12
снежня|Чт
19:00 - 22:00
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Аляксандр Барадзін
    Князь Ігар

    Князь Игорь – Сергей Мурзаев (Россия)
    Кончак – Саргис Бажбеук-Меликян (Армения)
    Дирижер – Александр Анисимов

    Прэм`ера
    опера ў 2-х дзеях з пралогам і эпілогам
    Узрoст 12+

    В партии Князя Игоря – Сергей Мурзаев (Россия)
    В партии Кончака – Саргис Бажбеук-Меликян (Армения)
    Дирижер – Александр Анисимов

14
снежня|Сб
19:00 - 22:00
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Джоакіна Расіні
    СЕВІЛЬСКІ ЦЫРУЛЬНІК

    Альмавива – Анатолий Погребной
    Фигаро – Игорь Евдокименко
    Розина – Ольга Фомичева
    Бартоло – Андрей Маслаков 
    Базилио – Владимир Тишков
    Фиорелло – Михаил Киришев
    Берта – Анжелина Швачка
    Офицер – Юрий Горынь

    Дирижер – Алла Кульбаба

    опера ў 3-х дзеях
    Узрoст 12+

    Спектакль Нацыянальнай оперы Украіны

15
снежня|Вс
18:00 - 20:55
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Джакама Пучынi
    Турандот

    Лиу – Клаудия Канг (Корея)
    Калаф – Томас Пол (Австрия)
    Дирижер – Олег Лесун

    опера ў 3-х дзеях
    Узрoст 12+

    В партии Лиу – Клаудия Канг (Корея)
    В партии Калафа – Пол Томас (Австрия)
    Дирижер – Олег Лесун

16
снежня|Пн
19:00 - 21:50
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Іаган Штраўс 
    Лятучая мыш

    Дирижер – Иван Костяхин

     

     

    аперэта ў 3-х дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Узрoст 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

17
снежня|Вт
19:00 - 22:00
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Жорж Бізэ
    Кармэн

    Хозе – Адам Дигель (США)
    Эскамильо – Янис Апейнис (Латвия)

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    опера ў 3-х дзеях
    Узрoст 12+

    В партии Хозе – Адам Дигель (США)
    В партии Эскамильо – Янис Апейнис (Латвия)
    Дирижер – Андрей Галанов

18
снежня|Ср
19:00 - 22:00
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК СУСВЕТНАЙ ОПЕРЫ

    В концерте принимают участие: Надежда Кучер, Ангелос Самарцис (Греция),  Вероника Брук (Израиль), Винченцо Костанцо (Италия),  Адам Дигель (США), Янис Апейнис (Латвия),  Любица Вранеш (Сербия), Хелен Лепалаан (Эстония), Агнешка Рехлис (Польша), Рик Фурман (США), Нана Дзидзигури (Грузия), Иво Станчев (Болгария), Анна Бондаренко (Украина), Дмитрий Гарбовский (Украина)

    Дирижер – Джанлука Марчано (Италия)


    Узрoст 12+

    Дирижер – Джанлука Марчано (Италия)




Партнёры