.

Лiстапад
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
1
лiстапада|Пт
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф'еў
    Рамэо і Джульета

    Джульетта – Ирина Еромкина

    Ромео – Игорь Оношко

    Тибальд – Юрий Ковалев

    Меркуцио – Константин Героник

    Лоренцо – Игорь Мацкевич

    Граф Парис – Эвен Капитен

    Бенволио – Никита Шуба

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

2
лiстапада|Сб
12:00 - 13:40
  • Марына Марозава
    Доктар Айбаліт

    Доктор Айболит – Александр Краснодубский

    Попугай – Александр Михнюк

    Танечка – Елена Таболич

    Ванечка – Александр Гелах

    Зайчиха – Марина Аксенцова

    Мотылек – Андрей Матюшонок

    Первая цапля – Марина Лихошерст

    Вторая цапля – Ольга Кажгалиева

    Бармалей – Юрий Болотько

    Гиппопотам – Илья Певзнер

    Слон –  Александр Кеда

    Крокодил – Дмитрий Трофимук

    Крокодилица – Светлана Марусевич

    Тотошенька – Анна Гурьева

    Кокошенька – Марина Мороз

    Обезьянка Чичи – Ирина Кучинская

    Дирижер – Иван Костяхин

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 0+

    Дирижер – Иван Костяхин

2
лiстапада|Сб
19:00 - 21:40
  • Людвіг Мінкус
    Баядэрка

    Никия – Людмила Уланцева

    Раджа – Антон Кравченко

    Гамзатти – Екатерина Олейник

    Солор – Егор Азаркевич

    Великий брамин – Юрий Ковалев

    Золотой божок – Такатоши Мачияма

    Дирижер – Николай Колядко

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

3
лiстапада|Вс
11:00 - 12:40
  • Марк Мінкоў
    Чароўная музыка

    Рыжий Клоун - Янош Нелепа

    Белый Клoун - Александр Краснодубский

    Дзинь - Диана Трифонова

    Бом - Елена Таболич

    Король - Дмитрий Капилов

    Королева - Марина Аксенцова

    Принцесса - Анна Гурьева

    Сыщик - Александр Жуков

    Доктор - Илья Певзнер

    Первый Министр - Инна Русиновская

    Второй Министр - Наталья Акинина

    Собака Джек - Ольга Терентьева

    Дирижер – Иван Костяхин

    null
    опера-казка ў 2-х дзеях
    Узрост 0+

    Дирижер – Иван Костяхин

3
лiстапада|Вс
18:00 - 20:20
  • Мікалай Рымскі-Корсакаў
    Шэхеразада

    Зобеида - Ольга Гайко

    Золотой раб - Игорь Оношко

    Шахрияр - Егор Азаркевич

    Шахземан - Дмитрий Шемет

    Три одалиски –  Анжелика Згурская,  Первана Мырадова, Дарья Медовская

    Дирижер – Андрей Галанов 

     

    null
    балет у адной дзеі
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

  • Марыс Равель
    Балеро

    Девушка – Марина Вежновец

    Юноша – Юрий Ковалев


    Дирижер – Андрей Галанов

     

    null
    балет-прысвячэнне ў адной дзеі
    Узрост 12+

     Дирижер – Андрей Галанов

  • Жорж Бізэ – Радзівон Шчадрын
    Кармэн-сюіта

    Кармен – Людмила Уланцева

    Хозе –  Эвен Капитен

    Тореро – Игорь Оношко

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    балет у адной дзеі
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

5
лiстапада|Вт
19:00 - 22:00
  • Жорж Бізэ
    Кармэн

    Кармен – Оксана Якушевич

    Хозе – Алексей Микутель

    Микаэла – Татьяна Гаврилова

    Эскамильо – Владимир Петров

    Цунига – Дмитрий Капилов

    Фраскита – Елена Таболич

    Мерседес – Марина Лихошерст

    Данкайро – Сергей Лазаревич

    Ромендадо – Александр Жуков

    Моралес – Андрей Клипо

    Дирижер - Иван Костяхин

     

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

14
лiстапада|Чт
19:00 - 21:00
  • Ганна Карэніна

    Анна Каренина – Ирина Еромкина
    Вронский – Игорь Оношко
    Каренин – Игорь Артамонов
    Левин – Константин Героник
    Кити – Виктория Тренкина
    Долли – Екатерина Зиновьева-Провалинская
    Бетси – Ольга Гайко
    Стива – Константин Кузнецов

    Дирижер – Андрей Галанов

    Прэм`ера
    null
    балет ў 2-х дзеях на музыку Пятра Чайкоўскага
    Узрост 16+

    Дирижер – Андрей Галанов

15
лiстапада|Пт
19:00 - 21:00
  • Ганна Карэніна

    Анна Каренина – Людмила Уланцева
    Вронский – Эвен Капитен
    Каренин – Константин Кузнецов
    Левин – Иван Савенков
    Кити – Первана Мырадова
    Долли – Екатерина Зиновьева-Провалинская
    Бетси – Анна Фокина
    Стива – Антон Кравченко

    Дирижер – Андрей Галанов

    Прэм`ера
    null
    балет ў 2-х дзеях на музыку Пятра Чайкоўскага
    Узрост 16+

    Дирижер – Андрей Галанов

16
лiстапада|Сб
19:00 - 20:50
  • Руджэра Леанкавала
    Паяцы

    Канио – Сергей Франковский

    Недда – Татьяна Петрова (1-ое исп.)

    Тонио – Владимир Петров

    Сильвио – Александр Краснодубский

    Беппо – Виктор Менделев

    Дирижер – Иван Костяхин

     

     

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 16+

    Дирижер – Иван Костяхин

17
лiстапада|Вс
18:00 - 19:50
  • Вячаслаў Кузняцоў
    Вітаўт

    Витовт – Антон Кравченко

    Ягайло – Олег Еромкин

    Анна – Людмила Хитрова

    Ядвига – Яна Штангей

    Кейстут – Дмитрий Шемет

    Бирута – Вероника Олещенко

    Шут – Константин Героник

    Черный человек – Такатоши Мачияма

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

19
лiстапада|Вт
19:00 - 20:30
  • ВІЙ (Кіеў Мадэрн-балет)

    Хома Брут – Илья Мирошниченко
    Душа Хомы – Артем Шошин
    Василина, девушка Хомы – Дарья Геращенко
    Панночка – Екатерина Кузнецова
    Сотник – Дмитрий Кондратюк
    Вий – Дмитрий Кондратюк 
    Друзья Хомы:
    Халява – Дмитрий Погрибниченко
    Тиберий Горобец – Владислав Детюченко

    null
    У рамках ХХХII Міжнароднага фестывалю сучаснай харэаграфіі ў Віцебску
    Узрост 12+

20
лiстапада|Ср
19:00 - 21:15
  • Адольф Адан
    Жызэль, або Вілісы

    Жизель – Ирина Еромкина

    Альберт – Игорь Артамонов

    Мирта – Вероника Овчинникова

    Ганс – Антон Кравченко

    Батильда – Татьяна Уласень

    Герцог – Дмитрий Шемет

    Дирижер – Николай Колядко 

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

21
лiстапада|Чт
19:00 - 20:50
  • Пётр Чайкоўскi
    Іаланта

    Рене – Андрей Валентий

    Иоланта – Анастасия Москвина

    Роберт – Александр Краснодубский

    Водемон – Виктор Менделев

    Эбн-Хакиа – Владимир Громов

    Альмерик – Юрий Болотько

    Бертран – Дмитрий Трофимук

    Марта – Наталья Акинина

    Бригитта – Елена Таболич

    Лаура –  Ольга Малиновская

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

    Паважаныя гледачы!
    Спектакль «Лятучы галандзец», раней абвешчаны на 21.11.2019 г. перанесены на 25.01.2020 г.
    Усе раней набытыя білеты сапраўдныя або падлягаюць звароту.

22
лiстапада|Пт
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф’еў
    Папялушка

    Золушка – Людмила Хитрова

    Принц – Олег Еромкин

    Фея – Ольга Гайко

    Мачеха – Татьяна Уласень

    Злюка – Анна Фокина

    Кривляка – Виктория Тренкина

    Дирижер – Иван Костяхин

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 6+

    Дирижер – Иван Костяхин

23
лiстапада|Сб
19:00 - 21:00
24
лiстапада|Вс
18:00 - 20:00
  • Палад Бюльбюль аглы
    Каханне і Смерць

    Азер – Егор Азаркевич

    Байджан – Ирина Еромкина

    Гара-Мелик – Антон Кравченко

    Любовь – Людмила Уланцева, Артем Баньковский

    Смерть – Виктория Тренкина (1-ое исп.), Игорь Мацкевич

    Огуз-Хан – Дмитрий Шемет

    Огонь (соло) – Олещенко Вероника

    Кормилицы – Диана Лысенко, Татьяна Уласень

    Дирижер – Олег Лесун

     

     

    null
    балет у 2-х дзеях з пралогам
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

26
лiстапада|Вт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Яўген Анегін

    Евгений Онегин –  Денис Янцевич

    Татьяна – Анастасия Москвина

    Ольга – Марина Мороз

    Ленский – Александр Михнюк

    Князь Гремин – Андрей Валентий

    Ларина –  Светлана Марусевич

    Няня – Марина Аксенцова

    Ротный – Сергей Лазаревич

    Трике – Александр Гелах

    Зарецкий – Дмитрий Трофимук

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

27
лiстапада|Ср
19:00 - 20:40
  • Яўген Глебаў
    Маленькі прынц

    Летчик – Егор Азаркевич

    Любимая – Александра Чижик

    Маленький Принц – Такатоши Мачияма

    Роза – Виктория Тренкина

    Фонарщик – Дмитрий Шемет

    Лис – Иван Савенков

    Змея – Валерия Грудина

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

28
лiстапада|Чт
19:00 - 21:30
  • Гаэтана Даніцэці
    Дон Паскуале

    Дон Паскуале – Ноэ Колин (Мексика/Австрия)

    Малатеста – Андрей Клипо

    Эрнесто – Андрей Матюшонок

    Норина – Анастасия Храпицкая

    Нотариус – Илья Певзнер

    Дирижер – Иван Костяхин 

     

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    В партии Дона Паскуале – Ноэ Колин (Мексика/Австрия)
    Дирижер – Иван Костяхин

29
лiстапада|Пт
19:00 - 21:05
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок, або Яшчэ адна калядная гісторыя...

    Маша – Яна Штангей

    Принц – Константин Героник

    Дроссельмейер – Эвен Капитен

    Г-н Штальбаум – Дмитрий Шемет

    Г-жа Штальбаум – Диана Лысенко

    Няня – Элизабет Игнатчик

    Фриц – Андрей Сироштан

    Солдатик – Такатоши Мачияма

    Балерина – Виктория Тренкина

    Испанские куклы – Такатоши Мачияма, Антон Огродник

    Дирижер – Николай Колядко

     

     

    null
     балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

30
лiстапада|Сб
19:00 - 21:50
  • Джакама Пучыні
    Мадам Батэрфляй

    Чио-Чио-сан – Татьяна Петрова

    Сузуки – Крискентия Стасенко

    Пинкертон – Алексей Микутель

    Шарплес – Владимир Петров

    Горо – Юрий Болотько

    Принц Ямадори – Александр Краснодубский

    Бонза – Олег Мельников

    Кэт – Ольга Кажгалиева

    Комиссар – Илья Певзнер

    Дирижер – Андрей Галанов

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

Партнёры