Красавiк
Месяц
2
чэрвеня|Вс
19:00 - 21:20
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Прысвячэнне Баланчыну
    МУСАГЕТ

    Спектакль идёт в сопровождении фонограммы.

    балет Барыса Эйфмана на музыку І. С. Баха, П. І. Чайкоўскага
    Узрoст 12+

    Акадэмія танца Барыса Эйфмана

  • Балетнае лета ў Вялікім
    МОЙ ІЕРУСАЛІМ

    Спектакль идёт в сопровождении фонограммы.

    балет Барыса Эйфмана на музыку В. А. Моцарта, С. В. Рахманінава, Ф. Гласа
    Узрoст 12+

    Акадэмія танца Барыса Эйфмана

4
чэрвеня|Вт
19:00 - 22:00
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Музыка Карла Філіпа Эмануіла Баха
    598 тактаў

    Спектакль идёт в сопровождении фонограммы.

    балет у 1 дзеі
    Узрoст 16+

    Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны акадэмічны тэатр балета імя Леаніда Якабсона

  • Балетнае лета ў Вялікім
    Музыка Клода Дэбюсі, Сяргея Пракоф'ева, Альбана Берга
    Радэн

    Спектакль идёт в сопровождении фонограммы.

    цыкл харэаграфічных мініяцюр
    Узрoст 16+

    Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны акадэмічны тэатр балета імя Леаніда Якабсона

  • Балетнае лета ў Вялікім
    Музыка Радзівона Шчадрына
    Гарэзныя прыпеўкі

    Спектакль идёт в сопровождении фонограммы.

    балет у 1 дзеі
    Узрoст 16+

    Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны акадэмічны тэатр балета імя Леаніда Якабсона

5
чэрвеня|Ср
19:00 - 21:00
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Бліскучы дывертысмент

    Спектакль идёт в сопровождении фонограммы.

    праграма ў 2 аддзяленнях
    Узрoст 12+

    Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны акадэмічны тэатр балета імя Леаніда Якабсона

6
чэрвеня|Чт
19:00 - 21:00
  • Балетнае лета ў Вялікім
     
    Ілюзіі Кахання

    Девушка – Оксана Скорик (Мариинский театр)

    Возлюбленный – Денис Шпак

    Воздыхатели – Антон Кравченко, Юрий Ковалев, Владислав Коляда, Лев Комков, Владислав Крук, Владимир Руда, Денис Шпак

    Время – Дарья Авраменко, Варвара Лапина, Валентина Степанова, Михаил Борознов, Максим Наливко, Максим Филиппов (1-е исп.), Артем Янович (1-е исп.)

    Певичка – Марина Вежновец

    Конферансье – Юрий Ковалев

    Пионер – Лев Комков

    Пионерка – Анастасия Ярмош

    Пионервожатая – Татьяна Уласень

    Начальник пионерского отряда – Антон Кравченко

    Хулиганы – Владислав Коляда, Артем Задворнов, Владимир Руда, Александр Мисиюк (1-е исп.)

    Прэм`ера
    балет у двух дзеях на музыку Дзмітрыя Шастаковіча, Фрэдэрыка Шапэна, Леаніда Шырына
    Узрoст 16+

    В партии Девушки – Оксана Скорик (Мариинский театр)

    Дирижер – Николай Колядко

7
чэрвеня|Пт
19:00 - 21:40
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия – Анастасия Смирнова (Михайловский театр)

    Зигфрид – Гильерме Висенте (Михайловский театр)

    Ротбарт – Алексей Бояринов

    Шут – Владимир Руда

     

    балет у 2 дзеях
    Узрoст 12+

    В партии Одетты-Одиллии – Анастасия Смирнова (Михайловский театр)
    В партии Зигфрида – Гильерме Висенте (Михайловский театр)

    Дирижер – Владимир Оводок

8
чэрвеня|Сб
18:00 - 20:50
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Людвіг Мінкус
    Баядэрка

    Никия, баядерка – Оксана Скорик (Мариинский театр)

    Солор – Рустам Исхаков (Башкирский государственный театр оперы и балета)

    Гамзатти – Ирина Сапожникова (Башкирский государственный театр оперы и балета)

    Дугманта, раджа – Михаил Борознов

    Великий брамин – Юрий Ковалев

    Магедавея, факир – Владислав Коляда

    Золотой божок – Луис Эдуардо Франке

    Трио теней – Мария Таранко (1-е исп.), Дарья Чуваргина, Витория Мартини

     

    балет у 3 дзеях
    Узрoст 12+

    В партии Никии – Оксана Скорик (Мариинский театр)
    В партии Солора – Рустам Исхаков (Башкирский государственный театр оперы и балета)
    В партии Гамзатти – Ирина Сапожникова (Башкирский государственный театр оперы и балета)

    Дирижер – Николай Колядко

9
чэрвеня|Вс
18:00 - 20:00
  • Балетнае лета ў Вялікім
    Гала-канцэрт зорак балета

    В концерте принимают участие: Оксана Скорик (Мариинский театр), Анастасия Смирнова, Гильерме Висенте (Михайловский театр), Ирина Сапожникова, Рустам Исхаков (Башкирский государственный театр оперы и балета), Ширин Власенко, Бекзод Акимбаев (Государственный академический Большой театр Узбекистана имени Алишера Навои), Лаура Васконселос, Педро Сеара (Самарский академический театр оперы и балета имени Д. Д. Шостаковича)

     


    Узрoст 12+

    Дирижер – Артем Макаров




 

ФЕСТЫВАЛЬ "БАЛЕТНАЕ ЛЕТА Ў ВЯЛІКІМ" АДБУДЗЕЦЦА Ў ЧЭРВЕНІ 2024 ГОДА.
 

САЧЫЦЕ ЗА НАВІНАМІ!

 

 

Партнёры