Люты
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
1
лютага|Чт
19:00 - 21:50
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Вяселле Фігара

    Граф –  Владимир Громов

    Графиня – Татьяна Третьяк

    Фигаро – Андрей Клипо

    Сюзанна – Ирина Кучинская

    Керубино – Екатерина Михновец

    Бартоло – Дмитрий Капилов

    Марцелина – Марина Лихошерст

    Базилио – Янош Нелепа

    Курцио – Андрей Матюшонок

    Антонио – Александр Кеда   

    Барбарина – Елена Таболич

    null
    опера ў 2 дзеях    
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Юрий Караваев 

2
лютага|Пт
19:00 - 21:30
  • Адольф Адан, Цэзар Пуні, Лео Дэліб, Рыкарда Дрыга, Пётр Альдэнбургскі
    Карсар

    Медора – Виктория Тренкина (1-ое исп.)

    Конрад – Денис Шпак

    Гюльнара – Диана Багатова (1-ое исп.)

    Али – Владимир Руда

    Ланкедем – Иван Камышов (1-ое исп.)

    Бирбанто – Владислав Коляда

    null
    балет у 3 дзеях  
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

3
лютага|Сб
18:00 - 20:55
  • Аляксандр Барадзін
    Князь Ігар

    Князь Игорь – Владимир Громов

    Ярославна – Анастасия Москвина

    Владимир Игоревич – Александр Михнюк

    Князь Владимир Галицкий – Станислав Трифонов

    Кончак – Андрей Валентий

    Кончаковна – Оксана Волкова

    Скула – Дмитрий Трофимук

    Ерошка – Андрей Матюшонок

    Няня – Анна Гурьева

    Гзак, половецкий хан – Владислав Зозулько

    Дружина Галицкого – Александр Гелах, Андрей Клипо, Александр Краснодубский, Андрей Матюшонок, Янош Нелепа, Денис Янцевич, Владислав Зозулько, Руслан Маспанов, Святослав Сахаров, Виктор Моисеев, Иван Березин, Сергей Лазаревич, Юрий Болотько

    Солисты балета – Анастасия Ярещенко (1-е исп.), Анастасия Волошко, Владимир Руда

     

    null
    опера ў 2 дзеях з пралогам і эпілогам
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Юрий Караваев

4
лютага|Вс
18:00 - 19:50
  • Памяти народной артистки Беларуси Людмилы Генриховны Бржозовской (1946–2023)
    Андрэй Пятроў
    Стварэнне свету

    Адам – Константин Белохвостик

    Ева – Людмила Хитрова

    Бог – Алексей Бояринов

    Дьявол – Владимир Руда

     

    null
    балет у 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

4
лютага|Вс
18:30 - 20:15
6
лютага|Вт
19:00 - 21:40
  • Гаэтана Даніцэці
    Любоўны напой

    Адина - Елена Золова

    Неморино - Александр Михнюк

    Джанетта - Ольга Малиновская

    Белькоре - Денис Янцевич

    Дулькамара - Дмитрий Капилов

    Нотариус - Юрий Болотько

     

    null
    опера-буффа ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Юрий Караваев

7
лютага|Ср
19:00 - 21:15
  • Ганна Карэніна

    Анна Каренина – Людмила Хитрова 

    Вронский – Константин Белохвостик

    Каренин – Игорь Артамонов

    Левин – Владислав Коляда

    Кити – Алина Руденко

    Стива – Юрий Ковалев

    Долли – Анна Фокина

     

    null
    балет ў 2 дзеях на музыку Пятра Чайкоўскага
    Рэкамендаваны ўзрост 16+

    Дирижер – Николай Колядко

8
лютага|Чт
19:00 - 21:25
  • Джузепе Вердзі
    Рыгалета

    Герцог – Александр Гелах

    Риголетто – Владимир Громов

    Джильда – Татьяна Гаврилова

    Спарафучилле – Владислав Зозулько (1-ое исп.)

    Маддалена – Оксана Якушевич

    Граф Монтероне – Андрей Селютин (1-ое исп.)

    Марулло – Александр Краснодубский 

    Борса – Юрий Болотько

    Джованна – Елена Сало

    Граф Чепрано – Денис Янцевич

    Графиня Чепрано – Диана Трифонова

    Паж – Марина Лихошерст

    Офицер – Вадим Бычков, Илья Певзнер

     

    null
    опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

9
лютага|Пт
19:00 - 21:15
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    Маша – Алина Руденко

    Принц – Константин Белохвостик

    Дроссельмейер, Король Мышей, Мастер кукол – Юрий Ковалев

    Щелкунчик – Виктория Тренкина

    Принцесса – Анастасия Волошко 

    Мышь – Екатерина Зиновьева-Провалинская 

    Игрушки Дроссельмейера:

    Персидские –  Анастасия Вилар, Алексей Бояринов

    Испанские – Надежда Филиппова, Иван Камышов

    Русские – Аполлинария Картавцева, Владислав Коляда

    Японские – Анастасия Булавик, Дмитрий Уксусников

    Французские – Елизавета Мусорина, Антон Огродник

     

    null
    балет у 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 6+

    Дирижер – Николай Колядко

10
лютага|Сб
18:00 - 19:40
  • Джакама Пучыні
    Вiлicы. Фатум

    Анна – Мария Галкина

    Роберто – Александр Михнюк

    Гульельмо – Святослав Сахаров (1-ое исп.)

    Сирена – Ольга Гайко 

    null
    опера-балет ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Юрий Караваев

11
лютага|Вс
18:00 - 20:40
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия – Марина Вежновец

    Зигфрид – Константин Белохвостик

    Ротбарт – Алексей Бояринов

    Шут – Дмитрий Уксусников

     

    null
    балет у 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

11
лютага|Вс
18:30 - 20:15
13
лютага|Вт
19:00 - 20:45
  • Дзмітрый Смольскі
    Сівая легенда

    Ирина – Елена Золова

    Роман – Сергей Франковский

    Кизгайло – Владимир Громов

    Любка –  Оксана Волкова

    Наймит – Дмитрий Капилов

     

    null
    опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 16+

    Дирижер – Юрий Караваев

    18:15 – проведение мастер-класса “Тайна беларускай наміткі”

14
лютага|Ср
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф'еў
    Рамэа і Джульета

    Джульетта – Алина Руденко

    Ромео – Константин Белохвостик

    Тибальд – Юрий Ковалев

    Меркуцио – Дмитрий Уксусников

    Лоренцо – Михаил Борознов

    Граф Парис – Игорь Артамонов

    Бенволио – Андрей Бариев

    Монтекки – Ольга Гайко, Алексей Бояринов

    Капулетти – Татьяна Уласень, Антон Кравченко 

     

    null
    балет у 3 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

15
лютага|Чт
19:00 - 21:55
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Чароўная флейта

    Царица ночи – Мария Булда

    Зарастро – Александр Кеда

    Тамино – Виктор Менделев

    Памина – Татьяна Гаврилова

    Папагено – Алексей Макшанцев

    Папагена – Марина Лихошерст

    Моностатос – Иван Березин

    Оратор – Денис Янцевич

    Первая Дама – Анна Гурьева

    Вторая Дама – Елена Золова

    Третья Дама – Оксана Якушевич

    Первый жрец, воин – Юрий Болотько

    Второй жрец – Денис Янцевич

    Второй воин – Владислав Зозулько

    1-й мальчик – Анастасия Михновец

    2-й мальчик – Крискентия Стасенко (1-ое исп.)

    3-й мальчик – Елена Сало

     

    null
    опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

16
лютага|Пт
18:00 - 19:45
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт-прысвячэнне памяці прафесара А.Б.Янпольскага

    Исполнители - ученики А. Б. Янпольского: Елена Пшеничная (Москва), Сергей Белозерцев (Москва), Александра Киклевич, Ольга Трофимова, Анна Гайдукевич, Анита Малюгина, Мария Кирейкова, Алиса Вашкевич, Анастасия Мельянец, Ольга Сидорук

    Партия фортепиано - Нина Кавецкая, Жанна Варламова, Кирилл Ващенко, Ольга Смолякова, Татьяна Ким, Юлия Щербакова

    null

    Рэкамендаваны ўзрост 12+

16
лютага|Пт
19:00 - 21:50
  • Людвіг Мінкус
    Баядэрка

    Никия, баядерка – Людмила Хитрова (1-е исп.)

    Дугманта, раджа – Михаил Борознов

    Гамзатти – Виктория Тренкина

    Солор – Андрей Бариев (1-е исп.)

    Великий брамин – Юрий Ковалев

    Магедавея, факир – Владислав Коляда

    Золотой божок – Дмитрий Уксусников

    Трио теней – Ижена Квашина, Дарья Чуваргина, Витория Мартини

    null
    балет у 3 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

17
лютага|Сб
14:00 - 15:30
17
лютага|Сб
18:00 - 20:40
  • Джакама Пучыні
    ТОСКА

    Тоска – Татьяна Петрова

    Каварадосси – Сергей Франковский

    Скарпиа – Станислав Трифонов

    Анжелотти – Василий Ковальчук 

    Шароне – Сергей Лазаревич

    Сполетта – Юрий Болотько

    Ризничий – Александр Кеда

    Тюремщик – Олег Мельников

    null
    опера ў 3 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

18
лютага|Вс
18:00 - 20:50
  • Людвіг Мінкус
    Баядэрка

    Никия, баядерка – Марина Вежновец

    Дугманта, раджа – Михаил Борознов

    Гамзатти – Диана Багатова (1-е исп.)

    Солор – Антон Кравченко

    Великий брамин – Юрий Ковалев

    Магедавея, факир – Владислав Коляда

    Золотой божок – Луис Эдуардо Франке (1-е исп.)

    Трио теней – Ижена Квашина, Дарья Чуваргина, Витория Мартини

    null
    балет у 3 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

18
лютага|Вс
18:30 - 20:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Шэдэўры сусветнай оперы. Дуэты"

    Исполнители: Анастасия Москвина, Оксана Волкова, Татьяна Третьяк, Оксана Якушевич, Анастасия Михновец, Дарья Горожанко, Святослав Сахаров, Александр Михнюк, Андрей Селютин, Марина Лихошерст, Алексей Макшанцев, Диана Трифонова

    Партия фортепиано – Анастасия Дубовская

    null

    Рэкамендаваны ўзрост 12+

20
лютага|Вт
19:00 - 21:30
  • Іаган Штраус
    Лятучая мыш

    Генрих – Дмитрий Шабетя

    Розалинда – Диана Трифонова

    Адель – Ирина Кучинская

    Альфред – Андрей Матюшонок

    Орловский – Елена Сало

    Фальк – Денис Янцевич

    Блинд – Янош Нелепа

    Франк – Илья Певзнер

    Фрош – Руслан Маспанов

    Ида – Анна Гурьева

    Иван – Владислав Зозулько

    Мастер Грома – Дмитрий Трофимук

    null
    аперэта ў 3 дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

21
лютага|Ср
19:00 - 21:00
  • Да 45-годдзя творчай дзейнасці дырыжора Мікалая Калядкі
     
    Ілюзіі Кахання

    Девушка – Виктория Тренкина

    Возлюбленный – Денис Шпак

    Певичка – Марина Вежновец

    Конферансье – Юрий Ковалев

    Пионер – Лев Комков

    Пионерка – Елизавета Привальчук

    Пионервожатая – Татьяна Уласень

    Начальник пионерского отряда – Антон Кравченко

    Хулиганы – Владислав Коляда, Артем Янович, Артем Задворнов, Владимир Руда

    Время – Дарья Авраменко, Варвара Лапина, Валентина Степанова, Михаил Борознов, Леонид Каменских, Максим Наливко, Егор Туров

    Воздыхатели – Антон Кравченко, Юрий Ковалев, Иван Камышов, Лев Комков, Владислав Крук, Денис Шпак, Владимир Руда, Владислав Коляда, Андрей Бариев

     

     

    Прэм`ера
    null
    балет у двух дзеях на музыку Дзмітрыя Шастаковіча, Фрэдэрыка Шапэна, Леаніда Шырына
    Рэкамендаваны ўзрост 16+

    Дирижер – Николай Колядко

22
лютага|Чт
19:00 - 22:00
  • Джаакіна Расіні
    Севільскі цырульнік

    Граф Альмавива – Юрий Городецкий

    Фигаро – Андрей Клипо (1-ое исп.)

    Бартоло – Руслан Маспанов (1-ое исп.)

    Розина – Татьяна Гаврилова

    Базилио – Андрей Селютин

    Берта – Ольга Малиновская

    Фиорелло – Александр Краснодубский

    Офицер – Дмитрий Трофимук

     

    null
    камічная опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Владимир Оводок

23
лютага|Пт
19:30 - 21:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Вечар скрыпічнай музыкі"

    Исполнители – артисты группы вторых скрипок Симфонического оркестра Большого театра Беларуси (концертмейстер группы Ольга Трофимова)

    Партия фортепиано – Анна Король, Жанна Варламова, Елена Хайтина, Константин Артём, Ольга Смолякова

    null

    Рэкамендаваны ўзрост 12+

25
лютага|Вс
18:00 - 20:25
  • Адольф Адан
    Жызэль

    Жизель – Алина Руденко

    Альберт – Андрей Бариев

    Мирта – Марина Вежновец

    Ганс – Иван Камышов (1-ое исп.)

    Батильда – Татьяна Уласень

    Герцог – Михаил Борознов

    Па-де-де – Елизавета Привальчук, Антон Огродник

     

    null
    балет у 2 дзеях  
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Артем Макаров

25
лютага|Вс
18:30 - 20:15
  • Камерная зала імя Л. П. Александроўскай
    Канцэрт "Тут добра..."

    В концерте принимают участие Оксана Волкова, Владислав Зозулько, Мария Галкина, Екатерина Михновец, Андрей Селютин, Елена Золова
    Партия фортепиано – Мария Токарь 

    null
    Вечер вокальной музыки Сергея Рахманинова
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

27
лютага|Вт
19:00 - 20:50
  • Пётр Чайкоўскі
    Іаланта

    Иоланта – Марта Данусевич

    Король Рене – Дмитрий Капилов

    Водемон – Александр Михнюк

    Эбн-Хакиа – Святослав Сахаров (1-ое исп.)

    Роберт – Денис Янцевич

    Марта – Оксана Якушевич

    Бригитта – Мария Булда

    Лаура – Дарья Горожанко

    Альмерик – Тарас Присяжнюк

    Бертран – Сергей Лазаревич

     

    Прэм`ера
    null
    опера ў 2 дзеях
    Рэкамендаваны ўзрост 6+

    Дирижер – Артем Макаров

28
лютага|Ср
19:00 - 22:00
  • Карл Орф
    Карміна Бурана

    Поэт – Константин Белохвостик

    Возлюбленная – Людмила Хитрова

    Аббат – Владислав Коляда

    Блудница – Надежда Филиппова

    Сопрано – Анастасия Малевич

    Тенор – Александр Гелах

    Баритон – Алексей Макшанцев 

     

    вакальна-харэаграфічнае прадстаўленне ў адной дзеi
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

  • Жорж Бізэ – Радзівон Шчадрын
    Кармэн-сюіта

    Кармен – Людмила Хитрова (1-ое исп.)

    Хозе – Константин Белохвостик (1-ое исп.)

    Тореро – Владимир Руда

    балет у адной дзеі
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

  • Марыс Равель
    Балеро

    Девушка – Марина Вежновец

    Юноша – Денис Шпак (1-е исп.)

     

    балет-прысвячэнне ў адной дзеі
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

29
лютага|Чт
19:00 - 21:15
  • Джакама Пучыні
    Багема

    Мими – Елена Золова

    Мюзетта – Клавдия Потемкина

    Рудольф – Александр Гелах

    Марсель – Владимир Громов

    Шонар – Денис Янцевич

    Колен – Андрей Селютин

    Парпиньоль – Андрей Матюшонок

    Бенуа – Руслан Маспанов

    Альциндор – Владислав Зозулько

    Сержант – Виктор Моисеев 

     

    опера ў 4 дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Рэкамендаваны ўзрост 12+

    Дирижер – Артем Макаров

Партнёры