Май
Месяц
10
верасня|Вс
18:30 - 20:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт «ШЭДЭЎРЫ ОПЕРЫ»

    Исполнители –  ведущие солисты оперы

    Партия фортепиано – Анастасия Дубовская 

    null

    Узрoст 12+

17
верасня|Вс
18:30 - 20:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Вечар старадаўняга раманса"

    Исполнители – Елена Бунделева, Елена Сало, Елена Золова, Анна Гурьева, Елена Таболич, Дмитрий Капилов, Александр Михнюк, Андрей Матюшонок, Андрей Селютин, Иван Березин

    Партия фортепиано – Мария Токарь

     

    null

    Узрoст 12+

21
верасня|Чт
19:30 - 21:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Танец на вадзе"

    В концерте принимают участие: Анастасия Москвина, Александр Михнюк, Лариса Ласоцкая (флейта), Артём Немирский (флейта), Вероника Грабовская (арфа), Денис Поречин (кларнет), Михаил Константинов (ударные)
    Партия фортепиано – Юлия Щербакова



    null

    Узрoст 12+

23
верасня|Сб
18:30 - 20:30
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "А заўтра была вайна…"

    Солисты - Нина Шарубина, Елена Бунделева, Елена Сало, Татьяна Гаврилова, Анна Гурьева, Елена Золова, Елена Таболич, Ольга Малиновская, Александр Михнюк, Дмитрий Капилов, Александр Краснодубский, Руслан Маспанов, Андрей Селютин, Денис Янцевич, Диана Трифонова; Ирина Маслова (скрипка), Виталий Дубовик (гитара), Александр Кондратьев (контрабас), Михаил Константинов (ударные); струнный квартет Большого театра Беларуси «Vivat-Quartet»: Анита Малюгина (скрипка), Ирина Маслова (скрипка), Владимир Куприянов (альт), Александр Иванов (виолончель); брасс-квинтет «А.M.A.D.I.S. Brasss»: Дмитрий Горбачук (труба), Александр Антанович (труба), Павел Кунц (валторна), Андрей Михалевич (тромбон), Виктор Яриновский (туба), партия ударных – Михаил Константинов; Ансамбль тромбонистов оркестра Большого театра Беларуси: Андрей Михалевич, Павел Грудина, Виталий Чернушевич, Дмитрий Осипенко, Виктор Яриновский.
    Партия фортепиано – Анастасия Дубовская.

     

    null

    Узрoст 12+

    Песні 1930–40-х гадоў

28
верасня|Чт
19:30 - 21:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Ад барока да блюзу"

    Исполнители: трио «Глория», Оксана Якушевич, Дмитрий Шабетя, Диана Трифонова; 
    Андрей Баранов (контрабас), Александр Тирибинин (ударные).
    Партия фортепиано – Ирина Бутель

    null

    Узрoст 12+

    10 гадоў. Лаўрэат міжнародных конкурсаў інструментальнае трыа "Глорыя"

8
кастрычнiка|Вс
18:30 - 20:15
14
кастрычнiка|Сб
18:30 - 20:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Для самых каханых. Да дня маці"

    Исполнители – лауреат международных конкурсов Квартет флейт Большого театра Беларуси: Лариса Ласоцкая, Артём Немирский, Наталья Мурзина, Алина Конопляник

    Партия фортепиано – Юлия Щербакова



    Узрoст 12+

18
кастрычнiка|Ср
19:30 - 21:15
22
кастрычнiка|Вс
18:30 - 20:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Песні Вялікай Краіны"

    Исполнители – Владимир Громов, Анастасия Москвина, Татьяна Третьяк, Оксана Якушевич, Александр Михнюк, Дмитрий Капилов, струнный квинтет "Серенада" с участием Валерия Кардаильского (ударные)

    Вечары з "Серанадай"
    Узрoст 12+

25
кастрычнiка|Ср
19:30 - 21:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Шэкспірыяна"

    Исполнители: Мария Галкина, Елена Золова, Марина Лихошерст, Анастасия Михновец, Андрей Матюшонок, Александр Михнюк, Алексей Макшанцев, Дмитрий Капилов, Руслан Маспанов, Святослав Сахаров, Диана Трифонова
    Партия фортепиано – Юлия Щербакова, Татьяна Панасюк


    Узрoст 12+

31
кастрычнiка|Вт
19:30 - 21:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Джаз назаўжды"

    Исполнители: Елена Сало и солисты оркестра Дмитрий Горбачук (труба), Андрей Баранов (контрабас), Валерий Кардаильский (ударные)
    Ведущий – Денис Янцевич
    Партия фортепиано – Ли Василькова

     


    Узрoст 12+

5
лiстапада|Вс
18:30 - 20:15
10
лiстапада|Пт
19:30 - 21:15
19
лiстапада|Вс
18:30 - 20:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    МІЛОНГА З "СЕРАНАДАЙ"

    Исполнители - Татьяна Третьяк, Оксана Якушевич, Александр Краснодубский, струнный квинтет "Серенада"


    Узрoст 12+

21
лiстапада|Вт
19:30 - 21:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Новае дыханне"

    Исполнители: «А.M.A.D.I.S. Brass» – Дмитрий Горбачук, Александр Антанович,  Артем Могилевцев, Андрей Михалевич, Виктор Яриновский, Михаил Константинов; ансамбль тромбонистов оркестра Большого театра Беларуси

    Партия фортепиано – Юлия Щербакова


    Узрoст 12+

26
лiстапада|Вс
18:30 - 19:20
  • Камерный зал им. Л. П. Александровской
    Мікалай Рымскі-Корсакаў
    Драматычныя сцэны А.Пушкіна. Опера ў адной дзеі
    Узрoст 12+

    Дирижер – Юрий Караваев

30
лiстапада|Чт
19:30 - 21:15



Официальные страницы Камерного зала имени Л.П.Александровской в социальных сетях:
ВКонтакте – Vk.com/bolshoibelarus_chamber_hall
Facebook – Facebook.com/groups/348337012356841/

Партнёры