Лiстапад
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
1
лiстапада|Пт
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф'еў
    Рамэо і Джульета

    Джульетта – Ирина Еромкина

    Ромео – Игорь Оношко

    Тибальд – Юрий Ковалев

    Меркуцио – Константин Героник

    Лоренцо – Игорь Мацкевич

    Граф Парис – Эвен Капитен

    Бенволио – Никита Шуба

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

2
лiстапада|Сб
12:00 - 13:40
  • Марына Марозава
    Доктар Айбаліт

    Доктор Айболит – Александр Краснодубский

    Попугай – Александр Михнюк

    Танечка – Елена Таболич

    Ванечка – Александр Гелах

    Зайчиха – Марина Аксенцова

    Мотылек – Андрей Матюшонок

    Первая цапля – Марина Лихошерст

    Вторая цапля – Ольга Кажгалиева

    Бармалей – Юрий Болотько

    Гиппопотам – Илья Певзнер

    Слон –  Александр Кеда

    Крокодил – Дмитрий Трофимук

    Крокодилица – Светлана Марусевич

    Тотошенька – Анна Гурьева

    Кокошенька – Марина Мороз

    Обезьянка Чичи – Ирина Кучинская

    Дирижер – Иван Костяхин

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 0+

    Дирижер – Иван Костяхин

2
лiстапада|Сб
19:00 - 21:40
  • Людвіг Мінкус
    Баядэрка

    Никия – Людмила Уланцева

    Раджа – Антон Кравченко

    Гамзатти – Екатерина Олейник

    Солор – Егор Азаркевич

    Великий брамин – Юрий Ковалев

    Золотой божок – Такатоши Мачияма

    Дирижер – Николай Колядко

    null
    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

3
лiстапада|Вс
11:00 - 12:35
  • Марк Мінкоў
    Чароўная музыка

    Рыжий Клоун - Янош Нелепа

    Белый Клoун - Александр Краснодубский

    Дзинь - Диана Трифонова

    Бом - Елена Таболич

    Король - Дмитрий Капилов

    Королева - Марина Аксенцова

    Принцесса - Анна Гурьева

    Сыщик - Александр Жуков

    Доктор - Илья Певзнер

    Первый Министр - Инна Русиновская

    Второй Министр - Наталья Акинина

    Собака Джек - Ольга Терентьева

    Дирижер – Иван Костяхин

    null
    опера-казка ў 2-х дзеях
    Узрост 0+

    Дирижер – Иван Костяхин

3
лiстапада|Вс
18:00 - 20:20
  • Мікалай Рымскі-Корсакаў
    Шэхеразада

    Зобеида - Ольга Гайко

    Золотой раб - Игорь Оношко

    Шахрияр - Егор Азаркевич

    Шахземан - Дмитрий Шемет

    Три одалиски –  Анжелика Згурская,  Первана Мырадова, Дарья Медовская

    Дирижер – Андрей Галанов 

     

    null
    балет у адной дзеі
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

  • Марыс Равель
    Балеро

    Девушка – Марина Вежновец

    Юноша – Юрий Ковалев


    Дирижер – Андрей Галанов

     

    null
    балет-прысвячэнне ў адной дзеі
    Узрост 12+

     Дирижер – Андрей Галанов

  • Жорж Бізэ – Радзівон Шчадрын
    Кармэн-сюіта

    Кармен – Людмила Уланцева

    Хозе –  Эвен Капитен

    Тореро – Игорь Оношко

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    балет у адной дзеі
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

5
лiстапада|Вт
19:00 - 22:00
  • Жорж Бізэ
    Кармэн

    Кармен – Оксана Якушевич

    Хозе – Алексей Микутель

    Микаэла – Татьяна Гаврилова

    Эскамильо – Владимир Петров

    Цунига – Дмитрий Капилов

    Фраскита – Елена Таболич

    Мерседес – Марина Лихошерст

    Данкайро – Сергей Лазаревич

    Ромендадо – Александр Жуков

    Моралес – Андрей Клипо

    Дирижер - Иван Костяхин

     

    null
    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

6
лiстапада|Ср
19:30 - 21:15
  • Канцэрт "Ах, Афенбах, Афенбах, Афенбах..."

    Исполнители: Нина Шарубина, Елена Бунделева, Виктория Красинская, Марина Мороз, Ольга Малиновская, Андрей Матюшонок, Дмитрий Капилов, Анастасия Храпицкая, Дмитрий Шабетя, Андрей Логвинов, Марина Аксенцова
    Концертмейстер – Диана Моршнева

    null
    Да 200-годдзя са дня наражэння Жака Афенбаха
    Узрост 12+

12
лiстапада|Вт
19:30 - 21:15
14
лiстапада|Чт
19:00 - 21:00
  • Ганна Карэніна

    Анна Каренина – Ирина Еромкина
    Вронский – Игорь Оношко
    Каренин – Игорь Артамонов
    Левин – Константин Героник
    Кити – Виктория Тренкина
    Долли – Екатерина Зиновьева-Провалинская
    Бетси – Ольга Гайко
    Стива – Константин Кузнецов

    Дирижер – Андрей Галанов

    Прэм`ера
    null
    балет ў 2-х дзеях на музыку Пятра Чайкоўскага
    Узрост 16+

    Дирижер – Андрей Галанов

15
лiстапада|Пт
19:00 - 21:00
  • Ганна Карэніна

    Анна Каренина – Людмила Уланцева
    Вронский – Эвен Капитен
    Каренин – Константин Кузнецов
    Левин – Иван Савенков
    Кити – Первана Мырадова
    Долли – Екатерина Зиновьева-Провалинская
    Бетси – Анна Фокина
    Стива – Антон Кравченко

    Дирижер – Андрей Галанов

    Прэм`ера
    null
    балет ў 2-х дзеях на музыку Пятра Чайкоўскага
    Узрост 16+

    Дирижер – Андрей Галанов

16
лiстапада|Сб
19:00 - 20:50
  • Руджэра Леанкавала
    Паяцы

    Канио – Сергей Франковский

    Недда – Татьяна Петрова (1-ое исп.)

    Тонио – Владимир Петров

    Сильвио – Александр Краснодубский

    Беппо – Виктор Менделев

    Дирижер – Иван Костяхин

     

     

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 16+

    Дирижер – Иван Костяхин

17
лiстапада|Вс
18:00 - 19:50
  • Вячаслаў Кузняцоў
    Вітаўт

    Витовт – Антон Кравченко

    Ягайло – Олег Еромкин

    Анна – Людмила Хитрова

    Ядвига – Яна Штангей

    Кейстут – Дмитрий Шемет

    Бирута – Вероника Олещенко

    Шут – Константин Героник

    Черный человек – Такатоши Мачияма

    Дирижер – Олег Лесун

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

19
лiстапада|Вт
19:00 - 20:30
  • ВІЙ (Кіеў Мадэрн-балет)

    Хома Брут – Илья Мирошниченко
    Душа Хомы – Артем Шошин
    Василина, девушка Хомы – Дарья Геращенко
    Панночка – Екатерина Кузнецова
    Сотник – Дмитрий Кондратюк
    Вий – Дмитрий Кондратюк 
    Друзья Хомы:
    Халява – Дмитрий Погрибниченко
    Тиберий Горобец – Владислав Детюченко

    null
    У рамках ХХХII Міжнароднага фестывалю сучаснай харэаграфіі ў Віцебску
    Узрост 12+

20
лiстапада|Ср
19:00 - 21:15
  • Адольф Адан
    Жызэль, або Вілісы

    Жизель – Ирина Еромкина

    Альберт – Игорь Артамонов

    Мирта – Вероника Овчинникова

    Ганс – Антон Кравченко

    Батильда – Татьяна Уласень

    Герцог – Дмитрий Шемет

    Дирижер – Николай Колядко 

     

    null
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

20
лiстапада|Ср
19:30 - 21:15
  • Вечар рамансу

    Исполняют ведущие солисты оперы Большого театра Беларуси: Анастасия Москвина, Елена Шведова, Анна Гурьева, Мария Галкина, Татьяна Гаврилова, Марина Лихошерст, Инна Русиновская, Марина Аксёнцова, Денис Янцевич, Алексей Микутель, Александр Краснодубский, Василий Мингалев, Дмитрий Шабетя


    Партия фортепиано – обладательница медали Франциска Скорины Юлия Щербакова

     

    null

    Узрост 12+

21
лiстапада|Чт
19:00 - 20:50
  • Пётр Чайкоўскi
    Іаланта

    Рене – Андрей Валентий

    Иоланта – Анастасия Москвина

    Роберт – Александр Краснодубский

    Водемон – Виктор Менделев

    Эбн-Хакиа – Владимир Громов

    Альмерик – Юрий Болотько

    Бертран – Дмитрий Трофимук

    Марта – Наталья Акинина

    Бригитта – Елена Таболич

    Лаура –  Ольга Малиновская

    Дирижер – Олег Лесун

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

    Паважаныя гледачы!
    Спектакль «Лятучы галандзец», раней абвешчаны на 21.11.2019 г. перанесены на 25.01.2020 г.
    Усе раней набытыя білеты сапраўдныя або падлягаюць звароту.

22
лiстапада|Пт
19:00 - 21:35
  • Сяргей Пракоф’еў
    Папялушка

    Золушка – Людмила Хитрова

    Принц – Олег Еромкин

    Фея – Ольга Гайко

    Мачеха – Татьяна Уласень

    Злюка – Анна Фокина

    Кривляка – Виктория Тренкина

    Дирижер – Иван Костяхин

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 6+

    Дирижер – Иван Костяхин

23
лiстапада|Сб
19:00 - 21:00
24
лiстапада|Вс
18:00 - 20:00
  • Палад Бюльбюль аглы
    Каханне і Смерць

    Азер – Егор Азаркевич

    Байджан – Ирина Еромкина

    Гара-Мелик – Антон Кравченко

    Любовь – Людмила Уланцева, Артем Баньковский

    Смерть – Виктория Тренкина (1-ое исп.), Игорь Мацкевич

    Огуз-Хан – Дмитрий Шемет

    Огонь (соло) – Олещенко Вероника

    Кормилицы – Диана Лысенко, Татьяна Уласень

    Дирижер – Олег Лесун

     

     

    балет у 2-х дзеях з пралогам
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

24
лiстапада|Вс
18:30 - 20:15
26
лiстапада|Вт
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Яўген Анегін

    Евгений Онегин –  Денис Янцевич

    Татьяна – Анастасия Москвина

    Ольга – Марина Мороз

    Ленский – Александр Михнюк

    Князь Гремин – Андрей Валентий

    Ларина –  Светлана Марусевич

    Няня – Марина Аксенцова

    Ротный – Сергей Лазаревич

    Трике – Александр Гелах

    Зарецкий – Дмитрий Трофимук

    Дирижер – Олег Лесун

    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

27
лiстапада|Ср
19:00 - 20:40
  • Яўген Глебаў
    Маленькі прынц

    Летчик – Егор Азаркевич

    Любимая – Александра Чижик

    Маленький Принц – Такатоши Мачияма

    Роза – Виктория Тренкина

    Фонарщик – Дмитрий Шемет

    Лис – Иван Савенков

    Змея – Валерия Грудина

    Дирижер – Олег Лесун

     

    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

28
лiстапада|Чт
19:00 - 22:00
  • Гаэтана Даніцэці
    Дон Паскуале

    Дон Паскуале – Ноэ Колин (Мексика/Австрия)

    Малатеста – Андрей Клипо

    Эрнесто – Андрей Матюшонок

    Норина – Анастасия Храпицкая

    Нотариус – Илья Певзнер

    Дирижер – Иван Костяхин 

     

    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    В партии Дона Паскуале – Ноэ Колин (Мексика/Австрия)
    Дирижер – Иван Костяхин

29
лiстапада|Пт
19:00 - 21:05
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок, або Яшчэ адна калядная гісторыя...

    Маша – Яна Штангей

    Принц – Константин Героник

    Дроссельмейер – Эвен Капитен

    Г-н Штальбаум – Дмитрий Шемет

    Г-жа Штальбаум – Диана Лысенко

    Няня – Элизабет Игнатчик

    Фриц – Андрей Сироштан

    Солдатик – Такатоши Мачияма

    Балерина – Виктория Тренкина

    Испанские куклы – Такатоши Мачияма, Антон Огродник

    Дирижер – Николай Колядко

     

     

     балет у 2-х дзеях
    Узрост 6+

    Дирижер – Николай Колядко

29
лiстапада|Пт
19:30 - 21:15
  • Канцэрт "Оперныя сцэны з сямейнага жыцця"

    Исполняют: Марина Мороз, Анастасия Кардаш, Елена Таболич, Дмитрий Шабетя, Татьяна Петрова, Денис Янцевич, Диана Трифонова, Марина Лихошерст, Василий Мингалев, Светлана Марусевич, Василий Ковальчук, Андрей Клипо, Анна Гурьева, Илья Певзнер, Марина Аксенцова, Татьяна Гаврилова, Владимир Петров, Елена Шведова
    Концертмейстер – Ирина Телепнева


    Узрост 12+

30
лiстапада|Сб
19:00 - 21:55
  • Джакама Пучыні
    Мадам Батэрфляй

    Чио-Чио-сан – Татьяна Петрова

    Сузуки – Марина Аксенцова

    Пинкертон – Алексей Микутель

    Шарплес – Владимир Петров

    Горо – Юрий Болотько

    Принц Ямадори – Александр Краснодубский

    Бонза – Олег Мельников

    Кэт – Ольга Кажгалиева

    Комиссар – Илья Певзнер

    Дирижер – Андрей Галанов

    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

Партнёры