17
чэрвеня|Пт
13:00 - 14:20
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Канцэрт "Беларускія прэм'еры"

    Исполнители: лауреаты международных конкурсов Дмитрий Шабетя, Андрей Селютин, Мария Галкина, струнный квартет Большого театра Беларуси Vivat-quartet

    Партия фортепиано: обладатель медали Франциска Скорины Юлия Щербакова

    null
    Аўтарскі праект Дзмітрыя Шабеці
    Узрoст 12+

    Тэатральная зала замка Радзівілаў

17
чэрвеня|Пт
16:00 - 17:15
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Канцэрт "Жамчужыны духоўнай музыкі XVI-XX стагоддзяў"

    Исполнители: Мария Галкина, Дмитрий Шабетя, Андрей Селютин, Струнный квартет Большого театра Беларуси «Vivat-quartet»: Ирина Маслова (скрипка), Анита Малюгина (скрипка), Владимир Куприянов (альт), Александр Иванов (виолончель); Квартет тромбонов Большого театра Беларуси: Андрей Михалевич, Владимир Ковалевский, Константин Сенько, Виталий Чернушевич; Дмитрий Горбачук (труба).
    Партия фортепиано - обладатель медали Франциска Скорины Юлия Щербакова
    Режиссёр – Наталья Барановская

    null

    Узрoст 12+

    Касцёл Божага Цела

    Уваход свабодны

     

     

  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Канцэрт "У час шумнага балю..."

    Исполнители: Марина Аксёнцова, Татьяна Гаврилова, Анна Гурьева, Елена Золова, Татьяна Петрова, Инна Русиновская, Нина Шарубина, Василий Мингалев, Андрей Матюшонок, Александр Жуков, Сергей Лазаревич, Юрий Городецкий, Андрей Клипо, Денис Янцевич, Олег Мельников, Ольга Малиновская, Елена Бунделева, Алексей Микутель

    Партия фортепиано - Мария Токарь

    null

    Узрoст 12+

    Тэатральная зала замка Радзівілаў

17
чэрвеня|Пт
21:00 - 23:00
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария – Людмила Хитрова

    Вацлав – Олег Еромкин

    Зарема – Вероника Овчинникова

    Гирей – Антон Кравченко

    Нурали – Александр Мисиюк (1-ое исп.)

     

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрoст 6+

    Унутраны двор замка Радзівілаў

    Дырыжор – Мікалай Калядка

18
чэрвеня|Сб
13:00 - 14:20
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Канцэрт "Музычныя легенды старажытнага замка"

    Исполнители: Елена Золова, Татьяна Третьяк, Андрей Селютин, Татьяна Петрова, Виктор Менделев, Марина Лихошерст, Марина Аксенцова, Елена Таболич, Инна Русиновская, Клавдия Потемкина; трио «Глория»: Наталья Мурзина (флейта), Екатерина Оковицкая (виолончель), Надежда Сенькевич (скрипка). 
    Партия фортепиано - лауреат международных конкурсов Анастасия Дубовская

    null

    Узрoст 12+

    Тэатральная зала замка Радзівілаў

    Начало в 13:00

  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Канцэрт "Песні Вялікай Краіны"

    Исполнители: заслуженные артистки Республики Беларусь Татьяна Третьяк, Оксана Якушевич, лауреаты международного конкурса Александр Михнюк, Дмитрий Капилов, струнный квинтет "Серенада": Генрих Мацкевич (скрипка), Елена Макуца (скрипка), Сергей Третьяк (альт), Денис Макаревич (виолончель), Павел Приемка (контрабас). Ударные - Михаил Константинов

    null
    Вечары з "Серэнадай"
    Узрoст 12+

    Тэатральная зала замка Радзівілаў

    Начало в 15:30

18
чэрвеня|Сб
20:00 - 22:50
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Іаган Штраўс
    Лятучая мыш

    Генрих  – Дмитрий Шабетя
    Розалинда  – Диана Трифонова
    Адель – Ирина Кучинская
    Альфред –  Андрей Матюшонок
    Орловский – Екатерина Михновец
    Фальк – Денис Янцевич
    Блинд – Юрий Болотько
    Франк – Илья Певзнер
    Фрош – Руслан Маспанов (стажер)
    Ида – Марина Аксенцова
    Иван, Мастер Грома – Владислав Зозулько (стажер)

     

     

    null
    аперэта ў 3-х дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Узрoст 12+

    Унутраны двор замка Радзівілаў

    Дырыжор – Алег Лясун

19
чэрвеня|Вс
12:00 - 13:20
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Канцэрт "Музычная скарбніца Нясвіжа"

    Ведущие солисты оперы: обладатели медали Франциска Скорины Татьяна Гаврилова, Юрий Городецкий.
    Исполняет струнный квартет Большого театра Беларуси "Vivat-quartet":
    Анита Малюгина (скрипка),
    Ирина Маслова (скрипка),
    Владимир Куприянов (альт),
    Александр Иванов  (виолончель).
    Партия фортепиано: обладатель медали Франциска Скорины Юлия Щербакова
    Режиссер: Наталья Кузьменкова

    null

    Узрoст 12+

    Канцэрт струннага квартэта Вялікага тэатра Беларусі "Vivat-quartet"

    Тэатральная зала замка Радзівілаў

19
чэрвеня|Вс
15:00 - 16:20
  • ВечарВечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Канцэрт "Нясвіжскі кактэйль з A.M.A.D.I.S. Brass"

    Исполнители: ансамбль «A.M.A.D.I.S. Brass» (Дмитрий Горбачук, Александр Антанович, Павел Кунц, Андрей Михалевич, Виктор Яриновский, Михаил Константинов), Елена Таболич, Дарья Горожанко, Дмитрий Шабетя, Александр Кондратьев (контрабас), Виктор Пузыня (кларнет)
    Партия фортепиано – обладатель медали Франциска Скорины Юлия Щербакова
    Ведущая – Ольга Кажгалиева
    Режиссер – Наталья Кузьменкова

    null

    Узрoст 12+

    Тэатральная зала замка Радзівілаў

19
чэрвеня|Вс
19:30 - 21:00
  • Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў
    Гала-канцэрт зорак Вялікага тэатра Беларусі

    В концерте принимают участие: Владимир Громов, Нина Шарубина, Дмитрий Шабетя, Андрей Селютин, Дмитрий Капилов, Александр Гелах, Елена Бунделева, Денис Янцевич, Ольга Малиновская, Татьяна Петрова, Мария Галкина, Елена Золова, Александр Михнюк, Антон Кравченко, Юрий Ковалев, Людмила Хитрова, Олег Еромкин, Игорь Гончарик, Игорь Артамонов, Марина Вежновец, Екатерина Лукьянова, Екатерина Зиновьева-Провалинская, Татьяна Дубатовка, Татьяна Суляк, Игорь Мацкевич, Татьяна Уласень, Валерия Грудина, Максим Берко

    null
    "Замкавыя забавы ў Нясвіжы"
    Узрoст 12+

    Унутраны двор замка Радзівілаў
    Дырыжор – Алег Лясун




Партнёры