.

Снежань
Сцэна 
Абраць жанр
Месяц
1
снежня|Вс
18:00 - 20:00
  • Всемирный день борьбы со СПИДом
    Міхаіл Крылоў
    Ор і Ора

    Ора – Яна Штангей

    Орр – Такатоши Мачияма

    Женщина – Александра Чижик

    Мужчина – Антон Кравченко

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    null
    Людзі і Птушкі. Харэаграфічная прытча аб КАХАННІ ў 2-х дзеях  
    Узрост 16+

    Открытие фотовыставки, посвященной Рудольфу Нурееву (в 17:15).
    Дирижер – Иван Костяхин

3
снежня|Вт
19:00 - 22:00
  • Вольфганг Амадэй Моцарт
    Чароўная флейта

    Зарастро – Александр Кеда

    Тамино – Юрий Городецкий

    Царица ночи – Маргарита Левчук

    Памина – Татьяна Гаврилова

    Папагено – Андрей Клипо

    Папагена – Елена Таболич

    Моностатос – Александр Гелах

    Оратор – Денис Янцевич

    Первая Дама – Марина Лихошерст

    Вторая Дама – Инна Русиновская

    Третья Дама – Екатерина Михновец

    Первый жрец, воин – Александр Жуков

    Второй жрец, воин –  Андрей Селютин

    1-й мальчик – Юлия Запольская

    2-й мальчик – Ольга Терентьева

    3-й мальчик – Анастасия Кардаш

     Дирижер – Иван Костяхин

     

    null
    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

5
снежня|Чт
19:30 - 21:15
  • Канцэрт "Ці дзень пануе..."

    Исполнители: дипломант международных конкурсов, обладатель медали Франциска Скорины Татьяна Третьяк,  заслуженная артистка Республики Беларусь Оксана Якушевич

    Партия фортепиано: Олег Лесун

    null
    Рамансы и дуэты П.І. Чайкоўскага
    Узрост 12+

8
снежня|Вс
18:00 - 19:45
  • Андрэй Пятроў
    Стварэнне свету

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

    Прэм`ера
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

10
снежня|Вт
19:00 - 20:45
  • Андрэй Пятроў
    Стварэнне свету

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

    Прэм`ера
    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Вячеслав Чернухо-Волич

11
снежня|Ср
19:00 - 22:00
  • Маладыя галасы сусветнай оперы

    В концерте принимают участие: Рамиз Усманов (Гран-при, 2014), Мария Шабуня (1 премия, 2014), Валентина Феденёва (2 премия, 2014), Лаша Сеситашвили (3 премия, 2014), Тигран Оганян (Гран-при, 2016), Андрей Немзер (1 премия, 2016), Зарина Абаева (3 премия, 2016), Саргис Бажбеук-Меликян (Гран-при, 2017), Ксения Бахритдинова (2 премия, 2017), Ксения Нестеренко (Гран-при, 2018), Виктор Менделев (2 премия, 2015), Александр Михнюк (2 премия, 2016), Александр Гелах (3 премия, 2017), Мария Галкина (2 премия, 2017), Анастасия Вахомчик (3 премия, 2018) 

    Дирижер – Андрей Галанов

    Гала-канцэрт лаўрэатаў мінскага міжнароднага Каляднага конкурса вакалістаў
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

12
снежня|Чт
19:00 - 22:00
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Аляксандр Барадзін
    Князь Ігар

    Князь Игорь – Сергей Мурзаев (Россия)
    Ярославна – Анастасия Москвина
    Владимир Игоревич – Юрий Городецкий
    Галицкий – Владимир Петров
    Кончак – Саргис Бажбеук-Меликян (Армения)
    Кончаковна – Оксана Волкова
    Скула – Дмитрий Трофимук
    Ерошка – Андрей Матюшонок
    Няня  – Марина Аксенцова
    Гзак – Олег Мельников
    Дружина Галицкого – Юрий Болотько,  Александр Гелах, Александр Жуков,  Андрей Клипо, Александр Краснодубский, Сергей Лазаревич,  Янош Нелепа,  Денис Янцевич, Дмитрий Шабетя
    Дирижер – Александр Анисимов

    Прэм`ера
    опера ў 2-х дзеях з пралогам і эпілогам
    Узрост 12+

    В партии Князя Игоря – Сергей Мурзаев (Россия)
    В партии Кончака – Саргис Бажбеук-Меликян (Армения)
    Дирижер – Александр Анисимов

13
снежня|Пт
19:30 - 21:15
  • Гаэтана Даніцэці
    VIVA LA MAMMA!

    Мама Агата – Андрей Клипо

    Луиджия – Елена Таболич

    Режиссер – Илья Певзнер

    Маэстро – Сергей Лазаревич

    Корилла – Анна Гурьева

    Доротея – Крискентия Стасенко

    Гульельмо – Александр Жуков

    Дирижер – Иван Костяхин

     

    опера ў 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Тэатральныя парадкі і беспарадкі

14
снежня|Сб
19:00 - 22:00
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Джоакіна Расіні
    СЕВІЛЬСКІ ЦЫРУЛЬНІК

    Альмавива – Анатолий Погребной
    Фигаро – Игорь Евдокименко
    Розина – Ольга Фомичева
    Бартоло – Андрей Маслаков 
    Базилио – Владимир Тишков
    Фиорелло – Михаил Киришев
    Берта – Анжелина Швачка
    Офицер – Юрий Горынь

    Дирижер – Алла Кульбаба

    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Спектакль Нацыянальнай оперы Украіны

15
снежня|Вс
18:00 - 20:55
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Джакама Пучынi
    Турандот

    Принцесса Турандот – Екатерина Головлева
    Калаф – Томас Пол (Австрия)
    Тимур – Андрей Валентий
    Лиу – Клаудия Канг (Корея)
    Пинг – Владимир Громов
    Понг – Янош Нелепа
    Панг – Александр Жуков
    Император – Виктор Менделев
    Мудрецы – Александр Кеда, Александр Краснодубский, Сергей Лазаревич, Андрей Логвинов, Дмитрий Трофимук, Андрей Селютин
    Дирижер – Олег Лесун

    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    В партии Лиу – Клаудия Канг (Корея)
    В партии Калафа – Томас Пол (Австрия)
    Дирижер – Олег Лесун

16
снежня|Пн
19:00 - 21:50
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Іаган Штраўс 
    Лятучая мыш

    Генрих  – Дмитрий Шабетя

    Розалинда  –  Диана Трифонова

    Адель – Ирина Кучинская

    Альфред – Александр Гелах

    Орловский – Екатерина Михновец

    Фальк –  Денис Янцевич

    Блинд –  Янош Нелепа

    Франк – Илья Певзнер

    Фрош – Владимир Радивилов

    Ида – Елена Бунделева

    Дирижер – Иван Костяхин

     

     

    аперэта ў 3-х дзеях (выконваецца з адным антрактам)
    Узрост 12+

    Дирижер – Иван Костяхин

17
снежня|Вт
19:00 - 22:00
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    Жорж Бізэ
    Кармэн

    Кармен – Оксана Волкова

    Хозе – Адам Дигель (США)

    Микаэла – Елена Бунделева

    Эскамильо – Янис Апейнис (Латвия)

    Цунига – Дмитрий Трофимук

    Фраскита – Елена Синявская

    Мерседес – Татьяна Петрова

    Данкайро – Сергей Лазаревич

    Ромендадо – Александр Жуков

    Моралес – Илья Сильчуков

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    В партии Хозе – Адам Дигель (США)
    В партии Эскамильо – Янис Апейнис (Латвия)
    Дирижер – Андрей Галанов

18
снежня|Ср
19:00 - 22:00
  • X Мінскі міжнародны Калядны оперны форум
    ГАЛА-КАНЦЭРТ ЗОРАК СУСВЕТНАЙ ОПЕРЫ

    В концерте принимают участие: Надежда Кучер, Ангелос Самарцис (Греция),  Вероника Брук (Израиль), Винченцо Костанцо (Италия),  Адам Дигель (США), Янис Апейнис (Латвия),  Любица Вранеш (Сербия), Хелен Лепалаан (Эстония), Агнешка Рехлис (Польша), Рик Фурман (США), Нана Дзидзигури (Грузия), Иво Станчев (Болгария), Анна Бондаренко (Украина), Дмитрий Гарбовский (Украина), Оксана Волкова, Анастасия Москвина, Андрей Валентий, Маргарита Левчук, Илья Сильчуков, Крискентия Стасенко

    Дирижер – Джанлука Марчано (Италия)


    Узрост 12+

    Дирижер – Джанлука Марчано (Италия)

19
снежня|Чт
19:00 - 20:45
20
снежня|Пт
19:00 - 21:00
  • Барыс Асаф'еў
    Бахчысарайскі фантан

    Мария – Анна Фокина

    Зарема – Ольга Гайко

    Гирей – Антон Кравченко

    Вацлав – Игорь Артамонов

    Нурали – Иван Савенков

    Дирижер – Николай Колядко

    балет у 2-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Николай Колядко

20
снежня|Пт
19:30 - 21:15
21
снежня|Сб
19:00 - 22:10
  • Пётр Чайкоўскі
    Яўген Анегін

    Евгений Онегин – Илья Сильчуков

    Татьяна – Татьяна Третьяк

    Ольга – Марина Мороз

    Ленский – Юрий Городецкий

    Князь Гремин – Андрей Валентий

    Ларина – Светлана Марусевич

    Няня – Наталья Акинина

    Ротный – Сергей Лазаревич

    Трике – Александр Гелах

    Зарецкий – Дмитрий Капилов

    Дирижер – Олег Лесун

    опера ў 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Олег Лесун

22
снежня|Вс
18:00 - 20:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия – Марина Вежновец

    Зигфрид – Артем Баньковский

    Ротбард – Антон Кравченко

    Шут – Никита Шуба

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

22
снежня|Вс
18:30 - 20:15
24
снежня|Вт
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

    балет ў 2-х дзеях
    Узрост 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі.

    Дирижер – Николай Колядко

24
снежня|Вт
19:00 - 21:35
  • Пётр Чайкоўскі
    Лебядзінае возера

    Одетта-Одиллия – Ирина Еромкина

    Зигфрид – Игорь Артамонов

    Ротбард – Юрий Ковалев

    Шут – Таро Курачи (1-ое исп.)

    Дирижер – Андрей Галанов

     

    балет у 3-х дзеях
    Узрост 12+

    Дирижер – Андрей Галанов

27
снежня|Пт
19:00 - 21:00
28
снежня|Сб
12:00 - 14:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

    балет в 2-х действиях
    Узрост 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі.

    Дирижер – Николай Колядко

28
снежня|Сб
19:00 - 21:00
29
снежня|Вс
11:00 - 13:00
  • Пётр Чайкоўскі
    Шчаўкунок

    с участием артистов балета Большого театра Беларуси и учащихся Белорусской государственной хореографической гимназии-колледжа

    Дирижер – Николай Колядко

    балет ў 2-х дзеях
    Узрост 6+

    Спектакль Беларускай дзяржаўнай харэаграфічнай гімназіі-каледжа з удзелам артыстаў балета Вялікага тэатра Беларусі.

    Дирижер – Николай Колядко

29
снежня|Вс
18:00 - 20:00
31
снежня|Вт
11:00 - 12:10
  • Святлана Кібірава
    Тры парасяці

    Ниф - Иван Савенков

    Нафа - Екатерина Зиновьева

    Нуф - Павел Ушаков,

    Волк - Александр Фурман

    Белка - Анна Фокина

    Еж -  Александр Смоляков

    Дирижер – Иван Костяхин

    балет у 2-х дзеях
    Узрост 0+

    Дирижер – Иван Костяхин

31
снежня|Вт
18:00 - 20:00

Партнёры