Дмитрий Шемет
    Гамзатти - Александра Чижик
    Солор - Антон Кравченко
    Великий брамин - Юрий Ковалев
    Золотой божок - Такатоши Мачияма
    Дирижер – Николай Колядко

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

3
чэрвеня|Пн
19:30 - 21:15
  • ТЭНАРЫ СУПРАЦЬ БАСОЎ

    Выканаўцы: вядучыя салісты оперы

    Партыя фартэпіяна: Ірына Целяпнёва, Юлія Шчарбакова

     

    null
    тэатралізаваны канцэрт
    Узрост 12+

4
чэрвеня|Вт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Пікавая Дама

    Герман – Эдуард Мартынюк (Украина)

    Графиня – Елена Сало

    Лиза – Анастасия Москвина

    Граф Томский – Владимир Громов

    Князь Елецкий –  Владимир Петров

    Полина – Оксана Волкова

    Чекалинский –  Янош Нелепа

    Сурин – Дмитрий Капилов

    Чаплицкий – Виктор Менделев

    Нарумов – Дмитрий Трофимук

    Гувернантка – Анастасия Кардаш

    Маша – Ольга Кажгалиева

    Распорядитель – Александр Жуков

    Прилепа – Елена Таболич

    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    У партыі Германа - Эдуард Мартынюк (Украіна)

5
чэрвеня|Ср
19:00 - 20:40
  • Яўген Глебаў
    Маленькі прынц

    Летчик – Егор Азаркевич

    Любимая – Александра Чижик

    Маленький Принц – Константин Героник

    Роза – Людмила Хитрова

    Фонарщик – Антон Кравченко

    Лис – Иван Савенков

    Змея – Надежда Филиппова

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

6
чэрвеня|Чт
19:00 - 22:20
  • Іаган Штраўс 
    Лятучая мыш

    Генрих  – Василий Мингалев

    Розалинда  – Марина Лихошерст

    Адель – Елена Синявская

    Ида – Елена Бунделева

    Альфред – Александр Гелах

    Фальк – Денис Янцевич

    Блинд – Янош Нелепа

    Франк – Илья Певзнер

    Орловский – Екатерина Михновец

    Фрош – Владимир Радивилов

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    Прэм`ера
    null
    аперэта ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

7
чэрвеня|Пт
19:00 - 21:05
  • Валерый Гаўрылін
    Анюта

    Анюта - Ирина Еромкина

    Отец Анюты -  Константин Кузнецов

    Модест Алексеевич - Константин Героник

    Артынов - Антон Кравченко

    Студент - Егор Азаркевич

    Его Сиятельство -  Дмитрий Шемет
    Дирижер – Иван Костяхин

     

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

9
чэрвеня|Вс
18:00 - 20:40
  • Рыхард Штраўс
    Саламея

    Саломея – Екатерина Головлева

    Иоканаан – Станислав Трифонов

    Ирод – Юрий Болотько 

    Иродиада – Оксана Якушевич

    Нарработ – Алексей Микутель

    Паж – Елена Сало

    Иудеи – Юрий Городецкий, Сергей Лазаревич, Александр Жуков, Александр Михнюк, Виктор Менделев, Александр Гелах, Илья Певзнер, Янош Нелепа

    Первый назареянин – Василий Ковальчук

    Второй назареянин – Андрей Клипо

    Солдаты – Андрей Селютин, Денис Янцевич, Дмитрий Капилов, Дмитрий Трофимук

    Каппадокиец – Александр Краснодубский

    Палач – Олег Мельников

    Дирижер – Виктор Плоскина

     

    null
    опера ў 2-х дзеях з харэаграфічным пралогам
    Узрост 16+

    Дирижер – Виктор Плоскина

10
чэрвеня|Пн
19:00 - 21:40
  • Рыхард Штраўс
    Саламея

    Саломея – Татьяна Третьяк

    Иоканаан – Владимир Петров

    Ирод – Юрий Болотько

    Иродиада – Крискентия Стасенко

    Нарработ – Василий Мингалев

    Паж – Елена Сало

    Иудеи – Юрий Городецкий, Сергей Лазаревич, Александр Жуков, Александр Михнюк, Виктор Менделев, Александр Гелах, Илья Певзнер

    Первый назареянин – Василий Ковальчук

    Второй назареянин – Андрей Клипо

    Солдаты – Андрей Селютин, Денис Янцевич, Дмитрий Капилов, Дмитрий Трофимук

    Каппадокиец – Александр Краснодубский

    Палач – Олег Мельников

    Дирижер – Виктор Плоскина

    null
    опера ў 2-х дзеях з харэаграфічным пралогам
    Узрост 16+

    Дирижер – Виктор Плоскина

11
чэрвеня|Вт
19:00 - 21:25
  • Адольф Адан, Цэзар Пуні, Лео Дэліб, Рыкарда Дрыга, Пётр Альдэнбургскі
    Карсар

    Медора – Александра Чижик

    Конрад – Игорь Артамонов

    Гюльнара – Надежда Филиппова

    Ланкедем – Такатоши Мачияма

    Али – Никита Шуба

    Бирбанто – Иван Савенков

    Дирижер – Николай Колядко

     

    null
    балет у 3-х дзеях  
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

11
чэрвеня|Вт
19:30 - 21:15
  • НЕСКУЧНЫЙ ЮБИЛЕЙ В КРУГУ ДРУЗЕЙ

    Нина Шарубина, Елена Бунделева, Елена Шведова, Марина Аксенцова, Анна Гурьева, Марина Лихошерст, Дмитрий Капилов, Илья Певзнер, Дмитрий Шабетя 

    Партия фортепиано: Юлия Щербакова

    Режиссер - Елена Медякова

    null
    К ЮБИЛЕЮ МАРИНЫ АКСЕНЦОВОЙ. КОНЦЕРТ С СЮРПРИЗОМ
    Узрост 12+

14
чэрвеня|Пт
13:00 - 14:00
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    ПАРТРЭТЫ. Клаўдзія Шульжэнка

    Алена Сало

    Партыя фартэпіяна - Ірына Целепнёва

     

    null

    Узрост 12+

    Тэатральная зала замка Радзівілаў

14
чэрвеня|Пт
16:00 - 17:00
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    КАНЦЭРТ "СТАНІСЛАЎ МАНЮШКА. ПЕСНІ НАШАГА КАСЦЁЛА"

    Ирина Кучинская, Наталья Акинина, Юрий Городецкий, Сергей Лазаревич, Светлена Немогай (орган), Лариса Терехова (фортепиано)

    null
    Канцэрт з твораў Станіслава Манюшкі
    Узрост 12+

    Касцёл Божага Цела. Уваход вольны

14
чэрвеня|Пт
19:00 - 21:00
  • null

    Узрост 12+

    Внимание! "Вечер романса", объявленный ранее на 14.06.2019, отменен. Все ранее приобретенные билеты подлежат возврату в кассу театра.

14
чэрвеня|Пт
20:30 - 23:10
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Сяргей Пракоф'еў
    Рамэо і Джульета

    Джульетта – Ирина Еромкина

    Ромео – Игорь Оношко

    Тибальд – Егор Азаркевич

    Меркуцио – Константин Героник

    Лоренцо – Игорь Мацкевич

    Граф Парис – Эвен Капитен

    Бенволио – Никита Шуба

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Унутраны двор замка Радзівілаў
    Дырыжор – Андрэй Галанаў

15
чэрвеня|Сб
14:00 - 15:00
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    КАНЦЭРТ "СТАНІСЛАЎ МАНЮШКА. ПЕСНІ"

    Выконваюць вядучыя салісты оперы

    null
    Станислав Монюшко. Песни
    Узрост 12+

    Тэатральная зала замка Радзівілаў

15
чэрвеня|Сб
20:00 - 22:35
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Джакама Пучыні
    ТОСКА

    Тоска – Нина Шарубина

    Каварадосси – Сергей Франковский

    Скарпиа – Владимир Громов

    Анжелотти – Василий Ковальчук

    Шароне –  Сергей Лазаревич

    Сполетта – Юрий Болотько

    Ризничий – Александр Кеда

    Тюремщик – Олег Мельников

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Унутраны двор замка Радзівілаў

16
чэрвеня|Вс
14:00 - 15:00
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    КАНЦЭРТ "З ПЕСНЯЙ ПА ЖЫЦЦІ"

    Татьяна Третьяк, Владимир Петров, Александр Михнюк, Оксана Якушевич, Михаил Константинов (ударные), Денис Поречин (кларнет, альт-саксофон), струнный квинтет "Серенада"

    Музыка нашага кіно. Працяг... Канцэрт з цыкла "Вечары з "Серэнадай"
    Узрост 12+

    Тэатральная зала замка Радзівілаў

16
чэрвеня|Вс
18:00 - 20:00
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК Вялікага тэатра Беларусі

    Владимир Петров, Юрий Городецкий, Анастасия Москвина, Татьяна Гаврилова, Андрей Валентий, Татьяна Петрова, Екатерина Головлева, Станислав Трифонов, Алексей Микутель,  Крискентия Стасенко, Александр Михнюк, Игорь Артамонов, Ирина Еромкина, Антон Кравченко,  Олег Еромкин, Людмила Хитрова, Константин Героник, Александра Чижик, Татьяна Уласень, Яна Штангей, Никита Шуба, Надежда Филиппова, Такатоши Мачияма, Иван Савенков, Эвен Капитен, Первана Мырадова

    Дирижеры – Иван Костяхин, Олег Лесун 

    з удзелам вядучых салістаў оперы і балета Вялікага тэатра Беларусі
    Узрост 12+

    Унутраны двор замка Радзівілаў
    Дырыжоры – Іван Касцяхін, Алег Лясун 

17
чэрвеня|Пн
19:00 - 21:20
  • Людвіг Мінкус
    Дон Кіхот

    Китри – Людмила Хитрова

    Мерседес – Ольга Гайко

    Эспада – Игорь Артамонов

    Базиль – Олег Еромкин

    Дон Кихот – Кирилл Фурман

    Санчо Панса – Павел Ушаков

    Лоренцо – Александр Фурман

    Гамаш – Константин Кузнецов

    Дульцинея – Людмила Уланцева

    Дирижер – Николай Колядко

     

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

17
чэрвеня|Пн
19:30 - 21:15
18
чэрвеня|Вт
19:00 - 22:00
  • Джузепе Вердзі
    Макбэт

    Макбет – Станислав Трифонов

    Леди Макбет – Екатерина Головлева

    Банко – Андрей Валентий

    Макдуф –  Алексей Микутель

    Фрейлина – Инна Русиновская

    Малкольм – Александр Михнюк

    Доктор – Сергей Лазаревич

    Слуга, убийца – Илья Певзнер

    Дирижер – Виктор Плоскина 

     опера ў 3-х дзеях
    Узрост 16+

    Дирижер – Виктор Плоскина

19
чэрвеня|Ср
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия - Яна Штангей

    Зигфрид -  Егор Азаркевич

    Ротбард - Антон Кравченко

    Шут - Константин Героник

     Дирижер – Николай Колядко

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

19
чэрвеня|Ср
19:30 - 21:15
  • ВЕЧАР РУСКАГА РАМАНСУ

    Выконвае  Наталля Акініна

    Партыя фартэпіяна і вядучая: Таццяна Старчанка

    Сольный концерт Натальи Акининой, лауреата международного конкурса им. Изабеллы Юрьевой 2018 г. (I премия)
    Узрост 12+

20
чэрвеня|Чт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Яўген Анегін

    Онегин – Владимир Громов

    Татьяна – Марта Данусевич

    Ольга – Оксана Волкова

    Ленский – Александр Михнюк

    Князь Гремин – Андрей Валентий

    Ларина – Светлана Марусевич

    Няня – Марина Аксенцова

    Ротный – Андрей Селютин

    Трике –  Александр Гелах

    Зарецкий – Дмитрий Трофимук

    Дирижер – Александр Анисимов

    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Александр Анисимов

21
чэрвеня|Пт
19:30 - 21:30
  • Балетнае лета ў Вялікім

    Узрост 12+

    Вечер одноактных балетов с участием звезд Мариинского театра Игоря Колба, Данилы Корсунцева и Евгения Иванченко

23
чэрвеня|Вс
19:30 - 21:30
24
чэрвеня|Пн
19:30 - 21:30
  • Балетнае лета ў Вялікім
    "УВЕРХ ПА РАЦЭ", "ПРАЦЯГЛЫ КАЛЯДНЫ АБЕД"
    Узрост 12+

    Одноактные балеты "Вверх по реке" и "Долгий рождественский обед"

25
чэрвеня|Вт
19:30 - 21:30
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Вячаслаў Кузняцоў
    Анастасія

    Анастасия – Ирина Еромкина

    Михаил Глинский – Юрий Ковалев

    Семен – Антон Кравченко

    Ахмат – Такатоши Мачияма

    Заира – Александра Чижик

    Иван – Дмитрий Шемет

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    харэаграфічная легенда ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

25
чэрвеня|Вт
19:31 - 21:15
  • "ПЕСНЯ НЕ РАЗВІТВАЕЦЦА З ТАБОЙ"

    Выканаўцы: вядучыя салісты оперы

    Партыя фартэпіяна: лаўрэат міжнародных конкурсаў Ірына Целяпнёва

    Рэжысёр Алена Медякова

    У праграме канцэрта песні савецкіх кампазітараў
    Узрост 12+

26
чэрвеня|Ср
19:30 - 22:05
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия – Эрика Микиртичева (Россия) 

    Зигфрид – Денис Дмитриев (Россия) 

    Ротбард – Егор Азаркевич

    Шут – Константин Героник

    Дирижер – Олег Лесун

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    В партии Одетты-Одиллии – Эрика Микиртичева (Россия) 
    В партии Зигфрида – Денис Дмитриев (Россия) 
    Дирижер – Олег Лесун

27
чэрвеня|Чт
19:30 - 22:05
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Сяргей Пракоф'еў
    Рамэо і Джульета

    Джульетта – Людмила Хитрова

    Ромео – Олег Еромкин

    Тибальд – Юрий Ковалев

    Меркуцио – Константин Героник

    Лоренцо –  Игорь Мацкевич

    Граф Парис – Эвен Капитен

    Бенволио – Никита Шуба

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    К юбилею народной артистки Беларуси Иннесы Душкевич
    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

28
чэрвеня|Пт
19:30 - 21:30
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Гала-канцэрт

    В концерте принимают участие: Наталия Мацак (Украина), Сергей Кривоконь (Украина), Мэтью Голдинг (Канада), Денис Климук (Беларусь), Ксения Овсяник (Великобритания), Денис Виейра (Бразилия), Анастасия Лименько (Россия), Сергей Мануйлов (Россия), Иван Васильев (Россия)

    Дирижер – Иван Костяхин

     

     


    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

30
чэрвеня|Вс
18:00 - 20:00

Партнёры